Sada je: sub tra 27, 2024 3:29 pm.

Vremenska zona: UTC+02:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. S60 2.4, 02g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 10 postova ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: 2.4T - problem
PostPostano: ned pro 09, 2007 1:00 pm 
Offline

Pridružen/a: ned kol 12, 2007 7:07 pm
Postovi: 116
Lokacija: Ivanic Grad
Na kompjuteru mi je pojavila poruka emissioni scar. - nessesita assist. te su autu recimo prilikom zaustavljanja i stiskanja kvacila okretaji poceli padati ispod 500 o/min te se opet dignu na cca 1200o/min i tako par puta dok se ne smire! To je s voznjom na benzin, dok na plin nesto mirnije radi! Nesto mi sve upucuje na lamda sondu, pa me zanima ima li on jednu ili vise lamdi, te dali se opce isplati skidat i probat ih/ju "ocistit" ?

_________________
......V70 2.4T.......

www.vi-prom.com


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: ned pro 09, 2007 1:29 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: pet vel 23, 2007 1:06 pm
Postovi: 2296
Vozi: xxxxx
Lokacija: VŽ/ZG
Ima dvije lamda sonde, a problem može biti ako negdje vuće ili pušta zrak.

Preporučujem dijagnostiku, kad bi imao ispis iz diag. onda ti mogu dati neki savjet jer je ovo sve puhanje na hladno.


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: pon pro 10, 2007 11:28 pm 
Offline

Pridružen/a: ned kol 12, 2007 7:07 pm
Postovi: 116
Lokacija: Ivanic Grad
Za sutra sam se narucio kod Risa, jer sam vremenski ogranicen da idem do Biskupa, pa cu vidjet sta ce reci... ako bude sta vece, saljem auto u Biskup

_________________
......V70 2.4T.......

www.vi-prom.com


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: uto pro 11, 2007 4:06 pm 
Offline

Pridružen/a: ned kol 12, 2007 7:07 pm
Postovi: 116
Lokacija: Ivanic Grad
Rijeseno... problem je bio u "ventilu za reguliranje ler gasa" or samting lajk det :)

_________________
......V70 2.4T.......

www.vi-prom.com


Vrh
   
PostPostano: sri pro 12, 2007 10:47 am 
Offline

Pridružen/a: pet stu 16, 2007 8:54 pm
Postovi: 79
Citat:
Na kompjuteru mi je pojavila poruka emissioni scar. - nessesita assist. te su autu recimo prilikom zaustavljanja i stiskanja kvacila okretaji poceli padati ispod 500 o/min te se opet dignu na cca 1200o/min i tako par puta dok se ne smire! To je s voznjom na benzin, dok na plin nesto mirnije radi! Nesto mi sve upucuje na lamda sondu, pa me zanima ima li on jednu ili vise lamdi, te dali se opce isplati skidat i probat ih/ju "ocistit" ?
Iste probleme sam imao i ja. Auto je nemirno radio, osobito na bezninu. Bio sam kod Ris, pa su čistili nekakav "Trotor", ne pitaj me kaj je to, pa je radio neko vrijeme, pa opet isto. PA su taj isti "Trotor" zamijenili i masno sam ga platio, pa je bilo neko vrijeme dobro, pa opet isto. I na kraju, otišao do plinaša, napravio servis (200 kn) sve pročistili i auto radi bez problema i na plin i na benzin. Kad si zadnji puta napravio servis za plin??? Pozdrav!


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: čet pro 13, 2007 10:16 am 
Offline

Pridružen/a: ned kol 12, 2007 7:07 pm
Postovi: 116
Lokacija: Ivanic Grad
S plinom sam proso dosad 12t km, na 15t cu ici da mi naprave servis, makar vele da nema potrebe do 30t km! Ali nema veze, hebes i tih 200kn...

Zasad radi sve normalno, vidjet cemo i dokad :(

_________________
......V70 2.4T.......

www.vi-prom.com


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: čet pro 13, 2007 11:34 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:09 pm
Postovi: 1279
Lokacija: Zagreb
Citat:
S plinom sam proso dosad 12t km, na 15t cu ici da mi naprave servis, makar vele da nema potrebe do 30t km! Ali nema veze, hebes i tih 200kn...

Zasad radi sve normalno, vidjet cemo i dokad :(
Neznam tko ti je to rekao :?: :?: , ali nečekaj tih 30tkm jel čisto sumnjam da ćeš izdržat do tad s normalnom vožnjom s obzirom na njegovu kvalitetu i čistoću, inače ti se preporučava servis plina između 10 i 15 tkm cijena ti je cca 350kn i još jedna ti je novina došla na HR tržište naravno iz Auto-tima a to su aditivi za plin i gorivo dvije bočice koji ti sve to ljepo održavaju čisto, čuvaju vetile,siceve ventila, vodilice itd..., cijena 400 kn za obadvije bočice evo link pa malo si pogledaj, ja sam stavio u svoj bez ikakvog predumišljaja;
http://www.tunap.de/de/bereiche/automot ... /p164.html


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: čet pro 13, 2007 1:05 pm 
Offline

Pridružen/a: pet stu 16, 2007 8:54 pm
Postovi: 79
Zlaya, gdje si to nabavio? Ja sam to vidio, ali ne znam gdje se moze kupiti i kako se to stavlja. A sto se tiče servisa, stvarno ne treba čekati 30 000 km. Maximalno 20, a najbolje na 15.


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: čet pro 13, 2007 1:18 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:09 pm
Postovi: 1279
Lokacija: Zagreb
Citat:
Zlaya, gdje si to nabavio? Ja sam to vidio, ali ne znam gdje se moze kupiti i kako se to stavlja. A sto se tiče servisa, stvarno ne treba čekati 30 000 km. Maximalno 20, a najbolje na 15.
Pa piše ti Auto-tim i oni ti ga ubruzgaju u plinski bocu.


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: čet pro 13, 2007 9:42 pm 
Offline

Pridružen/a: ned kol 12, 2007 7:07 pm
Postovi: 116
Lokacija: Ivanic Grad
Znam ja da je to previse, samo velim sto su mi "znalci" rekli... Budem onda te aditive kupio sad dok idem na servis kroz mjesec dana, pa nek cuvaju motorcic :)

_________________
......V70 2.4T.......

www.vi-prom.com


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 10 postova ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan