Sada je: pon svi 20, 2024 5:07 pm.

Vremenska zona: UTC+02:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. S40 1.8, 96g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 46 postova ]  Stranica Prethodna 1 2 3 4 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: pon srp 20, 2015 12:32 pm 
Offline

Pridružen/a: čet srp 16, 2015 5:19 pm
Postovi: 34
Citat:
Citat:
Citat:
To ti je prvi korak. Ako fali tlaka onda ili negdje curi ili je turbo kaput.
Pada mi još na pamet da je možda auspuh napukao ili probušen, jer mi zadnjih tjedan dana ima mrvicu dublji zvuk, ali stvarno mrvicu. Mislim da mu je i ta mrvica dovoljna da mu poremeti parametre, pritisak ispušnih plinova/rad turbine. Provjeriti ću i auspuh odmah sutra kada ću dijagnostiku raditi.
Morao bi imati prilično veliku rupu u ispuhu da bi toliko gubio. I to prije same turbine, znači spoj glave i grane, sama grana ili spoj grane i turba. Inače grane na T4 znaju popucati, ništa neobično. No to su uglavnom sitne pukotine koje eventualno odgode za par sto okretaja spool turbine, ali u pravilu nisu dovoljno veliki otvori da bi izgubio boost u toj mjeri da auto ne ide kako ti opisuješ.

Dalje, ECU korigira smjesu zraka i benzina putem lambda sonde samo na manjem opterećenju motora, na punom gasu "gleda" isključivo MAF, tako da ti problem nije u lambda sondi. Kažeš da si mijenjao MAF, da li si kupio novi i originalni? Ako nisi, lako je moguće da je opet problem u njemu.
Ovo zadnje što si napisao i mene brine. Dakle, imao je tri veće rupe, jednu na cijevi prije stražnjeg lonca i dvije na samom loncu. To je zakrpano i odmah sam primijetio da je auto tiši, ali mi dijagnostika javlja grešku na glavnoj lambda sondi. Kaže mi čovjek, da je to greška na instalaciji lambda sonde i da odem do auto električara da pogleda. Ok. Nazvao sam auto električara, ali može ga samo spojiti na dijagnostiku, jer nema vremena, ima puno posla. Ne treba hvala, da mi naplati dijagnostiku a ništa ne radi, jer nema vremena... Otišao sam i krenuo sam na autoput da ga malo propušem, jer ga je moj otac vozio dosta po gradu i tu ga je dosta zagušio... Ugl. na auto putu sam u 4. stupnju prijenosa i držim ga na 5000 okretaja otprilike minutu i dolazim do vozila ispred mene, Slovenac, i on ubrza, ubrzam i ja, na 5500 okretaja, i držim ga tako i odjednom osjetim kao da se odčepio, dakle držim papučicu pritisnutu možda 3/4 i odjednom on sam krene na 6000 okretaja, ravan dio ceste, popustim malo papučicu zbog vozila ispred sebe i prebacim u 5. stupanj i Slovenac se makne i pritisnem malo papučicu i auto krene ubrzavat i onda pritisnem do kraja i auto najnormalnije vuče i na 230km/h, po kilometar satu pustim papučicu i usporim na 200km/h i tako postepeno do 150km/h i tu sam ga držao do silaska s auto ceste. I sad ga vozim po gradu i vidim prometa nema, poklopim ga u 2. i auto počne šlajdrat, doslovno, kao i prije, i ubacim u 3. i dođem do 140km/h kao od šale... Da skratim priču. Auto sada najnormalnije vuče, ali lambda sonda očitava grešku, a palo mi je na pamet ovo što si ti rekao na kraju posta, da je MAF, pošto sam kupio rabljeni, počeo zafrkavati. Ne znam, taj rabljeni je prošao cca 5000km, a kada je kupljen bio je novi. Znam, jer mi ga je prijatelj dao, zajedno smo ga išli kupiti prošle godine, a on je u međuvremenu imao prometnu, bočno ga je udarila vozačica s Caddy-jem. Sumnjam da bi novi MAF otišao nakon 5000km. :think:


Zadnja izmjena: Nick, dana/u pon srp 20, 2015 12:47 pm, ukupno mijenjano 1 put.

Vrh
   
PostPostano: pon srp 20, 2015 12:42 pm 
Offline

Pridružen/a: čet srp 16, 2015 5:19 pm
Postovi: 34
Citat:
Citat:
Citat:
Siguran si da je maf isparavan?
Vakumi?
Siguran sam, jer je maf otišao još zimi, te je zamijenjen novim i tada je sve bilo u redu. Provjerio sam vakume, nema ih. Vidjet ću sutra što će dijagnostika pokazati. Hvala na savjetu. 8-)
Kako misliš da nema vakuuma? Kolega ti je sugerirao da provjeriš sva ona tanka crijeva koja su na i oko usisne grane, turba, TCV-a, WG-a itd., tzv "vakuum crijeva", a tražiš da li je koje ispalo ili je možda potrgano.
Sva ta crijeva sam provjerio i nigdje na vuče falš zrak, sva su crijeva gumena, tj. nisu se pohabala i otvrdnula, nijedno nema rupu i motor radi mirno u leru.


Vrh
   
PostPostano: pon srp 20, 2015 12:56 pm 
Offline

Pridružen/a: čet srp 16, 2015 5:19 pm
Postovi: 34
Citat:
imas li plin na autu?
Nemam, nemam. Čuo sam da plin i turbaci ni idu zajedno... Hidropodizači i još mnogo toga...


Vrh
   
PostPostano: pon srp 20, 2015 1:06 pm 
Offline

Pridružen/a: čet srp 16, 2015 5:19 pm
Postovi: 34
Citat:
Meni upali normalno, cak mi i trosi nekako normalno, obicno svaki puta resetiram kilometre kada tocim pa po tome znam. U mome slucaju na otvorenoj cesti kod ubrzavanja u 4. ili 5. pocne lagano zacukavavat i ne potegne kao i prije. Prosle godine u 6. mjesecu kada je bilo jako toplo na autoputu u italiji jednostavno nece potegnut, zacukava i cak mi se upalila lambda sonda. Drugi dan je bilo sve ok. Promjenio sam bobinu i sve kabele od svjecica, svijece su isto ok. Ocistim svako toliko MAF i kao da je malo bolje.

Nego da ti ne gusim post...
Ne gušiš, prijatelju, tu smo da si pomažemo. :D Vidiš, meni se isto čini da mi zbog MAF-a lambda javlja grešku. Pokušat ću pronaći neki potpuno ispravni MAF i spojiti ga pa vidjeti, iako sada auto ide normalno. Napisao sam u postu tcode-u.


Vrh
   
PostPostano: pon srp 20, 2015 1:11 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: sri ruj 08, 2010 8:54 am
Postovi: 6559
Vozi: V70
Lokacija: Zagreb
Citat:
Citat:
imas li plin na autu?
Nemam, nemam. Čuo sam da plin i turbaci ni idu zajedno... Hidropodizači i još mnogo toga...
Krivo si čuo

_________________
S40 TD 98'-2009-2011
850 R 96'-2011-2019
C70 2.0T 00'-2018-2020
V70 2.5T AWD 04'-2020-...
740 2.3 turbo 90'-2022-...


Vrh
   
PostPostano: pon srp 20, 2015 1:43 pm 
Offline
.
.
Avatar

Pridružen/a: ned pro 13, 2009 6:54 am
Postovi: 197
Vozi: 850 T5 SW R design
Lokacija: Krasica-Rijeka Highland
@Nick

Hm...hidropodizaci...briga vise za mene...primjetio sam da u zadnje vrijeme kada se spustam dosta dugom nizbrdicom nakon sta dam gas baci malo dima.

Ali ipak mogu pricekati na tvoj novi MAF buduci da svejedno ne dolazim doma iz pustinje do pocetka 8. mjeseca

_________________
...nafta u podrum...plin u kuhinju...a benzin u garazu...


Vrh
   
PostPostano: pon srp 20, 2015 3:24 pm 
Offline

Pridružen/a: čet srp 16, 2015 5:19 pm
Postovi: 34
Citat:
@Nick

Hm...hidropodizaci...briga vise za mene...primjetio sam da u zadnje vrijeme kada se spustam dosta dugom nizbrdicom nakon sta dam gas baci malo dima.

Ali ipak mogu pricekati na tvoj novi MAF buduci da svejedno ne dolazim doma iz pustinje do pocetka 8. mjeseca
Vidjet ćemo. Čim isprobam sa novim MAF-om javim...


Vrh
   
PostPostano: pon srp 20, 2015 3:28 pm 
Offline

Pridružen/a: čet srp 16, 2015 5:19 pm
Postovi: 34
Citat:
Citat:
Citat:
imas li plin na autu?
Nemam, nemam. Čuo sam da plin i turbaci ni idu zajedno... Hidropodizači i još mnogo toga...
Krivo si čuo
Dobro sam čuo, ali je, očito, informacija kriva. Pretpostavljam da imaš iskustva sa turbakom na plin, pa bih te molio da mi kažeš koliko plina potroši po gradu i ima li kakvih negativnih strana. Hvala.


Vrh
   
PostPostano: pon srp 20, 2015 4:35 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pon pro 13, 2010 12:04 am
Postovi: 1309
Vozi: V40 2.0T i V 70 D5
Lokacija: bjelovar
2.0T troši oko 13 lit. plina u prosjeku.A ovo "cukanje" je možda uzrokovano dotokom goriva.Možda se pumpa goriva blesira,možda je filter goriva loš...možda su u šumi :mrgreen:


Vrh
   
PostPostano: pon srp 20, 2015 4:54 pm 
Offline

Pridružen/a: čet srp 16, 2015 5:19 pm
Postovi: 34
Citat:
2.0T troši oko 13 lit. plina u prosjeku.A ovo "cukanje" je možda uzrokovano dotokom goriva.Možda se pumpa goriva blesira,možda je filter goriva loš...možda su u šumi :mrgreen:
Hvala, danchi. Možda... :D Za sada sve opet radi kako treba. Ne znam koliko bi više litara plina potrošio moj, ali mislim da ne bi bila neka drastična razlika. Ne znam koliko benzina troši 2.0T, ako se ne varam snage 163KS?


Vrh
   
PostPostano: pon srp 20, 2015 6:23 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pon pro 13, 2010 12:04 am
Postovi: 1309
Vozi: V40 2.0T i V 70 D5
Lokacija: bjelovar
160 ks.Benzina troši oko 10 lit.Mislim da je i T4 tu negdje.A ovisi i o težini noge,prije svega :)


Vrh
   
PostPostano: pon srp 20, 2015 6:45 pm 
Offline

Pridružen/a: čet srp 16, 2015 5:19 pm
Postovi: 34
Citat:
160 ks.Benzina troši oko 10 lit.Mislim da je i T4 tu negdje.A ovisi i o težini noge,prije svega :)
Pa i nije baš tu negdje.:D Najmanje što sam uspio potrošiti, po gradu, bilo je 12 i pol litara i to sam mjerio tako što sam natočen auto do vrha, vozio 100km po gradu i na 103.km sam ga ponovno natočio do vrha i stalo je 12,52l. To je bila vožnja strogo po ps-u, bez divljanja i naglog kočenja, onako kako je u biti nemoguće voziti, a da ne smetaš drugima, ali morao sam samo da vidim jel ima razlike i stvarno ima, samo kažem, ne možeš se tako voziti jer nisi sam u gradu, a ne volim štopat promet i raditi prevelik razmak u koloni. Naravno težina noge uvijek uvjetuje potrošnju, ali stvarno ne znam nikoga tko je uspio potrošiti manje od 14l gradske vožnje, ne mješovite. Moj jedan poznanik, od kolege kum, napravi 60km na autoputu pri 120km/h (ode u Samobor na kremšnite), pa 40+km po gradu i onda mi kaže pa potrošio sam 11l. Nije to isto. Volio bih kada bi mi se javio netko tko je uspio potrošiti barem oko 13l, jer svi koje znam kažu da ne mogu ispod 14l. Ne kažem ovo, jer se želim napraviti važan, već suprotno, jer smatram da se može potrošnja sa 14l smanjiti na 13l, ako se ne divlja po cesti. :P


Vrh
   
PostPostano: pon srp 20, 2015 6:51 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: sri ruj 08, 2010 8:54 am
Postovi: 6559
Vozi: V70
Lokacija: Zagreb
Plina ti smije popit max litru više od benzina!
Iskustva su pozitivna.. Problema nema osim ovog plinđije u Gospiću kojeg treba zatuć zbog astronomske visine cijene litre.. Inače meni troši otvorene ceste oko 12l do 14 gradske a radi se o 850R 184 kw
Tebi bi trebalo biti litra manje

_________________
S40 TD 98'-2009-2011
850 R 96'-2011-2019
C70 2.0T 00'-2018-2020
V70 2.5T AWD 04'-2020-...
740 2.3 turbo 90'-2022-...


Vrh
   
PostPostano: pon srp 20, 2015 6:57 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pon pro 13, 2010 12:04 am
Postovi: 1309
Vozi: V40 2.0T i V 70 D5
Lokacija: bjelovar
A nije isto voziti gradske vožnje po Bj i po Zg... Što ćeš,veliki grad,velika potrošnja i obrnuto :)


Vrh
   
PostPostano: pon srp 20, 2015 7:02 pm 
Offline

Pridružen/a: čet srp 16, 2015 5:19 pm
Postovi: 34
Citat:
Plina ti smije popit max litru više od benzina!
Iskustva su pozitivna.. Problema nema osim ovog plinđije u Gospiću kojeg treba zatuć zbog astronomske visine cijene litre.. Inače meni troši otvorene ceste oko 12l do 14 gradske a radi se o 850R 184 kw
Tebi bi trebalo biti litra manje
Da, trebao bi mi trošiti manje nego tebi s obzirom na razliku u snazi i kubikaži motora. Hvala ti.


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 46 postova ]  Stranica Prethodna 1 2 3 4 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Lucas i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan