Sada je: sub svi 11, 2024 1:06 pm.

Vremenska zona: UTC+02:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. S40 1.8, 96g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 25 postova ]  Stranica 1 2 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: sub srp 18, 2015 11:31 am 
Offline

Pridružen/a: pet srp 17, 2015 10:16 pm
Postovi: 11
Vozi: S40 1.9TD
pozdrav svima,novi sam tu na volvo forumu i uclanio sam se jer mi treba pomoc oko nekoliko stvari...

dakle kupio sam s40 1.9td iz 1998...rekoh ajde napokon pravi auto,ono svedska kvaliteta i inzenjering,zovem covjeka i nalazim se s njim u Dugom selu..ono vide se godine na autu,ali pali na zub,vidim reparirana je bosch puma(ili lucas koja vec je) vidim u gepeku stari zupcasti remen,kao novi je gore,promjenjen...ono sve radi osim klime,kao pukao lajtung pokazuje meni covjek,rekoh to zavarim za 100kn i napunim kod frenda plinom i to ce bit to,sve u svemu meni cijena odgovara,auto regan godinu dana..ma to je to...pa nemozes fulat s tim jel tako? ja rekoh za te pare odlicno!sav sretan ja njemu lovu on meni auto i picim ja prema doma s njim iz Dugog sela u Dubravu i osjetim nekakvu vibraciju od 1800-2200 rpm,kao rezoniranje necega,pitam svog majstora,veli on nosac vjerojatno onaj desni kod mulde...nista strasno...i nabavim ja nosac,zamjenim ga i vidi auto stvarno vise ne rezonira od 1800-2200 rpm vec samo oko 2000 rpm...ma rekoh to je to,dizel je ,malo mora trest...i to je bila subota...rekoh zeni,sutra,u nedjelju idemo na sljeme s volvom nasim ponosom i dikom! i u nedjelju mi klinca u auto i na sljeme...i penjemo se mi gore sve super,parkamo se kod tornja,prosetamo malo i za 2-3h idemo kuci...spustam se ja niz sljeme i vidim u zavojima mi se pali lampica od ulja...tu sam se zabrinuo vec malo...rekoh tjerao sam ga uz brdo pa je mozda popio ulja,premda nisam primjetio neki dim...i spustim se sa sljemena i krenem prema Dubravi i oko Kvatrica meni lampica ulja zasvijetli skroz i ne gasi se...i auto nece vuc,trom ko bez turbine...i srecom imao sam od starog auta litru i pol ulja jos u kanisteru i naspem ja to u motor i dodjem doma nekak...i sad dignem haubu idem gledat kaj je,a ono crijevo povrata ulja iz turbine se raspalo i spetljalo turbinu i turbina normalno prdnula...rekoh dooobrooo...ajde moglo je biti i gore...nova(rabljena) turbina srecom na oglasu nasao za 100e+crijevo iz firme neko nabavio od hidraulike i stavio to za povrat i ajde rekoh to smo rijesili...dakle netko je stavio obicno gumeno crijevo od plina valjda za povrat ulja iz turbine...normalno ulje i temperatura su ga nagrizli i unistili...ajde rekoh dogodi se i na svabi ,kamoli ne na svedu :)


ali saga ne zavrsava tu...

i tako vozim se ja tjedan dana na posao s posla,po zenu na posao i sve ok ,malo trese to oko 2000rpm,ali boze moj...dizel je...i dodje opet nedjelja i ja rekoh idem ujutro na sajam malo vidjet na ciganiju sta ima...i krenem prema jakusevcu i stojim na semaforu na krizanju Heinzelove i Vukovarske i upali se zeleno,ja hocu krenut ,pocnem pustat kuplung i auto odmah uhvati i krene...dakle uhvatio mi kuplung skroz na dnu pedale...malo mi je bilo cudno ali rekoh ajde ok...i vozim ja,saltam ja kad nema vise vibracije na 2000rpm...auto kao nov ide!mislim sebi,ajde do jaja,nesto je sjelo kak treba i to je to sad...i obavim ja sajam i dodjem kuci,hocu se parkirat paralelno pred kucu i ubacim u rikverc ,pustam kuplung,kad ono nesto pocne mljet u motoru,auto se trese sav,ja brzo kuplung stisnem ono prestane,pustim opet,ono melje...nsita ugasim ga i zovem buraza i starog da me pogurnu malo...dizem haubu,ne vidi se nista...zovem mehanicara iz susjedne ulice,veli aj dodji do mene s autom...i doguram ja auto do njega,on na grabu i pocne se smijat...rekoh sta je?on veli od 8 sarafa koji drze getribu,tri su ti bila na getribi,pet ih nema uopce,a od ta tri ti je jedan pukao,dakle samo dva sarafa su drzala getribu...ja luuud vise! covjek od kojeg sam kupio auto,naravno otisao u njemacku i nema ga do 30.7. ,a on je auto kupio od nekog treceg i meni ga je preprodao samo i on nema pojma o nicemu...pomirio sam se vec da sam popusio,ali sta sad ,treba mi auto i moram ga slozit...naravno druk lezaj probio kroz pera korpe i unistio kuplung cijeli...a volvo kao volvo,kvalitetan sved jeli,kuplung preko popusta od firme i sta ja znam cega sve ne, 1512kn...(na peugeotu 307 sam platio 800kn za usporedbu) ali uz kuplung set ,otisao je i semering spojnicke,ona vodilica druk lagera...nekih 200kn jos...i naravno cilindar kuplunga pisa na gumicama...jos 200kn...ali ajde rekoh 2000kn i 500kn za ruke majstoru,ali bar imam novi kuplung i znam sta vozim...i taj dan sve ok,auto ne trese vise na 2000 rpm,vozi kao nov,ja sretan...drugi dan navecer oko 21h krenem obavit nesto u grad i vozim Branimirovom i cujem nesto kao da gubim dijelove s auta,ono kao da mi curi nesto...i nije mi jasno nista i sad onako usporim,stisnem kuplung da cujem jel to fakat meni nesto otpada ili sta...i odjednom auto se ugasi...rekoh pa sta je sad,nemoj me hranit,pa ulozio sam vec 500 e u tebe,sta sad hoces jos??...i stanem ja taman pred semafor na onom novom dijelu Branimirove kod raskrizja i kak sam bio jedini na semaforu,gurnem ga sastrane ,dignem haubu i gledam i ne vidim nista da je neko ulje negdje iscurilo ili da je masno ili da curi voda...rekoh da pogledam remenje,kad ono imam sta vidjet....faking zupcasti remen probio plastiku zastitnu i visi onako labav...kako,zasto se to dogodilo ,gledam u taj motor i neznam,nemam pojma jednostavno...vidim kuciste remena na par mjesta popucalo,valjda krhotina podletjela pod remen i potrgala ga....ili je remen pukao i polomio plastiku...zovem starog ,velim kaj je bilo,rekoh dodji me odslepaj...i odslepamo se doma,bilo vec 22h ...i raspitujem se ,gledam po forumima ,nikad nikom nije remen pukao na tom autu,tako da neznam dali ce biti kakvih posljedica na ventile,glavu itd...shvacam da moram skinut sve dolje i provjerit,ali majstor mi je na godisnjem i sad mi auto tjedan-dva mora stajati pred kucom u takvom stanju...

summa summarum, imao sam brdo automobila,ovakvih ,onakvih,cak sam i nekoliko Alfa romea imao :),ali niti jedan me nije razocarao i kostao kao volvo...( cak ni opel ) tako da sam se zapravo zelio pojadati vama volvasima ili volverima,kako li se vec nazivate,o mom iskustvu s volvom...

ako ima koji mehanicar dobar da mi kaze ima li nade da se ventili nisu popigali kad je pukao remen,ili ipak barem 4 ispusna su dobila?ili je mozda samo novi remen,spaner i vozi?nisam ni kuciste remena skidao tak da nevidim spaner kakav je i rolice i to...

pisite,tjesite me da se i vama dogodilo takvo nesto,da nisam sam na ovom svijetu i da volvo nije zapravo kvalitetan kako svi pricaju :)


Vrh
   
PostPostano: sub srp 18, 2015 12:03 pm 
Offline

Pridružen/a: ned vel 23, 2014 7:28 pm
Postovi: 46
Vozi: volvo s60 103kw 2.4
Lokacija: Zagreb
jbg, ne znam kaj reci :shifty: nadam se da popravak nece bit preskup i da je to kraj tvojih problema.

Prosle godine sam kupio s60, 2004, benzinca i imao samo nekih malih sitnica koje su me kostale cca 500-600 kuna, ostalo je ok.


Vrh
   
PostPostano: sub srp 18, 2015 12:37 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: sri ruj 08, 2010 8:54 am
Postovi: 6557
Vozi: V70
Lokacija: Zagreb
Gle prijatelju.. Ja ću ti reći iskreno i neću te tješiti ali ću ti pokušati dočarati neke "volvo" nejasnoće..
Prvo pojeo si govno.. Sorry na izrazu..al jesi
Drugo kompletna mehanika počevši od tog motora pa do mjenjača Volva vidjela nije.. Inače to je živi renault
Moj savjet ti je nađi drugi motor i uglavi ga jer će ti to biti najjeftinija opcija
Inače na tom volvu je samo znak švedski a ostalo je kombinacija mehanike ode renaulta, limarijski o masturbišija sve sastavljeno u Belgiji
Ugl sretno dalje i javi se Nenadu u Jasku da ti pljucne koji savjet ili to složi ako bi htio... (Htio znači pod opciju da se mrzi barkat u te Renaulte) ;)

_________________
S40 TD 98'-2009-2011
850 R 96'-2011-2019
C70 2.0T 00'-2018-2020
V70 2.5T AWD 04'-2020-...
740 2.3 turbo 90'-2022-...


Vrh
   
PostPostano: sub srp 18, 2015 12:41 pm 
Offline

Pridružen/a: pet srp 17, 2015 10:16 pm
Postovi: 11
Vozi: S40 1.9TD
ma pojeo sam ga svjestan sam toga da...privukla me cijena i rega godinu dana...rekoh pa sto moze poci po zlu :D ,a ono sve!


Vrh
   
PostPostano: sub srp 18, 2015 12:43 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: sri ruj 08, 2010 8:54 am
Postovi: 6557
Vozi: V70
Lokacija: Zagreb
Gle.. Njuškalo je krcato tih dizela ili još bolja opcija je avto.net i pogledaj jer ćeš tamo naći cijeli motor za 300€ a kod nas ve te samo ruke za majstora izaći toliko

_________________
S40 TD 98'-2009-2011
850 R 96'-2011-2019
C70 2.0T 00'-2018-2020
V70 2.5T AWD 04'-2020-...
740 2.3 turbo 90'-2022-...


Vrh
   
PostPostano: sub srp 18, 2015 12:45 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: sri ruj 08, 2010 8:54 am
Postovi: 6557
Vozi: V70
Lokacija: Zagreb
Inače zato forumi postoje.. Pitaj za savjet prije kupnje

_________________
S40 TD 98'-2009-2011
850 R 96'-2011-2019
C70 2.0T 00'-2018-2020
V70 2.5T AWD 04'-2020-...
740 2.3 turbo 90'-2022-...


Vrh
   
PostPostano: sub srp 18, 2015 1:25 pm 
Offline

Pridružen/a: pet srp 17, 2015 10:16 pm
Postovi: 11
Vozi: S40 1.9TD
ma gle taj dan sam prodao auto i hitno trazio drugi za male novce,....ovo mi se cinio kao bingo!neki mi vele da samo promjenim remen i spaner i gas!drugi vele da su ventili dobili...ima tih interference i non-interference motora...ovo je kao 8 ventila pa bi mogao biti non interference...ma joj...strava...nikad nisam imao volvo jer je to kao prestizan auto i napokon si ga priustim i njesra... a 300e za novi motor nemam vise jednostavno...plus ruke majstoru itd...nemrem si to priustit jednostavno...moram u banku po kredu neku ocito :)


Vrh
   
PostPostano: sub srp 18, 2015 3:28 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub tra 14, 2012 3:20 pm
Postovi: 1415
Vozi: Volvo S60 2.4/125
Lokacija: Osijek
Prijatelju, stvarno mi je žao što si naletio na krš i nadam se da ćeš nešto riješiti s tim automobilom na svoje zadovoljstvo, ali moram ti reći, a to vjerojatno znaš i sam: kad je automobil loše održavan i pretvoren u kantu, onda uopće nije bitno koje je marke. Razočaran si u Volvo zbog toga što ti se dogodilo, jasno mi je, međutim, isto tako si mogao za male novce uzeti i stari VW, mercedes, BMW ili Audi pa proći potpuno isto, a možda i gore.

Kažeš da te kuplung izašao duplo skuplje na Volvu nego na Peugeotu. Razumijem. Međutim, kad već uspoređujemo, moj kum je kupio NOVOG Peugeota 308 1.6 benzin i prokleo dan kad je prvi puta čuo za tu marku vozila zbog svih sr*nja koja je prošao sa tim autom. S druge strane, prijatelj je kupio ženi rabljenog i lijepo očuvanog Peugeota 307 dizelaša, sa autom nikakvih problema već godinama, na kraju ga uzeo ženi i vozi ga on, super je zadovoljan, a sa "švabom" (BMW 5) je imao masu kojekakvih problema popravci kojih su ga koštali para i para...

Kakav zaključak iz toga izvući? Da Peugeot generalno ne valja? Da je Peugeot pouzdaniji i bolji od BMW-a?

Kako god, stari auto za male novce je mačak u vreći, bez obzira na marku i moraš znati od koga ga kupuješ ili biti vrlo dobar meho i pretresti ga temeljito prije kupnje, a na koncu i dalje moliti boga da imaš sreće.

Uglavnom, želim ti sreću s tim autom i da ti se to sve nekako posloži kako treba.

_________________
Kad čovjek umre, ni ne zna da je umro i nije tužan. Tužni su ljudi oko njega. Isto je i kad je čovjek glup.


Vrh
   
PostPostano: sub srp 18, 2015 5:01 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: pon lip 16, 2008 12:22 pm
Postovi: 1358
Vozi: V90 1997. opet i još uvijek
Lokacija: rotterdam
Hebeš ga kad si ga već krenuo slagat, složi ga kak spada do kraja pa kad bus znal kaj vozis biće ti lakše..

_________________
Nosonja...964...2.5...170KS...1995...šalto sam...
Crni đek...V90...3.0...204KS...1997... šalto sam...
Kumpić ...V90...3.0...180KS...1997...šaltam ja...


Vrh
   
PostPostano: ned srp 19, 2015 12:22 pm 
Offline

Pridružen/a: pet srp 17, 2015 10:16 pm
Postovi: 11
Vozi: S40 1.9TD
ma da ak ga slozim kostat ce me ko da sam uzimao auto iz 2005...ma vidjet cu kaj ce mi majstor reci kad otvori motor,ak se isplati ok ,ak ne ne....ide u dijelove...ali je regan godinu dana i tog mi je zao najvise...jel se moze kak povuci polica osiguranja?


Vrh
   
PostPostano: ned srp 19, 2015 12:58 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub tra 14, 2012 3:20 pm
Postovi: 1415
Vozi: Volvo S60 2.4/125
Lokacija: Osijek
Citat:
ma da ak ga slozim kostat ce me ko da sam uzimao auto iz 2005...ma vidjet cu kaj ce mi majstor reci kad otvori motor,ak se isplati ok ,ak ne ne....ide u dijelove...ali je regan godinu dana i tog mi je zao najvise...jel se moze kak povuci polica osiguranja?
Može. Moraš ići odjaviti automobil u MUP, predati pločice i dati izjavu gdje će se vozilo nalaziti, a onda s odjavljenim dokumentima otići u osiguranje i povući policu.

_________________
Kad čovjek umre, ni ne zna da je umro i nije tužan. Tužni su ljudi oko njega. Isto je i kad je čovjek glup.


Vrh
   
PostPostano: ned srp 19, 2015 8:04 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3801
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Ventili su vjerojatno dobili samo ne znam dal taj motor ima klackalice ili je bregasta direktno preko podizača na ventile,,recimo na P 307 se samo spigaju klackalice te ne treba glavu skidati,dok ne skines dekl nećeš znati točno.



Poslano sa mog ST26i koristeći Tapatalk

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: pon srp 20, 2015 8:19 pm 
Offline

Pridružen/a: pet srp 17, 2015 10:16 pm
Postovi: 11
Vozi: S40 1.9TD
sutra mi popodne dolazi majstor pa cemo probat rastavit kuciste remena i vidjet kaj je tocno bilo i probat stavit remen pa ak upali upali :) tak nesto je bila prica,nisam bas upoznat 100% sa procedurom...


Vrh
   
PostPostano: pon srp 20, 2015 10:55 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3801
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Neće upaliti sigurno

Poslano sa mog ST26i koristeći Tapatalk

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: uto srp 21, 2015 8:11 am 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 4712
bolje da si kupio 850 tdi .... bolje

_________________
Kad već mora biti onda nek bude Volvo


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 25 postova ]  Stranica 1 2 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan