Sada je: pon svi 13, 2024 7:14 pm.

Vremenska zona: UTC+02:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. S40 1.8, 06g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 10 postova ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: kupja volvo v50
PostPostano: uto svi 05, 2015 11:02 am 
Offline
član VKH
član VKH

Pridružen/a: uto srp 23, 2013 2:49 pm
Postovi: 82
Vozi: volvo s80
Lokacija: belišće
poštovani molio bih savijete pri kupnji volva v50 koje su mu prednosti i mane na sta se treba obratiti pozornost kakav je to i ciji motor 2,0 d 100kw Volvo V50 2,0 D, 5400€ HITNO njuškalo Šifra oglasa: 15258710 dali neko poznaje ovaj auto lijep pozdrav svima unaprijed se zahvaljujem na prijedlozima i sugestijama


Vrh
   
PostPostano: uto svi 05, 2015 3:27 pm 
Offline
član VKH
član VKH

Pridružen/a: uto kol 03, 2010 12:07 pm
Postovi: 228
Vozi: S40 2.0 D
Lokacija: Karlovac
Bok,
imaš na viewtopic.php?f=4&t=11477" onclick="window.open(this.href);return false; pa malo pročitaj post. Tamo su manje više navedene mane modela.


Vrh
   
PostPostano: ned svi 10, 2015 1:35 am 
Offline
.
.
Avatar

Pridružen/a: uto tra 20, 2010 9:59 am
Postovi: 178
Vozi: V50 2.0D 2004g.
Lokacija: Moslavina
Kupnja ovoga ili onoga ... ima li jednostavnijeg pitanja? Ima. A glasi ovako: da li je itko od Vas ikada kupio automobil, bilo koje marke i tipa, star npr. 5 godina, s npr. 70tak 000 km, vozio ga još 10 godina i napravio još samo toliko km, a da nije ulagao u ništa osim u potrošnu robu (pločice, filtere ... ), i gorivo? Možda i je, ali davnih dana. Meni je to bio san, još kao klincu. Danas se probudim i zaključim da su ta vremena odavno prošla. Nekad je bio hint kupiti jeftin izrajbani motor koji se za malo novaca mogao, s jeftinom generalkom na motoru, i uz malo popravaka mehanike dovesti automobil u izvrsno stanje. Bitno da je limarija bila poprilično zdrava, jer ona je nosila najviše troška, i kad jednom popravljaš limariju, to više nikad nije kao novo. Danas je sve labavo, klimavo i nesigurno, osim ako vozilo nije novo, i ima garanciju unedogled. I istu na baš sve kvarove. Danas je kupnja vozila svedena samo na vanjski izgled. Razmišljanja sam samo unutar odgovarajuće, spomenute klase (V50 2.0D). No, da nije sve tako, potvrđuje činjenica da je jedan moj susjed imao (novu) Tavriju petnaest godina, bez kvarova, a drugi, malo dalji susjed Subarua (iz reklame Paris-Dakar) s kojim nikako nije mogao izaći na kraj (isto skoro novi), pa ga je nakon pun kufer trogodišnjih sranja uspio prodati za lijepe novce (čitaj: istjerao gnoj iz dvorišta). Pitanje iz naslova me podsjetilo na pitanja iz jednog školskog lista (Modra lasta), tipa, čiji je tata pametniji ...


Vrh
   
PostPostano: pon svi 11, 2015 10:35 am 
Offline
član VKH
član VKH

Pridružen/a: uto kol 03, 2010 12:07 pm
Postovi: 228
Vozi: S40 2.0 D
Lokacija: Karlovac
Citat:
Kupnja ovoga ili onoga ... ima li jednostavnijeg pitanja? Ima. A glasi ovako: da li je itko od Vas ikada kupio automobil, bilo koje marke i tipa, star npr. 5 godina, s npr. 70tak 000 km, vozio ga još 10 godina i napravio još samo toliko km, a da nije ulagao u ništa osim u potrošnu robu (pločice, filtere ... ), i gorivo? Možda i je, ali davnih dana. Meni je to bio san, još kao klincu. Danas se probudim i zaključim da su ta vremena odavno prošla. Nekad je bio hint kupiti jeftin izrajbani motor koji se za malo novaca mogao, s jeftinom generalkom na motoru, i uz malo popravaka mehanike dovesti automobil u izvrsno stanje. Bitno da je limarija bila poprilično zdrava, jer ona je nosila najviše troška, i kad jednom popravljaš limariju, to više nikad nije kao novo. Danas je sve labavo, klimavo i nesigurno, osim ako vozilo nije novo, i ima garanciju unedogled. I istu na baš sve kvarove. Danas je kupnja vozila svedena samo na vanjski izgled. Razmišljanja sam samo unutar odgovarajuće, spomenute klase (V50 2.0D). No, da nije sve tako, potvrđuje činjenica da je jedan moj susjed imao (novu) Tavriju petnaest godina, bez kvarova, a drugi, malo dalji susjed Subarua (iz reklame Paris-Dakar) s kojim nikako nije mogao izaći na kraj (isto skoro novi), pa ga je nakon pun kufer trogodišnjih sranja uspio prodati za lijepe novce (čitaj: istjerao gnoj iz dvorišta). Pitanje iz naslova me podsjetilo na pitanja iz jednog školskog lista (Modra lasta), tipa, čiji je tata pametniji ...
Cijeli tvoj post nije ništa rekao. Čovjek je nešto pitao na tebi je odluka dali ćeš odgovoriti ili ne. Ovo ostalo nema svrhe. Da navedeni model ima probleme koji se pojavljuje u velikom postotku vozila ima. Zašto to čovijek nebi znao prije kupnje? Nitko nije u zabludi da se auto ne kvari ali ako znaš što možeš očekivati onda je lakše i znaš se malo financijski pripremiti. Mislim da naš forum služi za informiranje i pomoć ljudima a ne da se uspoređuje s Modrom lastom jer prema tome određeni ljudi s ovog foruma, koji znaju pun k... o Volvu (da ih ne imenujem), bi se smijali većini i zgražali nad našim pitanjima.


Vrh
   
PostPostano: pon svi 11, 2015 7:24 pm 
Offline
.
.
Avatar

Pridružen/a: uto tra 20, 2010 9:59 am
Postovi: 178
Vozi: V50 2.0D 2004g.
Lokacija: Moslavina
Moj odgovor potkrijepljen je činjenicama, zato je malo dulji.
Može očekivati svašta, ali i ne mora ništa, jer što god se dogodilo drugima, njemu se ne mora dogoditi baš to. Tako se čovjeka može i odvući da i da kupi ništa. Nema pravila ni za jedan tip bilo koje marke. Eto, Milane, ne ljuti se, ali savjetujem gospodina da si kupi što se njemu sviđa, a ne kako će se kvariti onaj kojeg kupi.
I još samo : ako od unatoč svih češćih kvarova s foruma on "pokupi" najgori, i koji nigdje nije spomenut? Tko će mu onda biti kriv?
Bagiju iskreno želim sreće na vreće, kako god odluči.


Vrh
   
PostPostano: pet svi 29, 2015 5:18 pm 
Offline
član VKH
član VKH

Pridružen/a: uto srp 23, 2013 2:49 pm
Postovi: 82
Vozi: volvo s80
Lokacija: belišće
Upiti za v50 su upućeni onima koji nesto znaju o tim autima moja kći želi kupiti s40 ili v50 ja imam s80 i sto se njega tiče znam sto znam sto neznam naučiti cu usput čiji je i kakav je motor 1,8 s40 2005g pozdrav


Vrh
   
PostPostano: pet svi 29, 2015 9:32 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3801
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Ford i nije baš nešto štedljiv i voli poslije 100000 km popiti ulja

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: pet svi 29, 2015 10:52 pm 
Offline
član VKH
član VKH

Pridružen/a: uto srp 23, 2013 2:49 pm
Postovi: 82
Vozi: volvo s80
Lokacija: belišće
Hvala Števa na informaciji to se traži kratko i jasno pozdrav


Vrh
   
PostPostano: sub svi 30, 2015 9:14 am 
Offline

Pridružen/a: ned lis 09, 2011 7:56 pm
Postovi: 127
Vozi: Volvo v50 d2, Volvo xc90 2.5T, Volvo C30 T5 S60R
Lokacija: Zagreb
Volvo s40 2.0D 100kw bio u mom vlasništu cca 3 godine, od ulaganja nisam imao nesto puno. Auto sam prodao sa 150.000km ak se sjecam, Otisao mi je bio jedino altenator cca 1000kn polovni, zamjenio remenje i prednje pločice za amortizerima...

Spalio sam turbinu al tome sam vjerojatno bio sam kriv, jer je bila puna čađe, dok sam ga stisnuo ljepo je vrisnula a auto je bio jako dobro zagrijan.

Uglavnom dobar auto troši oko 10L gradske vožnje na otvorenoj sam ga najnize vozio na 4.5L
Imam dovoljno snage za ljepo povuć, motor je živahan i rastezljiv za 100kw

Moj na 150.000km od zamjene do zamjene nije popio ni kapi ulja... 0w40 je unutra bilo

Nedostatak: EGR, DAF, zamašnjak, na mom se na 150.000km poćeo lagano osjećat da je pri kraju.

Relativno niski troškovi održavanja osim limarije ak ga negdje udaris, tesko se nalazi

_________________
S40 2.0D 2004god; XC90 D5 2003god; V50 2.0D 2007god; C70 2.3T5 1999god; C70T5 2001god; XC90 2.5T 2006god; XC90 T6 2004god; V50 2.4i 2006god; V50 D2 2011god; C30 T5 2007- Prodano

XC 90 2.5T 2003god; S60R 2003god -vozim


Vrh
   
PostPostano: ned lip 21, 2015 12:06 am 
Offline
Avatar

Pridružen/a: pon vel 23, 2015 1:13 pm
Postovi: 77
Vozi: Volvo V50 2.0D
Lokacija: Zagreb
evo da se i ja javim moj ima 164 000 km i zadovoljan sam s njim ne pije ulja ništa , zamašnjak radi super , turbina odlično , alternator sam promjenio nedavno i raspo mi se alnaser tj propiško je :lol: DPF sam dao čistit kao i EGR po mojoj vožnji auto troši cca 8L po gradu vuće odlično za 100 kw i prezadovoljan sam s njim :D fini auto i još ako je super oprema onda sve 5......

_________________
slika


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 10 postova ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan