Sada je: sub tra 27, 2024 5:18 pm.

Vremenska zona: UTC+02:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. 850 2.4, 96g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 2 posta ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: pon sij 23, 2012 7:19 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: sub lis 06, 2007 10:17 pm
Postovi: 95
Lokacija: baranja
Pozdrav svima,

eto nažalost prije 1-2 mj opet mi se upalila lampica ETS, a 2010. sam promjenio i stavio novi ETM (Elektronische Drosselklappe No 8644347), malo mi je neobično što se lampica upalila a motor radi normalno, (možda malo nemirnije). Danas sam otišao kod prijatelja u Osijek koji je ustanovio na kompu grešku 9160 (neispravna klapna zraka) tak nekako, a kad su skinuli granu imaju što i vidjeti, ovi majstori što su ugrađivali novi ETM okrenuli su ga naopako i jedan vijak je oštetio kučište ETM-a, no to je bilo prije više od 1 godine. Meni je palo napamet da sam prije 1-2 išao prati motor.... i da je možda to prouzročilo paljenje lampice (kroz rupu je možda došla vlaga na elektroniku u ETM-u), kada se resetiraju greške nakon kratkog vremena se ponovno upali lampica.

Dali mi netko može pomoći savjetom, što mi je za činiti, sada je ETM postavljen ispravno ali sa tom rupom (vidi sliku)?

Unaprijed hvala.

baranjac
slika


Vrh
   
PostPostano: uto sij 24, 2012 10:26 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: sri srp 06, 2011 9:46 pm
Postovi: 17
Vozi: V70
Lokacija: Rovinj
Ako si prao motor, lako moguće da je tekućina ušla u modul. Ne znam da li je moguće ga otvoriti bez da ga razvališ, ali ako je, odnesi nekom serviseru elektronike blizu tebe. Zna se desiti da oksidiranje koje nastaje u doticaju sa vodom ili sličnom tekućinom radi šou po elektronici. Koji puta je dosta počistiti i prelemiti i proradi...
Našao sam i ovaj link, pun informacija o etm modulu i njegovim problemima, možda pomogne: http://www.vexedvolvo.org/
Pozdrav.


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 2 posta ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan