Sada je: sub tra 27, 2024 4:33 pm.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 4 posta ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: ned srp 27, 2014 6:11 pm 
Offline
.
.
Avatar

Pridružen/a: čet svi 13, 2010 10:56 am
Postovi: 230
Vozi: Volvo S60 2.4T 200KS
Lokacija: Zagreb
Bok svima,

Imam dvojbu u pogledu s kojim gumama ići na put u kasno ljeto s tim da se s puta vraćam u ranu zimu.

Naime, idem u Njemačku, u Aachen 10.9. i tamo ću biti do 23.12. Prolazim kroz Sloveniju, Austriju, NJemačku.
Dvojim oko toga s kojim gumama ići na put. Ljetnim ili zimskim? Ili raditi neku kemiju.

Imam tri opcije (ljetne, zimske i kombinacija).

1. Ako se odlučim za ljetne koje su mi u izvrsnom stanju, onda u povratku imam problema što se tiče sigurnosti, jer ne znam da li će u NJemačkoj, Austriji ili Sloveniji biti snjega kada se budem vračao. Uz to, u NJemačkoj zimska oprema nisu 4 ljetne gume sa šarom od 4mm + lanci! Ali kako je kazna 40 eura, to je manji problem.

2. Ako se odlučim za zimske gume, koje nisu nove, ali su solidne i mogle bi izdržati još 2 sezone, bojim se da ću ih potrošiti do kraja vozeći se po autocesti u rujnu 1200 km do Aachena. A onda ostaje pitanje u kakvom stanju će dočekati zimu radi koje sam i krenio na put s njima.

3. Ako idem raditi neku kemiju, a nemam mjesta za 4 gume u autu, onda bi ta kemija uključivala odbacivanje ljetnih guma u Njemačkoj i kupovinu zimskih. Kako su mi moje ljetne praktički nove, to bi značilo kupovinu nekih ljetnih guma koje su samo za napraviti taj potez do Aachena. To mi se čini kao skup sport, mada je što se tiče sigurnosti možda najbolji. Kažem možda zato što polovne ljetne gume isto mogu biti mačak u vreći i ako im se ne daj bože nešto desi, u problemima sam. Vozim na plin, za rezervnu gumu ne znam da li ću imati mjesta.

Ljetne gume - Dunlop Blueresponse - vožene 13.600 km - stare godinu dana
Zimske gume - Good Year UG7 - vožene 19.500 km - stare 4 godine

Šta bi vi napravili na mom mjestu?
Ja sam nekako najbliži opciji broj 2.

Pozdrav,
Arsen


Vrh
   
PostPostano: pon srp 28, 2014 10:40 am 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: sri svi 28, 2008 2:47 pm
Postovi: 277
Vozi: V40 CrossCountry D4
Lokacija: Rijeka
Pa ja bi se odlučio na opciju 2.

Ako ne divljaš. ne vidim zašto bi potrošio zimske gume.

Jedne godine sam cijelo ljeto vozio u zimskim gumama, i nisam primjetio da su se nešto previše trošile...


Vrh
   
PostPostano: pon srp 28, 2014 12:09 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub tra 14, 2012 3:20 pm
Postovi: 1415
Vozi: Volvo S60 2.4/125
Lokacija: Osijek
Broj 2, definitivno. Osim toga, u opciji broj 1 tih 40-tak eura kazne možda i nisu neki problem, ali bi mogao biti problem to ako te isključe iz prometa dok ne otkloniš nedostatak.

_________________
Kad čovjek umre, ni ne zna da je umro i nije tužan. Tužni su ljudi oko njega. Isto je i kad je čovjek glup.


Vrh
   
PostPostano: pon srp 28, 2014 12:49 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:06 pm
Postovi: 5723
Vozi: Nissan 350z
Lokacija: Zagreb
Ako ne misliš voziti 200+ km/h po autocesti, zimske će biti OK, neće se dramatično potrošiti.

_________________
"Svi imaju pravo na mišljenje i svi ga imaju pravo izreći, ali ako iznosite mišljenje o temi o kojoj pojma nemate, onda dozvolite i drugima, koji o tome nešto znaju da vam kažu da ste budala."


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 4 posta ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan