Sada je: pon tra 29, 2024 7:35 pm.

Vremenska zona: UTC+02:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. XC90 D5, 05g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 30 postova ]  Stranica Prethodna 1 2
Autor/ica Poruka
PostPostano: pon sij 16, 2012 5:01 pm 
Offline
član VKH
član VKH

Pridružen/a: sub ruj 19, 2009 1:13 pm
Postovi: 559
Vozi: S80 ph2 D5 AWD
Lokacija: Zagreb
Nije istina, dokazano u Varaždinu


Vrh
   
PostPostano: pon sij 16, 2012 6:06 pm 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: pet stu 27, 2009 6:39 pm
Postovi: 371
Vozi: Volvo V 70 2.5 T
Lokacija: Zagreb
Bez puno razmišljanja odradi što su ti ponudili. Uistinu nije neka cifra, a poslije toga biti ćeš pametniji što i kako dalje. Getriba , kao i svaki dio na automobilu naravno da se da popraviti, a druga je stvar što se Volvo neće s tim zajebavati jer je lakše staviti novu,koja vjerojatno košta preko 50000 kuna za XC 90. Netko ipak proizvodi lamelice , ventile , ležajeve i sve ostalo i za taj model, internet će otkriti tko. Možda i prodaju nekakav set za reparaciju. Polovna, nažalost može biti ista pa i gora. Iskustva s polovnom automatskom getribom govore da su samo rijetki imali sreću s tim. A i polovna dosta košta, plus rad , podešavanje i naravno usklađivanje softwarea.
Želim ti svu sreću u popravku i da što manje košta, ali budi spreman na sve... :(

_________________
Volvo V 50 2.0 d
Volvo S 60 R
Volvo XC 90 V8
Volvo XC 60 2.4 d
Volvo V 70 2.5 t


Vrh
   
PostPostano: pon sij 16, 2012 6:28 pm 
Offline

Pridružen/a: ned ruj 06, 2009 9:28 am
Postovi: 29
Slažem se u potpunosti sa tobom.Pokrenuo sam upite na više strana i sada još čekam neke odgovore od kompetentnih ljudi koji se bave takvim stvarima.
Ako je prvi korak zamjena ulja u mjenjaču onda ću to učiniti u servisu.Da li će biti bolje vidjet će mo,ali se bojim da su te lamele ili puno malih lamela potrošene pa će ih najvjerojatnije trebati mjenjati.
Ja sam sa tim volvom napravio cca 70 000 km i nisam ga baš štedio,bilo je tu svakavih vožnji a u zadnjih godinu dana puno ga više vozimo nego prije.
U svakom slučaju hvala svima na dosadašnjim sugestijama i ako još netko može pomoći .......! :P


Vrh
   
PostPostano: pon sij 16, 2012 9:38 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3805
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Kolko ja znam najbolji meštar za automatike je u Vinkovcima,i on može nabaviti sve dijelove.

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: uto sij 17, 2012 6:39 am 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: pet stu 27, 2009 6:39 pm
Postovi: 371
Vozi: Volvo V 70 2.5 T
Lokacija: Zagreb
Imaš pravo, i moj poznanik je negdje u Vinkovcima dao složiti ( uspješno ) automatsku getribu od svog Audia RS 6, samo koštalo je skoro 4000 Eura!
A može se probati i tu- http://www.automaslic.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;

_________________
Volvo V 50 2.0 d
Volvo S 60 R
Volvo XC 90 V8
Volvo XC 60 2.4 d
Volvo V 70 2.5 t


Vrh
   
PostPostano: uto sij 17, 2012 10:05 am 
Offline

Pridružen/a: ned ruj 06, 2009 9:28 am
Postovi: 29
Da li netko zna pouzdano koja se getriba vrti na Volvu XC 90 iz 2003 g.
Dobio sam info. iz ovlaštenog servisa da moja getriba ima oznaku AW 50/51.
To je izvađeno po broju šasije.
Vidim da se spominju na forumu getribe Aisin warner?????
slika


Vrh
   
PostPostano: uto sij 17, 2012 10:52 am 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: ned tra 01, 2007 7:52 pm
Postovi: 4520
Vozi: volvo a kaj bi drugo
Lokacija: Jaska
Citat:
Da li netko zna pouzdano koja se getriba vrti na Volvu XC 90 iz 2003 g.
Dobio sam info. iz ovlaštenog servisa da moja getriba ima oznaku AW 50/51.
To je izvađeno po broju šasije.
Vidim da se spominju na forumu getribe Aisin warner?????
slika
A šta misliš šta znači oznaka AW :?:

_________________
850 T-5 lpg
850 TDI-ČAĐO (Više ga nimam)

WG-tjuner
Raskapam tuđe 850-ke ko da su moje!
Koji puta uspijem nešto i popraviti!


Vrh
   
PostPostano: uto sij 17, 2012 10:56 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: ned tra 22, 2007 9:34 pm
Postovi: 4136
Vozi: V70R
Lokacija: Zagreb
Citat:
A šta misliš šta znači oznaka AW :?:
Acute warning :?:













:-)

_________________
V70R 299 HP 7/2013 -
V70 2.4 170HP 12/2011 - 7/2013
V40D 115HP 11/2004 - 12/2011


Vrh
   
PostPostano: uto sij 17, 2012 11:46 am 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: sri stu 19, 2008 3:21 pm
Postovi: 941
Vozi: V70 2.4 125kw Aut
Lokacija: Banana Republic
Citat:
Citat:
Da li netko zna pouzdano koja se getriba vrti na Volvu XC 90 iz 2003 g.
Dobio sam info. iz ovlaštenog servisa da moja getriba ima oznaku AW 50/51.
To je izvađeno po broju šasije.
Vidim da se spominju na forumu getribe Aisin warner?????
slika
A šta misliš šta znači oznaka AW :?:
Awaj, lele, opet riknula getriba...

Pa kaj nije za to tata mata onaj coek iz Varazdina?

Puno se pricalo o tim getribama i puno se pljuvalo po njima ali moje skromno misljenje je da su one jako osjetljive na ulje, njegovu kolicinu, cistocu i specifikacije i ako se pazi na to da uopce nisu tako lose. :think:

O.K., jos ubacis koji ocenas i zdravo Marijo prije daljeg puta cisto da ne rikne bas onda...ali to je to.

_________________
V70 2002. 2.4 170KS Automatic


Vrh
   
PostPostano: uto sij 17, 2012 12:47 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3805
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Citat:
Imaš pravo, i moj poznanik je negdje u Vinkovcima dao složiti ( uspješno ) automatsku getribu od svog Audia RS 6, samo koštalo je skoro 4000 Eura!
A može se probati i tu- http://www.automaslic.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
Zaobilaziti ih u širokom luku,nama uzeli lovu i nisu ništa napravil,vele nemaju selenoide,pa koji ste tuki onda uzimali na popravak,ako ste znali da nemate sve dijelove,to je tak kad nisam htio slušat šogija koji mi odmah rekao vozite auto u Vinkovce.

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: uto sij 17, 2012 3:36 pm 
Offline

Pridružen/a: ned ruj 06, 2009 9:28 am
Postovi: 29
Dečki ,definitivno sam dobio puno info.i ponovno zahvaljujem.Rezimirajući sve činjenice odlučio bi se na sljedeće:
-idem u ovlaštevi servis(Pazin Volvo-Ris) jer su mi oni dali najbolju ponudu što se tiče dijagnostike i zamjene ulja u mjenjaču.
-bez dijagnostike ne znam u čemu je problem
-ako dijagnostika pokaže neke veće stvari onda ne bi ni išao na zamjenu ulja već bi tražio drugo rješenje tipa drugog mjenjača ili reparaciju mojeg.
-frka mi je jedino što kažu da se mjenjač tog tipa ne otvara i ne mjenjaju djelovi
:oops: :roll: :?
Ovo što spominjete Varaždin i Vinkovce mi je opcija skoro pa neprihvatljiva jer ne znam na koju foru ću riskirati i stići do tamo osim na vučnoj službi iako XC 90 vozi i dalje po brdovitoj Rijeci.

-


Vrh
   
PostPostano: uto sij 17, 2012 4:38 pm 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: pet stu 27, 2009 6:39 pm
Postovi: 371
Vozi: Volvo V 70 2.5 T
Lokacija: Zagreb
Citat:
Citat:
Imaš pravo, i moj poznanik je negdje u Vinkovcima dao složiti ( uspješno ) automatsku getribu od svog Audia RS 6, samo koštalo je skoro 4000 Eura!
A može se probati i tu- http://www.automaslic.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
Zaobilaziti ih u širokom luku,nama uzeli lovu i nisu ništa napravil,vele nemaju selenoide,pa koji ste tuki onda uzimali na popravak,ako ste znali da nemate sve dijelove,to je tak kad nisam htio slušat šogija koji mi odmah rekao vozite auto u Vinkovce.
Eto informacije iz prve ruke, više ljudi očito više i zna. Mom susjedu su Mercedesa složili savršeno , očito ih peru novije stvari.
To" Vihor"- nemoj baš voziti auto ,po brdima Rijeke osobito se napreže, a moglo bi se i ono kaj je još ispravno pokvariti. Pravac Pazin , pa kaj bude, bude. Možda još šteta nije kritična, pa novo ulje pomogne.Držim fige da bu tak.

_________________
Volvo V 50 2.0 d
Volvo S 60 R
Volvo XC 90 V8
Volvo XC 60 2.4 d
Volvo V 70 2.5 t


Vrh
   
PostPostano: sri sij 18, 2012 8:42 am 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: sri stu 19, 2008 3:21 pm
Postovi: 941
Vozi: V70 2.4 125kw Aut
Lokacija: Banana Republic
Citat:
Dečki ,definitivno sam dobio puno info.i ponovno zahvaljujem.Rezimirajući sve činjenice odlučio bi se na sljedeće:
-idem u ovlaštevi servis(Pazin Volvo-Ris) jer su mi oni dali najbolju ponudu što se tiče dijagnostike i zamjene ulja u mjenjaču.
-bez dijagnostike ne znam u čemu je problem
-ako dijagnostika pokaže neke veće stvari onda ne bi ni išao na zamjenu ulja već bi tražio drugo rješenje tipa drugog mjenjača ili reparaciju mojeg.
-frka mi je jedino što kažu da se mjenjač tog tipa ne otvara i ne mjenjaju djelovi
:oops: :roll: :?
Ovo što spominjete Varaždin i Vinkovce mi je opcija skoro pa neprihvatljiva jer ne znam na koju foru ću riskirati i stići do tamo osim na vučnoj službi iako XC 90 vozi i dalje po brdovitoj Rijeci.

-
Moglo bi se lako dogoditi da ce slep sluzba + popravak u Varazdinu biti jeftiniji od drugih opcija....
Ali, kao sto si rekao, dijagnostika je prva na redu.

_________________
V70 2002. 2.4 170KS Automatic


Vrh
   
PostPostano: čet sij 19, 2012 7:14 pm 
Offline

Pridružen/a: ned ruj 06, 2009 9:28 am
Postovi: 29
Evo prvih utisaka nakon dijagnostike u Volvo "Ris" -Pazin.
Dakle danas sam se dokotrljao do Pazina oko 11 h(ponovno bez ikakvih naznaka da getriba ne valja) i dečki iz servisa su odmah spojili XC na dijagnozu koja je za divno čudo pokazala jednu jedinu grešku a ona se zove -citiram:
"CEM-1A61 Communication with TCM control modul signal missing
Status-----DTC is found not active.
Glavi serviser je to objasnio na način da je zbog pregrijavanja mjenjača odnosno
ulja u mjenjaču automatika isključila pogon i auto je stao.
Nemojte uzeti zdravo za gotovo ovo moje pisanje o dijagnozi jer ne znam da li sam točno prenio.
Uglavnom,kad se izvukla šipka od nivoa ulja imalo se što vidjeti.Nivo ispid svih minimuma(dobro da je uopće kako tako radio)a miris ulja po paljevini i crno kao ugljen.
Dečki su odradili ispiranje i zamjenu ulja ,otišli dva tri puta na probnu vožnju i opteretili XC da se malo raspuše jer se uljenio ovih 7 dana i na naše zadovoljstvo nije primjećeno ništa što bi ukazivali na daljne probleme.
Vratio sam se u Rijeku više nego zadovoljan.Dogovor je da vozim bez "kočnice" cca tjedan dana a onda idem ponovno do njih na dijagn. i jedan mali servis(ulje ,filteri,itd)
Cijeli poslić je stajao 811,00 kn a ugodno sam iznenađen uslugom i ljubaznošću djelatnika servisa.
Usput pitao sam i za novu getribu jer nije isključena ni ta mogućnost????!!!!!! ako nešto pođe po zlu.Cifra prava sitnica-oko 33 000,00 kn sa uslugom i popustom. :?: :whistle: :evil:


Vrh
   
PostPostano: čet sij 19, 2012 8:10 pm 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: pet stu 27, 2009 6:39 pm
Postovi: 371
Vozi: Volvo V 70 2.5 T
Lokacija: Zagreb
Odlično si prošao, što mi je vrlo drago. Cijena iznimno korektna , a koliko vidim zadovoljan si i uslužnošću djelatnika servisa. Malo me čudi jedino da ti i prije nije pokazivao neke znakove neposlušnosti , cukanje , prekasno prebacivanje i slično, jer bi tada vjerojatno provjerio ulje na štangici , i možda se spasio ovakvih događaja jednostavnim dodavanjem ulja. No svako zlo za nešto dobro- i mi drugi sada malo više znamo o ponašanju automatika, ipak najkompliciranijem sklopu u Volvaču.Pozdrav.

_________________
Volvo V 50 2.0 d
Volvo S 60 R
Volvo XC 90 V8
Volvo XC 60 2.4 d
Volvo V 70 2.5 t


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 30 postova ]  Stranica Prethodna 1 2

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan