Sada je: ned lip 16, 2024 8:49 pm.

Vremenska zona: UTC+02:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. S60 2.4, 02g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 4 posta ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: sri pro 16, 2015 3:14 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet svi 21, 2009 3:45 pm
Postovi: 899
Vozi: 2015 XC70 D5 Summum, 2007 Nissan Pathfinder
Lokacija: Crna Gora, Podgorica
Kao sto svi znate, imam vec 2 ipo godine Volvo V70.
Od ove godine poceo je displej za bord kompjuter da me zeza, cas radi-cas ne radi (u zadnje vrijeme vise ne radi nego sto radi). Pa onda po hladnom vremenu kratko radi, pa opet prestane i tako. Uglavnom, nema ispisa do pozadinsko osvjetljenje postoji. Znam da stari tip tabli (do 2003. godine), tacnije one koje u originalu nemaju hromirane satove imaju problem i kod njih je problem ili u kolu na ploci ili neki hladan lem.
E, sad... moj auto je 2004. god i u originalu ima hromirane satove i imam isti problem kao i starije table. Skoro sam siguran da je hladan lem na tabli i da bi ga mogao rijesiti ali kada sam skinuo i rastavio tablu imam sta i da vidim. Potpuno drugacija tabla od ostalih... Da bi skinuo plocu moram kazaljke da skidam, tacnije ove motorice iza (bar mislim). I jos nesto, sve table koje su rastavljane a ima ih po internetu, imaju plocu iz dva dijela, tacnije podijeljena je na mjestu gdje su lampice, dok je kod mene slucaj da je podijeljena kod displeja. Ima li neko ideju kako mogu ovu moj rastaviti bez ostecenja? Jer nemam toliko hrabrosti da se upustim u rastavljanje ove moje a drugu ne mogu da ugradim ako nesto krene po zlu...
Nervira me jer je na displeju sve, a najvise me nervira sto ne mogu da vidim potrosnju i koliko imam km do praznog rezervoara :)

Hvala unaprijed! ;)

Evo kako moja tabla izgleda:

slika
slika
slika
slika
slika

_________________
Volvo 744 TDIC SOLD, 1989. ; 1997. - 2000.
Volvo 855 GLT + LPG Estate SOLD, 1996. ; 1998. - 2020.
Volvo V70 D5 SOLD, 2004. ; 2013. - 2021.
Volvo XC70 D5 SOLD, 2007. ; 2017. - 2021.
Nissan Pathfinder 2.5 dCi DRIVING, 2007. ; 2019. -
Volvo XC70 D5 DRIVING, 2015. ; 2021. -


Vrh
   
PostPostano: ned pro 20, 2015 12:17 am 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: pet lip 15, 2007 12:19 am
Postovi: 413
Vozi: S60 D5, 2002.
Lokacija: Zagreb, Maksimir
pozdrav.

ja sam svoju tablu rastavljao i nisam morao skidati kazaljke, pa ne moraš ni ti.
stražnja strana (elektronika) nije direktno spojena sa kazaljkama.
iz ovih crnih komada koje vidiš sa stražnje strane vire kontakti koji su u obliku federa (opruge) koji dolaze do djela sa kazaljkama.
meni ne radi dioda od pojasa i pištalica za pojas, pa se moram opet bacit na rastavljanje.
mogu poslikat kak to izgleda pa stavit tu (ako se sjetim kak se to radi).

pozdrav

_________________
slika

VOLVO swinger/sfinger


Vrh
   
PostPostano: ned pro 20, 2015 4:35 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pet kol 28, 2009 1:36 pm
Postovi: 666
Vozi: V70 D5
Lokacija: Sombor
Citat:
pozdrav.

ja sam svoju tablu rastavljao i nisam morao skidati kazaljke, pa ne moraš ni ti.
stražnja strana (elektronika) nije direktno spojena sa kazaljkama.
iz ovih crnih komada koje vidiš sa stražnje strane vire kontakti koji su u obliku federa (opruge) koji dolaze do djela sa kazaljkama.
meni ne radi dioda od pojasa i pištalica za pojas, pa se moram opet bacit na rastavljanje.
mogu poslikat kak to izgleda pa stavit tu (ako se sjetim kak se to radi).

pozdrav
Kod njegove table 2004.god. su drugačiji kontakti za kazaljke, mikromotore. Motorići su montirani na MP, a kod starijih tabli mikromotori nisu na MP i dobijaju kontakt preko tih "federića". Mora skinuti kazaljke da bi došao do elektronike. Na novijim tablama su mikromotori na štampanoj ploči.


Vrh
   
PostPostano: ned sij 03, 2016 5:52 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto vel 09, 2010 11:06 am
Postovi: 893
Vozi: S60 2.4D 2002. XC90 D5 2006.
Lokacija: Koprivnica
Pozdrav , Ako nisi već odradio morat ćeš skinuti kazaljke s prednje strane i natrag ih postaviti u isti položaj , znači prednja strana van i tada u kirurškim rukavicama skinuti kazaljke kada ih skineš ide sve na zanju stranu van.
Trebaju ti rukavice jer kada dotakneš pozadinu urica ostaju otisci prstiju i teško ih je ukloniti

_________________
V40 1.9TD 90 HP 2005.-2009
S60 2.4D 170 HP 2009.-danas
XC90 2.4D 185 HP 2016-


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 4 posta ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan