Sada je: čet svi 09, 2024 8:12 pm.

Vremenska zona: UTC+02:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. 850 2.4, 96g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 19 postova ]  Stranica 1 2 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: sri stu 06, 2013 4:14 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: uto stu 05, 2013 10:25 am
Postovi: 42
Vozi: volvo s70
Lokacija: Zagreb
Bok ekipa,
da budem direktan i odmah pređem na stvar :arrow:
Dakle, kupio sam nedavno s 70 2,5 20v, '98 god.
Auto je u sasvim solidnom stanju, i dobio sam ga za poprilično malo para, a obzirom da mi je auto hitno trebao, procjenio sam da je to prilika koju ne bih smio propustiti.. :snooty:
E sad, znam da nisam kupio novi auto, i nisam imao velika očekivanja vezana uz estetiku (iako je auto i vizualno u ok stanju), ali sam ipak oprezno prišao pregledu, meni bitnijih mehaničkih dijelova.
Auto je prešao 290kkm, i dosta mirno radi na ler gasu, ne dimi, i nema čudnih zvukova niti pod opterećenjima.
Problemi redom;
1. ler gas na radnoj temp. vrti na ravno 1000 okretaja / trbalo bi biti na 850-900 ako se ne varam?
2. prvo tankanje, kad sam preuzeo auto, sam natankao omv 100tku, i odmah mi se upalila lampica elektronike motora?!- i nakon par km sam primjetio da se na ispuhu osjeti miris nesagorenog benzina. Auto i dalje normalno (fino) ide i normalno se ponaša, ima snage i radi mirno, samo taj miris se osjeti i dalje..

Znam da svakako moram na dijagnostiku, i utvrditi greške, izmjeriti kompresiju, i napraviti servis- al ne znam kaj bi to sve moglo biti, i koliko bi me to sve "pernato" izašlo! I naravno, imate li nekog majstora za preporučiti za sve gore navedeno!? :think:
Svako mišljenje/savjet dobro došao! :shifty:
Hvala unaprijed i unazad!

_________________
kome je suđeno da bude heben- njemu gaće same padaju...


Vrh
   
PostPostano: sri stu 06, 2013 6:52 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: ned tra 01, 2007 7:52 pm
Postovi: 4520
Vozi: volvo a kaj bi drugo
Lokacija: Jaska
Imaš falš zrak negdje na usisu,vjerojatno puknoto ili ispalo crijevo,Ak ti se da do Jaske tu sam da riješimo

_________________
850 T-5 lpg
850 TDI-ČAĐO (Više ga nimam)

WG-tjuner
Raskapam tuđe 850-ke ko da su moje!
Koji puta uspijem nešto i popraviti!


Vrh
   
PostPostano: čet stu 07, 2013 9:20 am 
Offline
Avatar

Pridružen/a: uto stu 05, 2013 10:25 am
Postovi: 42
Vozi: volvo s70
Lokacija: Zagreb
Odlično! :clap:
Jučer sam opet zavirio pod haubu, i ima malo tanko crijevo (debljine žice vulgaris) koje ide iz kućišta filtera zraka dole u nešto što je pretpostavljam neka razvodna kapa, koje je kao precvikano. Pa je moguće da je to to. :think:
Ja sam za, svakako moram naći nekoga koji zna šta radi, pa da se brine o novoj akviziciji.
Pošalji mi broj, pa ću ti se javiti krajem idućeg tjedna kad ga mogu dovesti na jedan temeljan pregled i servis.
Btw. čini mi se da imam premali akumulator- sad je stajo na parkingu 3 dana, i nema snage da ga kresne. :naughty: 55 ah, ciakov :oops: Preporuka koji je najizbor u odnosu cijena/kvaliteta je dobrodošla! hvala

_________________
kome je suđeno da bude heben- njemu gaće same padaju...


Vrh
   
PostPostano: čet stu 07, 2013 6:06 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: ned tra 01, 2007 7:52 pm
Postovi: 4520
Vozi: volvo a kaj bi drugo
Lokacija: Jaska
Imaš pp

Akumulator je malo premali ali ako je dobar bude palio.Trebalo bi provjeriti i +klemu jer zna gubiti struju ako je kontakt loš

_________________
850 T-5 lpg
850 TDI-ČAĐO (Više ga nimam)

WG-tjuner
Raskapam tuđe 850-ke ko da su moje!
Koji puta uspijem nešto i popraviti!


Vrh
   
PostPostano: čet stu 07, 2013 6:46 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: sri ruj 08, 2010 8:54 am
Postovi: 6556
Vozi: V70
Lokacija: Zagreb
Akumulator bi ti trebao biti minimum 60Ah ili čak najidealniji 66Ah

_________________
S40 TD 98'-2009-2011
850 R 96'-2011-2019
C70 2.0T 00'-2018-2020
V70 2.5T AWD 04'-2020-...
740 2.3 turbo 90'-2022-...


Vrh
   
PostPostano: sub stu 23, 2013 6:10 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: uto stu 05, 2013 10:25 am
Postovi: 42
Vozi: volvo s70
Lokacija: Zagreb
Akumulator bio još pod garancijom- pa sam ga zamijenio za 74 ah CIAK uz simboličnu nadoplatu od 220 kn! :dance:
Što se tiče samog auta, iz dana u dan nalazim sve više malih greškica koje jedva čekam riješiti.. Dijelovi već naručeni, povoljni i novi.. :D
Ide rega idući tjedan, pa pravac Nenadu u Jasku da se primimo posla hehehe :drool:

_________________
kome je suđeno da bude heben- njemu gaće same padaju...


Vrh
   
PostPostano: pet ruj 12, 2014 2:28 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: uto stu 05, 2013 10:25 am
Postovi: 42
Vozi: volvo s70
Lokacija: Zagreb
I evo, moj starkelja i ja smo umalo 10 tkm napravili, a za još nekih 500 km biti će to ravnih 300tkm na cajgeru! :clap:
Nakon servisa kod druga Nene u jaski nisam imao nekih većih problema. Promijenio sam još balans štangice stabilizatora (to sam samostalno na parkingu riješio :whistle: ), i napokon kupio posudu rashladne tekućine (original, 150 kn kod velje na trešnjevci)!
Na nedavnom podužem godišnjem odmoru moj me penzić dofurao do Dubrovnika, Hvara, Splita, i još nekoliko priobalnih mjesta, i u totalu smo u mjesec dana natukli nekih 1900 km! Nit sam ga štedio, nit je on štedio mene (mislim na potrošnju goriva heheh). auto ide 210 km/h bez ikakvih problema, i ima još malo lufta na gasu, ali ga nisam išao stiskati baš na najjače..
Od servisa, prije nekih 8 tkm, je popio i 1 litru ulja, to tako valjda mora biti kod petaka..
e sad, problem i upit; po povratku sa godišnjeg mi je počeo "lupkati i ružiti" prednji desni kotač! selen! ali nije samo selen blok, nego je i ležaj!
selen nije skup, to znam i bez da pitam. ali ležaj je druga priča..
imam 2 ponude u ruci, i obje su me bacile u depresiju- 1200, i 1400 kn!
ima li jeftinije varijante ljudi moji?!
zahvaljujem unaprijed i unazad na korisnim info!
LP, Pero

_________________
kome je suđeno da bude heben- njemu gaće same padaju...


Vrh
   
PostPostano: pet ruj 12, 2014 3:02 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub tra 14, 2012 3:20 pm
Postovi: 1415
Vozi: Volvo S60 2.4/125
Lokacija: Osijek
http://www.autozglob.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

Nazovi i pitaj, nisam siguran drže li ležajeve, ali ništa ne košta pitati. Upravo sam naručio komplet poluosovinu, cijena je 1.990,00 kuna + 2 god. garancije, dok me u originalnom izdanju, sa svim mogućim popustima i uz obavezan povrat stare poluosovine, izađe 3.600,00 kuna. Znatna razlika, možda i ti budeš imao sreće.

_________________
Kad čovjek umre, ni ne zna da je umro i nije tužan. Tužni su ljudi oko njega. Isto je i kad je čovjek glup.


Vrh
   
PostPostano: pet ruj 12, 2014 3:48 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pon pro 13, 2010 12:04 am
Postovi: 1309
Vozi: V40 2.0T i V 70 D5
Lokacija: bjelovar
A čemu moraš vraćati poluosovinu :think:


Vrh
   
PostPostano: pet ruj 12, 2014 4:15 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub tra 14, 2012 3:20 pm
Postovi: 1415
Vozi: Volvo S60 2.4/125
Lokacija: Osijek
Citat:
A čemu moraš vraćati poluosovinu :think:
Ne znam, kontaktirao sa Moto Ris Zagreb, rečeno mi je da tvornica tako zahtijeva, odnosno, ako ne vratiš svoju staru poluosovinu, cijena nove je 30% veća. Cijena je 4.100,00 i nešto kuna minus VKH popust, ili 30% više, ako ne vratiš staru poluosovinu. U ovlaštenom servisu u Osijeku su mi ponudili po cijeni od 3.800,00 i nešto kuna, ne traže staru poluosovinu niti imaš ikakav popust taman i da ju želiš vratiti.
Ovu tvrtku sam našao preko Njuške, zvao, našao i to je to. Inače, u nekoliko trgovina (Tokić, Auto-Krešo, Gas u Osijeku) rečeno mi je da ne postoje zamjenska poluosovina i da moram uzeti original, no, srećom, nije tako.

_________________
Kad čovjek umre, ni ne zna da je umro i nije tužan. Tužni su ljudi oko njega. Isto je i kad je čovjek glup.


Vrh
   
PostPostano: pet ruj 12, 2014 4:16 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: ned tra 01, 2007 7:52 pm
Postovi: 4520
Vozi: volvo a kaj bi drugo
Lokacija: Jaska
Ima javi se meni

_________________
850 T-5 lpg
850 TDI-ČAĐO (Više ga nimam)

WG-tjuner
Raskapam tuđe 850-ke ko da su moje!
Koji puta uspijem nešto i popraviti!


Vrh
   
PostPostano: pet ruj 12, 2014 4:26 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pon pro 13, 2010 12:04 am
Postovi: 1309
Vozi: V40 2.0T i V 70 D5
Lokacija: bjelovar
Valjda će nam Ris pojasniti ovu misteriju oko poluosovine...


Vrh
   
PostPostano: pet ruj 12, 2014 4:51 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub tra 14, 2012 3:20 pm
Postovi: 1415
Vozi: Volvo S60 2.4/125
Lokacija: Osijek
Citat:
Valjda će nam Ris pojasniti ovu misteriju oko poluosovine...
Nisam htio ženu (Dariju) gnjaviti oko toga pa nisam ni pitao za dodatno pojašnjenje, valjda je to nekakav uvjet tvornice, možda ih proizvođač reparira ili nešto tako, nemam pojma...
Uglavnom, našao sam puno povoljniju soluciju, a garancija je ista kao i kod originala. Kaže čovjek da nisu imali reklamacije na dijelove i da su kvalitetni, prodali su za nekoliko Volvo modela, a nabavljaju ih preko neke njemačke tvrtke Euro Driveline, koja opet nabavlja dijelove odsvakuda... Znam da svaki cigo svoga konja hvali, meni ostaje da se nadam i da vjerujem da je tako kako je rekao, a vrijeme će pokazati.

_________________
Kad čovjek umre, ni ne zna da je umro i nije tužan. Tužni su ljudi oko njega. Isto je i kad je čovjek glup.


Vrh
   
PostPostano: pet ruj 12, 2014 5:04 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: uto stu 05, 2013 10:25 am
Postovi: 42
Vozi: volvo s70
Lokacija: Zagreb
hmmm, još ništa za neki jeftilenskiji ležaj.. zvao sam okolo, tražio- 0 bodova

_________________
kome je suđeno da bude heben- njemu gaće same padaju...


Vrh
   
PostPostano: pet ruj 12, 2014 5:10 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pon pro 13, 2010 12:04 am
Postovi: 1309
Vozi: V40 2.0T i V 70 D5
Lokacija: bjelovar
Nenad?


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 19 postova ]  Stranica 1 2 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan