Sada je: ned tra 28, 2024 2:00 pm.

Vremenska zona: UTC+02:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. S40 1.8, 96g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 5 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: uto vel 02, 2016 11:18 am 
Offline

Pridružen/a: ned sij 31, 2016 12:37 pm
Postovi: 4
Vozi: Volvo S40 2.0 97g
Pozdrav svima jos jednom... u nadi da netko ima neku dobru ideju :)

Naime neku vecer se vozim autoputom, stanem na benzinskoj nadopumpat gume (ne, nisam usput natocio dizel umjesto benzina :D ), i pri ukljucivanju na autoput nakon nekih kilometar cujem kako je nesto grunulo srednjom jacinom (imam osjecaj da se culo iz sredine ili straznjeg dijela auta, pretpostavljam backfire, ali nisam najbolje cuo jer je i mjuza svirala i grijanje puhalo i motor ubrzavao), upalila se ona lambda lampica na dashu (sto sam poslije iz servisne procitao da je opca elektrika motora), i motor je samo izgubio na brzini.

Stanem na zaustavni trak, ugasim ga, sjetim se svetog Ante, gospe, miše kovača i ostalih kršćanskih svetinja - okrenem ključ i neće verglat... Lampica više ne svijetli, sve na dashu normalno, temperatura mašine na 30%, struja se čini ok, anlaser zuji, remen je još gore i u jednom komadu koliko vidim, ali ne čujem da okreće mašinu... nakon drugog ili trećeg pokušaja još jednom grune, isto kao backfire, ali ništa drugo se ne događa.

Nisam imao si ničime ni posvijetlit da pregledam osigurače, alat naravno ostao doma, jedino sam skužio da je servo ulje bilo ispod minimuma - ali ga ima još uvijek, i servo radi normalno... sad stoji na toj istoj benzinskoj i planiram sutra otić s alatom, uljem, osiguračima, svječicama, filterom goriva, kablovima i svim ostalim priručnim sredstvima prve pomoći, pa ima li tko ideju šta bi još moglo bit?

I da, koliko sam uspio vidjet europski modeli te generacije nemaju ODB II? Našao sam negdje na netu da neki modeli imaju stari error sistem ispod haube koji bi mogao očitat sa par žica i led diodom, ali nigdje ne mogu naći ima li S40, 97. i taj konektor.

Barem da ga osposobim da prijeđe 2 kilometra da se skinem s autoputa jer je izlaz odma poslije benzinske, to bi mi skinulo trošak popravka za bar 200 eura, a i mehaničar nekakav je odma poslije tog izlaza - recomended by google maps doduše, al sila ne bira :D


Vrh
   
PostPostano: uto vel 02, 2016 11:56 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3805
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
A jesi li pogledao zupčasti remen?


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: uto vel 02, 2016 6:55 pm 
Offline

Pridružen/a: ned sij 31, 2016 12:37 pm
Postovi: 4
Vozi: Volvo S40 2.0 97g
Pa kolko sam u mraku uz svjetlo mobitela napipao, u redu je... na njega sam i mislio kad sam rekao da je remen gore, za alternator iskreno nisam ni obratio paznju jer pretpostavljam da bi svjetlila i lampica akumulatora da nesto nije u redu s tim dijelom...

Ustvari me najvise zanima kakav sustav error dijagnostike imam gore, da ne kupujem beveze odb II skener ako ga po svemu sudeci nemam... a auto mi je tenutno predaleko da provjerim unaprijed.

I naravno, ako itko ima ideju nekih kvarova koje mogu pokrpat na licu mjesta s osnovnim znanjem mehanike i elektronike, pa da se pripremim za to... velim,kad bi ga uspio upalit da prijedje samo dva kilometra a da ne potrgam blok motora ili se zapalim usput, spasio bi se :D


Vrh
   
PostPostano: uto vel 02, 2016 7:29 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: sri ruj 08, 2010 8:54 am
Postovi: 6555
Vozi: V70
Lokacija: Zagreb
Ima OBDII
Pazi
Previše tražiš za ovako napamet... Premalo je detaljnih informacija i sve ovo može biti natucanje mogućih kvarova
Povedi nekoga tko ima dijagnostiku pa ćemo onda lakše

_________________
S40 TD 98'-2009-2011
850 R 96'-2011-2019
C70 2.0T 00'-2018-2020
V70 2.5T AWD 04'-2020-...
740 2.3 turbo 90'-2022-...


Vrh
   
PostPostano: uto vel 02, 2016 9:42 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3805
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Trebalo bi vidjeti dal je motor u fazi, a to na cesti je dosta posla, jer čim je nešto puklo, puca meni smrdi da nešto nije u redu s razvodom


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 5 postova ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan