Sada je: ned tra 28, 2024 6:24 pm.

Vremenska zona: UTC+02:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. S60 2.4, 02g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 25 postova ]  Stranica Prethodna 1 2
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: sri sij 23, 2008 2:31 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:09 pm
Postovi: 1279
Lokacija: Zagreb
Citat:
Evo danas dobio odgovor da za moju 60-nema prilagođen Vialle sistem tako da odustajem od ugradnje na taj auto i ako netko hoće kupit, prodam ga......
PS. ostali sistemi idu
Malo sam gledao za taj sistem i skužio da skoro za nijedan turbo motor nemaju prilagođen uređaj osim za neki Saab LPT, neznam razloge zašto odustaješ od LPG, ali bi ti Auto-team to riješio 100% :?:


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: čet sij 24, 2008 7:20 am 
Offline

Pridružen/a: ned pro 02, 2007 6:19 pm
Postovi: 18
Lokacija: Rijeka, Preluk
slažem se sa zlaya u auto timu bi ti sigurno riješili plinsku instalaciju, za te motore postoje Landirenzo Omegas turbo kitevi , oni su desetak posto skuplji od atmosferskih ali za turbo motore nema bolje instalacije. Tehnički je isparivač tako riješen da u trenutku može podnesti veliku količinu plina.


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: čet sij 24, 2008 9:44 am 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: pet vel 23, 2007 1:06 pm
Postovi: 2296
Vozi: xxxxx
Lokacija: VŽ/ZG
Znam da bi u Auto timu to riješili ali je tu neka druga igra u pitanju ( nema veze sa autom ) da nebi mislili da je nekaj neispravno na autu, ali to nisu stvari za stavljat internet.


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: čet sij 24, 2008 11:03 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: ned tra 22, 2007 9:34 pm
Postovi: 4136
Vozi: V70R
Lokacija: Zagreb
Citat:
Citat:
Evo danas dobio odgovor da za moju 60-nema prilagođen Vialle sistem tako da odustajem od ugradnje na taj auto i ako netko hoće kupit, prodam ga......
PS. ostali sistemi idu
Malo sam gledao za taj sistem i skužio da skoro za nijedan turbo motor nemaju prilagođen uređaj osim za neki Saab LPT, neznam razloge zašto odustaješ od LPG, ali bi ti Auto-team to riješio 100% :?:
U novom Auto Blicu je čalanak o plinu s "direktnim ubrizgavanjem" koji je ugrađen u stari Volvo 940 sa "soft" turbom. Neznam o kojem se proizvođaću instalacije radi ali vrijedi pogledati.

_________________
V70R 299 HP 7/2013 -
V70 2.4 170HP 12/2011 - 7/2013
V40D 115HP 11/2004 - 12/2011


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: čet sij 24, 2008 11:41 am 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: pet vel 23, 2007 1:06 pm
Postovi: 2296
Vozi: xxxxx
Lokacija: VŽ/ZG
To ti je Vialle, sistem o kojem govorim.

Vidio uživo smontiran na auto, nema brdo cijevi, isparivača, vrlo lijepo izgleda kao da uopće nije ništa naknadno ugrađivano na auto.


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: čet sij 24, 2008 11:48 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pon svi 14, 2007 2:02 pm
Postovi: 1001
Vozi: S80
Lokacija: Šibenik
Jel paše taj Vialle na moj 'brod'? I kolko je to skuplje u prosjeku od standardne plinske instalacije? Po čemu je bolje?

_________________
S80 2.4i '00 140KS LPG
S80 2.4D '09 195KS


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: čet sij 24, 2008 12:05 pm 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: pon stu 12, 2007 4:07 pm
Postovi: 424
Lokacija: Zagreb, Volovčica
Citat:
To ti je Vialle, sistem o kojem govorim.

Vidio uživo smontiran na auto, nema brdo cijevi, isparivača, vrlo lijepo izgleda kao da uopće nije ništa naknadno ugrađivano na auto.
Ide taj vialle na c30, odnosno na 2.0 motor? Tko to ugrađuje kod nas?


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: čet sij 24, 2008 12:39 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:09 pm
Postovi: 1279
Lokacija: Zagreb
Citat:
To ti je Vialle, sistem o kojem govorim.

Vidio uživo smontiran na auto, nema brdo cijevi, isparivača, vrlo lijepo izgleda kao da uopće nije ništa naknadno ugrađivano na auto.
Nema samo isparivača, dizne i lajtunzi postoje, inače se u rezervuaru plinskom nalazi pumpa koja šiba plin u tekučem stanju na mislim 30 bara u injektore a ovi u cilindar gdje se lpg trenutno pretvori u plin i zapali, inače sistem je ok samo je največa zamjerka ta pumpa koja navodno kolko sam čitao po raznim forumima zna riknuti, e sad nekad su navodno za njih radili poljaci te pumpe koje su bile banana a sad ih sami izrađuju pa su bolje, rekla-kazala treba provjerit, cijena je mislim 12 tkn, kolko sam vidio da taj sistem ne podržava sva vozila, turbo benzine slabo, inače se u tvornici individualno za svako vozilo izrađuje i podešava cijeli kit ako je vozilo na njihovom popisu, ono što bi mene trenutno odbilo od ovog je to da se isti ugrađuje tek par mijeseci u RH-Zagrebu tako da je mreža ovlaštenih servisa slaba, feedback je zasad nepoznanica kako se isti ponaša na ovom našem jadnom plinu ali zasigurno će zaživit i u RH s obzirom da se sve veći broj naših vozača odlučuje na lpg koji se definitivno isplati.

Više informacija ovdje;
http://www.permo.hr/

Popis u koje se sve modele auta može ugradit;
http://www.vialle.nl/fileadmin/user_upl ... r_2007.pdf


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: čet sij 24, 2008 1:21 pm 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: pon stu 12, 2007 4:07 pm
Postovi: 424
Lokacija: Zagreb, Volovčica
Pa i nemaju baš neku ponudu. Uglavnom se u starije generacije volva može ugraditi taj sistem. Ali mene zanima šta je tak posebno u tom sistemu osim što nema par dijelova a košta više? :)
Ja sam čuo navodno da je prins sustav najbolji


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: čet sij 24, 2008 1:21 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: pet vel 23, 2007 1:06 pm
Postovi: 2296
Vozi: xxxxx
Lokacija: VŽ/ZG
Citat:
Ide taj vialle na c30, odnosno na 2.0 motor? Tko to ugrađuje kod nas?
Trenutno ne.... ali će se to pokušati riješiti.


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 25 postova ]  Stranica Prethodna 1 2

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Lucas i 5 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan