VOLVO KLUB HRVATSKA
http://www.vkh.hr/forum/

S40 T4 iskra na četvrtom cilindru?
http://www.vkh.hr/forum/viewtopic.php?t=11280
Stranica: 1/1.

Autor/ica:  FileFixer [ ned lis 19, 2014 6:53 pm ]
Naslov:  S40 T4 iskra na četvrtom cilindru?

Auto je radio kako treba do trenutka kada je počeo teško paliti i trokirati poviše cca. 4000 okretaja.
Nakon šta je zamjenjen FPR, pali ko metak, radi na leru ko sat, ide fino i bez trzaja, međutim...
Kada sa lera dodam naglo gas, počme da trokira tu jednu sekundu kao da radi na tri cilindra i onda bez problema dalje.
Stavio sam druge svijećice i opet isto. Zamjenim svijećice i vidim da je na četvrtom cilindru svijećica čađava. Zamjenim tu svijećicu i opet isto. Ok, zamjenim bobine sa trečeg i četvrtog cilindra i opet isto.
Zalključio sam da nije ni do bobine ni do svijećice.
Kablovi su ispravni, spojevi uredni ali je evidentno da smjesa na četvrtom cilindru ne izgara kako treba... Zašto ili kakav uzrok može biti, ako je auto radilo kako treba prije nego mi je crko FPR, a nakon njegovog mijenjanja, kao da se nešto poremetilo i to sa strujom izgleda...?!
Turbina je ispravna i radi bez greške. Ponekad se zna dogoditi da taj četvrti cilindar ne zapali kako treba pa onda oko 4,5 ili 6000 okretaja isto tako zatrokira, tj. radi na tri cilindra, a ponekad dođe do tih 6000 bez problema i radi bez problema.
Jedino da probam smanjiti za jednu desetinku zazor na svijećici pa da vidim?!
Imate li kakvu ideju?

Autor/ica:  Vedran850 [ ned lis 19, 2014 7:27 pm ]
Naslov:  Re: S40 T4 iskra na četvrtom cilindru?

Si probal mozda zamijenit mjesta injektorima?

Autor/ica:  FileFixer [ ned lis 19, 2014 9:19 pm ]
Naslov:  Re: S40 T4 iskra na četvrtom cilindru?

Nisam. Na istim su mjestima kao I prije kada je bilo sve u redu.
Može li biti do kompjutera? Možda je pokupio neke parametre dok je dovod goriva bio u kvaru pa sad šiba po toj mapi!?
Kako ga mogu resetirati?

Autor/ica:  Leonardo23 [ ned lis 19, 2014 9:36 pm ]
Naslov:  Re: S40 T4 iskra na četvrtom cilindru?

Jesi spajao auto na dijagnostiku?

Autor/ica:  FileFixer [ pon lis 20, 2014 10:47 am ]
Naslov:  Re: S40 T4 iskra na četvrtom cilindru?

Jedino na ELM327 na kojemu nema ništa od grešaka. Inaće radi i prijavljuje greške.

Motor je mehanički ispravan, karike, klipovi i ventili su u redu, brtva glave isto. Jednostavno trokira na tom cilindru i koliko sam vidio po svjećici, kao da smjesa nije u redu na njemu i smjesa ne izgara. Nije da je smjesa prebogata pa je svjećica čađava nego jednostavno ne izgara i svjećica je vlažna, tj. ima ostataka goriva na njoj.

Jedino kada radi kako treba je kada je auto u leru i kada radi na optimalnim okretajima, tj. kada je motor u idealnom opterečenju. Boosta ima i turbina radi kako treba.
Kada sa lera dam gas, zatrokira i onda na srednjim okretajima bez problema, turbina proradi i povuče kako treba, a onda najednom na 4,5 ili 6 tisuća... frrrrrrrrrrrrrrr na tri cilindra i kada spustim malo gas, opet dobro u sredini...?!

Autor/ica:  tcode [ pon lis 20, 2014 11:21 am ]
Naslov:  Re: S40 T4 iskra na četvrtom cilindru?

Kao što je već neko sugerirao, ostaje ti još jedino da zamijeniš mjesta injektora na npr. 4. i 3. cilindru pa probaš. Ako sve ostane isto, onda nešto ipak mehanički nije u redu na tom cilindru (ventili, dosjedi, karike...), leak down test će pokazati gdje je problem.

Autor/ica:  FileFixer [ pon lis 20, 2014 4:25 pm ]
Naslov:  Re: S40 T4 iskra na četvrtom cilindru?

Moguće je da su injektori... Ustvari, simptomi su vrlo slični kao kad su svijećice ili bobine u pitanju, ali ovaj put znam da je to ispravno.

Ima li netko u Zagrebu da mi može malo detaljnije pogledati auto? Ne netko ko će me oderati ko zeca, to imam gdje hoću...

Autor/ica:  FileFixer [ sub lis 25, 2014 8:36 pm ]
Naslov:  Re: S40 T4 iskra na četvrtom cilindru?

Stavio sam nove svijećice I sve je proradilo iz prve. :grin:

Autor/ica:  Števa 071 [ ned lis 26, 2014 12:33 pm ]
Naslov:  Re: S40 T4 iskra na četvrtom cilindru?

Super brzo si to riješio :)

Autor/ica:  FileFixer [ čet lis 30, 2014 8:52 pm ]
Naslov:  Re: S40 T4 iskra na četvrtom cilindru?

Iako sam stavio nove svijećice nije baš radilo kako treba, a pogotovo kad bi se motor zagrijao. Na minimumu je pomalo trokirao I poviše 4500 okr/min bi isto trokirao.
Nakonzamjene seta bobina je sve proradilo kako treba I sad auto prede...

Stranica: 1/1. Vremenska zona: UTC+02:00
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
https://www.phpbb.com/