Sada je: sub svi 04, 2024 6:42 pm.

Vremenska zona: UTC+02:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. S60 2.4, 02g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 5 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: uto pro 25, 2007 6:21 pm 
Offline
.
.

Pridružen/a: pon tra 16, 2007 7:52 pm
Postovi: 203
Lokacija: Mostar
Prvo da poželim sretan Božić svim katolicima.

E sad, pitanje: Uz svoj volvo sam dobio aluminijske felge 16" sa gumama 205/55 R 16 (ljetne) i čelične felge sa zimskim gumama 215/55 R 16. Ove čelične su vjerovatno od nekog S80 čim su tako velike gume na njima. S obzirom da su zimske gume na njima skoro nove a i dobre (Dunlop Wintersport M3), koristio sam ih prošle a koristim i ove sezone. Međutim, imam osjećaj da su ipak malo preširoke za vožnju u zimskim uvjetima za težinu mog auta, pa sam mislio da naredne godine kupim nešto manje. Najuže što mogu staviti na ove felge je 205/55 R 16, pošto su felge široke 7". Namjeravao sam da kupim felge 15" i na njih stavim 195/65 R 15. Autu bi više odgovarale (i u uputstvu piše da volvo preporučuje tu dimenziju za zimske gume), jeftinije su za cca 50 EUR od 16", a i ne bi mi strugale od blatobran pri punom skretanju. U F-Autocentru u Sarajevu mi kažu da to ne postoji za S60, a isti odgovor sam dobio u kod Nuića u Mostaru. E sad, ko je tu lud? U uputstvu piše da je to preporučena dimenzija, na poklopcu rezervoara ima navedena i ta dimenzija, a oni kažu da to nema??

_________________
S60, 2,4l, 140 KS, 2002. automatik


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: uto pro 25, 2007 9:53 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: pet vel 23, 2007 1:06 pm
Postovi: 2296
Vozi: xxxxx
Lokacija: VŽ/ZG
Postoji 15" za S60 samo auto mora imati tvornički ugrađene 15 cola diskove, to se može znati ako izmjeriš promjer diska ili auto pročitaš sa VIDOM i onda ispiše u detaljima.

Nemam sad upaljenu VIDU da ti pogledam koji je promjer diska za 15" ali mislim da je 285 ili 295 a za 16" 305.

Javim sutra.


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sri pro 26, 2007 4:21 pm 
Offline
.
.

Pridružen/a: pon tra 16, 2007 7:52 pm
Postovi: 203
Lokacija: Mostar
Hvala Kiki.
A može li se šta saznati iz broja šasije, odnosno, zar nema neko pravilo da za motore "te i te" idu jedne kočnice, a za motore "ove i one" idu veće? I drugo, zna li neko od kojeg bi još auta odgovarale felge za S60 (renault, ford ?), naravno ako diskovi budu odgovarajuće veličine?

_________________
S60, 2,4l, 140 KS, 2002. automatik


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sri pro 26, 2007 10:05 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: pet vel 23, 2007 1:06 pm
Postovi: 2296
Vozi: xxxxx
Lokacija: VŽ/ZG
Daj mi pošalji na PP broj šasije, na nekim autima se može vidjeti,,, nema pravila za te diskove ovisi koje su gume odnosno felge tvornički naručene, to sam stalno imal problema i uvjek smo mjerili prije naruđžbe diskova ( praktićki ti stranka nemože diskove ili sl. stvari naručiti preko telefona nego ju moraš zvati u servis- sranje ali kaj češ tako valjda mora biti )


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: čet pro 27, 2007 8:32 pm 
Offline
.
.

Pridružen/a: pon tra 16, 2007 7:52 pm
Postovi: 203
Lokacija: Mostar
Kiki, u svakom slučaju hvala. Ipak ću sačekati malo toplije vrijeme da mjerim diskove. Sa jedne strane bih volio da su manji (zbog felgi), a sa druge strane bolje je da su veći zbog snage kočenja a i da se ja smirim i ostavim felge kakve jesu.

_________________
S60, 2,4l, 140 KS, 2002. automatik


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 5 postova ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Lucas i 0 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan