Sada je: sri lip 05, 2024 10:30 pm.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 43 posta ]  Stranica Prethodna 1 2 3 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: pet ožu 23, 2012 2:52 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: ned stu 30, 2008 2:27 pm
Postovi: 676
Vozi: V4O 1.9 D 103 KS
Lokacija: Sovići, Grude, Hercegovina
Citat:
Nisam dugo pisao o ovome jer mi je fakat bilo zlo od cijele priče... uglavnom sve se riješilo na kraju.
Btw kupac od frenda je prodao u međuvremenu auto i taj se drugi kupac vozio još uvijek na njegovo ime... auto je završio privremeno u Hercegovini :D ...na kraju su valjda skužili da je vrag uzeo šalu pa su napravili prijenos, platili porez i eto sad je sve čisto... koja drama čovjeće pa da čovjek ne vjeruje :shock: Da stvar bude smješnija drugom se frendu s posla dogodila gotovo ista stvar... prodao je auto prije godinu dana i čovjek ga zove da li bi mogli obnoviti ugovor jer da nije još uspio napraviti prijenos :shock: nakon godinu faking dana!!! Sve to treba streljat :lol:
Uglavnom opet mi Hercegovci krivi :D
Rodijaci me opet sramote :mrgreen:

_________________
Ne vjeruj ženi koja laže!
slika


Vrh
   
PostPostano: sub sij 19, 2013 7:34 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 4712
Da ne otvaram novu temu, nisam 100 % siguran ali moj slučaj volvo je prodan sa KR tablicama u RI, čovjek če ga prebaciti na RI tablice, KR tablice su na autu - auto je uredno regan do 10 mj 2013, odvezao je danas auto koji je platio, ja mu dogovorno u ponedjeljak šaljem ovjeren KP ugovor da si može dalje obaviti prenos jer danas ovdje ne radi ni jedan bilježnik, e sad, ja te tablice KR ne trebam, on ih uredno vrati na policiju u RI, e sad, dal da ja na KP ugovoru pod napomenu pišem :

REG. PLOČICE OSTAJU KUPCU
ili
REG. PLOČICE SE PONIŠTAVAJU

Nebi volio da zajebem pa da čovjeku 2* moram raditi ugovor. Hvala.

_________________
Kad već mora biti onda nek bude Volvo


Vrh
   
PostPostano: sub sij 19, 2013 7:46 pm 
Offline

Pridružen/a: pet lis 14, 2011 3:05 pm
Postovi: 104
Vozi: s40 2.4
Lokacija: Zagreb, Maksimir
čuj, ja ti nisam siguran dal on po difoltu mora preć na RI tablice.
predlažem ti da napišeš da prodavatelj (tj. ti) zadržava tablice i da si frajer u RI uzme tablice odmah prilikom prijenosa


Vrh
   
PostPostano: sub sij 19, 2013 7:48 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 4712
Zvat ču MUP onda ujutro u pon da budem ziher.

_________________
Kad već mora biti onda nek bude Volvo


Vrh
   
PostPostano: sub sij 19, 2013 9:37 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub tra 14, 2012 3:20 pm
Postovi: 1415
Vozi: Volvo S60 2.4/125
Lokacija: Osijek
Kako god okreneš, ako ste napravili kupoprodajni ugovor koji on mora ovjeriti u poreznoj upravi u roku od 15 dana, tablice se moraju odjaviti, a on mora uzeti tablice po mjestu prebivališta. Može ih odjaviti on, u svom mjestu prebivališta ili ih možeš odjaviti ti, a on uzeti probe, uglavnom, ne može ih imati do isteka registracije. Tablice ne mogu ostati kupcu, ukoliko kupac ima prijavljeno prebivalište u drugoj županiji.

_________________
Kad čovjek umre, ni ne zna da je umro i nije tužan. Tužni su ljudi oko njega. Isto je i kad je čovjek glup.


Vrh
   
PostPostano: ned sij 20, 2013 9:43 am 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: pet vel 11, 2011 7:33 am
Postovi: 390
Vozi: kombi
ja kad sam kupio kombi u bedekovčini vozio sam ga u ri na kr table do isteka rege i onda uredno odjavio vozilo na mupu i predao kr tablice koje su oni poništili ,a ja registrirao normano na ri...jedino smo se vlasnik kombija i ja dogovorili usmeno u slučaju kazni ja plaćam...e sad...kupoprodajni smo potpisali na jakuševcu...tabice se poništavaju.

lp

_________________
od 0-90 km/ h....29 sec


Vrh
   
PostPostano: ned sij 20, 2013 10:31 am 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 4712
Nebu išlo - realno gledajuči si u prekršaju, ako je na ovjeronom ugovoru pisalo tablice se poništavaju, a vozio si do kraja rege tog auta na KR i tek onda odjavio vozilo i prebacio na KR, e sad, ili si platio kaznu na poreznoj zbog toga što nisi auto prenio u roku 15 dana po zakonu se na sklopljeni KP ugovor mora porez platiti u roku 15 dana, ili ste tek kad si išao odjavljivati vozilo napisali ponovo novi KP ugovor uredno ovjeren kod bilježnika, u biti mogao si ti odmah platiti porez na poreznoj i voziti na KR do isteka rege, a da nisi prebacio auto na RI, no za ista ne znam kako onda ''gledaju'' na to kad dođeš na tehnički i na mup nakon recimo 6 mj a predhodno si platio porez po KP ugovoru, pa te pitaju a gdje si bio do sada zašto nisi prenio na RI tablice, mislim ne znam jel se to tak može ili se plača kakav penal za taj period, nisam imao zaista takvo iskustvo još ???

_________________
Kad već mora biti onda nek bude Volvo


Vrh
   
PostPostano: ned sij 20, 2013 11:04 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub tra 14, 2012 3:20 pm
Postovi: 1415
Vozi: Volvo S60 2.4/125
Lokacija: Osijek
Bela, to što si napisao je točno. Što se tiče tablica, iste se ne mogu ustupiti kupcu iz druge županije, ti svakako moraš odjaviti automobil sa svog imena, a samim time on ga mora, ako se želi voziti, prijaviti na svoje ime i ne može koristiti te tablice, nego mora ishodovati novu dokumentaciju i pločice. Nek si plati sto kuna probne na par dana, čist račun, duga ljubav, a ti nećeš poslije imati nikakvih eventualnih neugodnosti. On može otići s tvojim tablicama i odjaviti ih u svojoj županiji, ako želi uštediti 100 kuna za probe, ali svejedno se neće moći voziti s njima, ako ti misliš odjaviti automobil sa svoga imena, što ti ja, poučen hrpom iskustava iz svoje struke, toplo preporučam. Ja sam svoj kupio u Bjelovaru, kupoprodajni ugovor, odjava u tamošnjem MUP-u s bivšim vlasnikom i uzimanje probnih pločica trajalo je cca sat vremena.

_________________
Kad čovjek umre, ni ne zna da je umro i nije tužan. Tužni su ljudi oko njega. Isto je i kad je čovjek glup.


Vrh
   
PostPostano: ned sij 20, 2013 11:36 am 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: pet vel 11, 2011 7:33 am
Postovi: 390
Vozi: kombi
@bela ..gle neznam kako ide po zakonu ali ja sam se uredno vozio i bio par puta čak zaustavljen od strane organa reda i mira međutim niko niš...na poreznoj sam platio porez tek u 4 mj prilikom nove reg..niko niš..otišo na murju i odjavio table i obavio teh i registriro na ri...to je to...nikakvih problema niam imao..a sve na ugovor sa jakuševca

ali...to je bio moj slučaj i mogu samo reči riječi hvale za sve ljude iz tvog kraja ...nikad nikakvih problema jedino pohvale

_________________
od 0-90 km/ h....29 sec


Vrh
   
PostPostano: ned sij 20, 2013 12:59 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 4712
Ma ništa mene ne brine uopće, čovjek je odvezao auto i može se voziti na KR ako želi do kraja isteka rege, ja ih ne trebam, samo me zanimalo što trebam napisati na ugovoru da si on sam može odjaviti dolje auto i izvaditi RI tablice nakon što mu ja sutra pošaljem ovjeren KP ugovor, no danas sam pitao kolegicu sa mup-a i veli samo da se napiše : REG. PLOČICE SE PONIŠTAVAJU.

Eto to je to za ubuduće tako ako če tko imati takav slučaj da proda auto za vikend dok se nemože rješiti odjava ni bilježnik a čovjek vozi auto doma :)

_________________
Kad već mora biti onda nek bude Volvo


Vrh
   
PostPostano: ned sij 20, 2013 1:28 pm 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: pet vel 11, 2011 7:33 am
Postovi: 390
Vozi: kombi
znači to je to kao i kod mene....:-)

_________________
od 0-90 km/ h....29 sec


Vrh
   
PostPostano: ned sij 20, 2013 9:47 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: čet lis 20, 2011 10:00 pm
Postovi: 975
Koliko sam ja upućen prodavatelj (odnosno kupac ako se tako navede u ugovoru) je dužan platiti porez u roku 15 da od ovjere ugovora, a nakon toga bi mu porezna mogla zaračunavat kao neku kamatu, iako ja nisam čuo da je netko to platio. Največi bed u svoj toj priči je što dok je auto u MUP-u na tebe da dobiješ poneku "čestitku" pa moraš trčat okolo s ugovorom i dokazivat da si ti auto prodao i da je kupac bio dužan dano ga već prenijeti na sebe. Jedan poznanik je doživio prije par godina da je prodao auto uz dogovor da se prenese na registraciji, da bi ga nakon mjesec dana plavci budili u 2 u noći :mrgreen: Veseljak se nacugao skršio 3-4 auta na nekom parkingu i naravno netko mu zapisao tablicu i nazvao 92! Sad taj frend kad prodaje auto nedaje ključeve dok kompletan prijenos nije gotov :D

_________________
Volvo 850 TDI Karavan
Volvo 850 2,0 T5 Karavan
Volvo V70 2,0T


Vrh
   
PostPostano: ned sij 20, 2013 9:51 pm 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: pet vel 11, 2011 7:33 am
Postovi: 390
Vozi: kombi
ako imaš kupoprodajni nemaš frke

_________________
od 0-90 km/ h....29 sec


Vrh
   
PostPostano: pon sij 21, 2013 9:27 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub tra 14, 2012 3:20 pm
Postovi: 1415
Vozi: Volvo S60 2.4/125
Lokacija: Osijek
Citat:
ako imaš kupoprodajni nemaš frke
Nemaš frke i ne snosiš odgovornost, ali eventualno možeš imati nepotrebnih neugodnosti, to je poanta cijele priče. Nemali broj ljudi je, zbog takvih situacija (neplaćanja parkiranja koncesionarima, prekoračenja brzine, itd), morao odlaziti na ročišta kod prekršajnog suca, pisati žalbe, prigovore i slično i dokazivati da automobil nije u njihovom posjedu. Naravno da su svi dokazali ugovorom da nisu "krivci", međutim, gubi se vrijeme, gube se živci, a dobar broj njih poslije smatra da je to greška svih institucija, države, crkve i tako dalje, samo ne njih samih jer nisu odjavili vozilo sa svog imena. No, ako @Bela kaže da vjeruje čovjeku, onda ok, ne mora biti da će imati bilo kakvih neugodnosti, samo nabrajamo mogućnosti.

_________________
Kad čovjek umre, ni ne zna da je umro i nije tužan. Tužni su ljudi oko njega. Isto je i kad je čovjek glup.


Vrh
   
PostPostano: pon sij 21, 2013 10:19 am 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 4712
Ma nema smisla da on u kom slučaju može mene zajeb. a niti nam je to meni kao prodavatelju i njemu kao kupcu u interesu, ja bi mogao realno prijaviti jkrađu auta na mup jer niti smo napravili što ne pismeno niti ništa, on meni pare ja njemu auto, no prije svega moraš biti čovjek i držati se dogovora, da svi tako rade bilo bi super.

_________________
Kad već mora biti onda nek bude Volvo


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 43 posta ]  Stranica Prethodna 1 2 3 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan