Sada je: uto svi 07, 2024 5:07 am.

Vremenska zona: UTC+02:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. S40 1.8, 96g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 21 post ]  Stranica Prethodna 1 2
Autor/ica Poruka
PostPostano: pet ruj 30, 2016 2:35 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:06 pm
Postovi: 5723
Vozi: Nissan 350z
Lokacija: Zagreb
Na tom konektoru (dva pina) je niski napon (12 odnosno 14 volti), i tu nema opasnosti od preskakanja iskre. Dokle god se žice drže dovoljno čvrsto za pinove u bobini, sve će raditi. Taj silikonski izolator je tu da spriječi prodor vlage na spoj. Ako ne pereš prečesto motor sa miniwash mašinom, ništa mu neće biti i bez tog izolatora. Mogu se kupiti novi pinovi (ženski), na strani ožičenja, sa njima dobiješ i nove silikonske izolatore.

_________________
"Svi imaju pravo na mišljenje i svi ga imaju pravo izreći, ali ako iznosite mišljenje o temi o kojoj pojma nemate, onda dozvolite i drugima, koji o tome nešto znaju da vam kažu da ste budala."


Vrh
   
PostPostano: pet ruj 30, 2016 10:20 pm 
Offline

Pridružen/a: uto pro 22, 2009 2:39 pm
Postovi: 11
Lokacija: BG
Citat:
Na tom konektoru (dva pina) je niski napon (12 odnosno 14 volti), i tu nema opasnosti od preskakanja iskre. Dokle god se žice drže dovoljno čvrsto za pinove u bobini, sve će raditi. Taj silikonski izolator je tu da spriječi prodor vlage na spoj. Ako ne pereš prečesto motor sa miniwash mašinom, ništa mu neće biti i bez tog izolatora. Mogu se kupiti novi pinovi (ženski), na strani ožičenja, sa njima dobiješ i nove silikonske izolatore.
OK. Hvala :handgestures-thumbupright:

Pozdrav.


Vrh
   
PostPostano: sub lis 01, 2016 12:01 pm 
Offline

Pridružen/a: uto pro 22, 2009 2:39 pm
Postovi: 11
Lokacija: BG
Citat:
Citat:
Na tom konektoru (dva pina) je niski napon (12 odnosno 14 volti), i tu nema opasnosti od preskakanja iskre. Dokle god se žice drže dovoljno čvrsto za pinove u bobini, sve će raditi. Taj silikonski izolator je tu da spriječi prodor vlage na spoj. Ako ne pereš prečesto motor sa miniwash mašinom, ništa mu neće biti i bez tog izolatora. Mogu se kupiti novi pinovi (ženski), na strani ožičenja, sa njima dobiješ i nove silikonske izolatore.
OK. Hvala :handgestures-thumbupright:

Možda bih mogao samo da ih dodatno presvučem termo bužirom u svrhu bolje izolacije.

Pozdrav.


Vrh
   
PostPostano: ned lis 30, 2016 7:00 pm 
Offline

Pridružen/a: čet lis 27, 2016 10:17 pm
Postovi: 28
Vozi: Volvo S40
Meni se slično dešavalo na S80 2,4 iz 2000 god. Na 250.000 km mi mehaničar oprao motor miniwashem i u par mjeseci 4 bobine otišle. Pokušavao je dokučit od kud ulje kod zupčastog remena a kako je sve bilo masno morao ga je dobro oprat. Prva bobina je odmah kod pranja krepala a druge 3 kasnije.
Jesi dokučio šta je sa tom jednom svjećicom?


Vrh
   
PostPostano: sub stu 05, 2016 8:57 am 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: čet lip 24, 2010 8:35 pm
Postovi: 343
Vozi: v40t4+lpg, 2001
I meni od nekud uvijek ulje kod zupčastog remena... ali tako je već godinama.
Baš sam neki dan pomislio da ne bi bilo loše naručiti koju bobinu jer ove su napravile stotinjak tisuća.
Ako se mene pita za svjećice nisam nikada dokučili ali se to više nije dogodilo...


Vrh
   
PostPostano: sub stu 05, 2016 11:14 pm 
Offline

Pridružen/a: čet lis 27, 2016 10:17 pm
Postovi: 28
Vozi: Volvo S40
Meni je puknuo dihtung glave baš kod remena pa smo mislili da nije neki od semeringa, ali ne miješa ulje i vodu a troši oko litru ulja na 5.000km takav. I to tako već 6-7 godina pa mi se ne isplati to dirat. Na 220.000 sam primjetio ulje, na 250.000 oprao motora sad ima 351.000km.


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 21 post ]  Stranica Prethodna 1 2

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Ahrefs [Bot] i 0 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan