Sada je: ned tra 28, 2024 8:51 am.

Vremenska zona: UTC+02:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. S40 1.8, 06g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 11 postova ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Kupnja V50 2.0D
PostPostano: uto stu 22, 2011 11:19 am 
Offline

Pridružen/a: uto stu 22, 2011 8:55 am
Postovi: 7
Vozi: AR 147 1.9 JTD
U planu nam je uzet Volvo V50.
Gledali smo verziju 2.0D

Konkretno me zanima (s obzirom da nisam naletio na ništa loše po forumu) kakvi su ti motori?
Cijene održavanja recimo, konkretno neke boljke i na što paziti prilikom kupnje?

Trenutno vozim 147icu pa me zanima kakav je ovaj model što se tiče ovjesa, da li što "odlazi"?

Raspišite se :D

Naletio sam na ove dvije za sad:

http://www.njuskalo.hr/auti/volvo-v50-2 ... as-3712959" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.auti.hr/automobili/oglas-844068/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ako netko zna nešto o njima bio bi zahvalan


Vrh
   
PostPostano: uto stu 22, 2011 12:40 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 4712
Malo troši, ima snage koliko treba takvom autu za normalnu vožnju, malo bučan motor, pošto je isti motor i u focusu možeš ga servisirat i u Fordu 8-) Mane, čuo sam da zna biti problem sa sojkom i zamjcem da brzo ode, no ima članova tu na forumu što imaju takav auto pa če reč više, npr. Tomislav iz Zeline ili Moonraker...

Erbera zaobići, svi volvi su iz ITA, dodaj još + 50 tkm na km na satu, mora biti jako povoljan tamo auto da bih ga kupio, Ursus ima aute od lizinga dakle naše aute, samo ako je dobro održavan i ako se pogodite oko cijene zakaj ne, jer u pravilu auto tamo nisu nešto posebno jeftini, svako preporučujem pregledati auto prije kupnje u ovlaš. servisu, spojit na dijagnostiku i provjerit moguća ulaganja, trošak za pregled od 300 kn je puno jeftiniji nego za prikriveno ulaganje u auto od par tis kuna.

LP

_________________
Kad već mora biti onda nek bude Volvo


Vrh
   
PostPostano: uto stu 22, 2011 12:56 pm 
Offline

Pridružen/a: uto stu 22, 2011 8:55 am
Postovi: 7
Vozi: AR 147 1.9 JTD
Da za erber sam čitao više manje samo loša iskustva, tu i tamo im valjda pobjegne neki kupac koji je zadovoljan.
U svakom slučaju bi ga peljao u servis na pregled.
No sad na prvu ruku me zanima što paziti bar prilikom prvog pregleda?
Mehanički gledano.


Vrh
   
PostPostano: uto stu 22, 2011 1:16 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 4712
Pa u servisu gledaju auto po špranci u nekoliko točaka, ovako na prvu kad dodješ vidit samo možeš vidjet općenito stanje auta, svakako pogledaj da ga nisu prije palili ili dodji ujutro ranije da ga pale do kje hladan da vidiš kako pali, kod vožnje možeš recimo pogledati stanje kočnica dal trese volan ili dal vuče u stranu koju kad kočiš, vizualno možeš vidjeti stanje diskova debljinu kao i potrošenost kočionih pločica, možeš u vožnji osjetit da letva volana ima lufta, možeš čuti čudne zvukove, tupe udarce koji mogu naslučivat da nije nešto u redu sa ovjesom, selenima ili sl, vizualno možeš vidjeti dal su cijele manžete poluosovina, ispravnost ispuš. sistema (na dizalici), potrošenost guma tj. nerevnomjerno trošenje što ukazuje na lošu geometriju ili pak loše napravljen karambol, općenito stanje laka, dosjedi te nijanse boja (ako skužiš), maglenje farova, na dizalici možeš zamjetit dal gdje pušta kakav fluid, ulje, voda, antifriz, te dal je bio oštećen odispod gdje auto jače, možeš vidjeti tj. probati stanje spojke ako je tvrda, visko ili nisko hvata, trzanje prilikom kretanja, ma xxx stvari možeš sam vidjeti i doznati, ako nisi siguran u sebe uzmi nekoga za koga misliš da se bolje kuži od tebe, ali moj savjet termin pregleda u servisu, to ti je najbolje po meni i najsigurnije.

_________________
Kad već mora biti onda nek bude Volvo


Vrh
   
PostPostano: uto stu 22, 2011 2:51 pm 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: sub vel 03, 2007 3:58 pm
Postovi: 341
Vozi: S40 D3
Lokacija: Zagreb, Qwatrich
Probaj naći model 2006. ili noviji jer su mu tad počeli ugrađivat novu elektroniku. Modeli prije su imali tu boljku, tako i moj bivši v50 koji me prilično namučio sa servisima.

Kad sam ga prodavao skoro svi me prvo pitali dali sam izmjenio elektroniku ventila. Inače odličan auto, malo tvrđi, fino leži na cesti, nikad problema s mehanikom, odlična aerodinamika i izolacija kabine.


Vrh
   
PostPostano: uto stu 22, 2011 2:57 pm 
Offline

Pridružen/a: uto stu 22, 2011 8:55 am
Postovi: 7
Vozi: AR 147 1.9 JTD
Ovaj sa prvog linka piše da je god proizvodnje 2006ta, pa pretpostavljam da su na njima već otklonili te početne greške.
Vjerovatno ću ga sa frendom ići pogledati u čet, pa ćemo vidjeti dalje kako šta.
Ako je ok na prvu ruku auto, onda ću tražiti da ga odvezemo na pregled, mislio sam u Ris otpeljat pa čuti njihovo mišljenje.

Naletio sam još na ovu, no trenutno mi je van budžeta :roll:
http://www.njuskalo.hr/auti/volvo-v50-2 ... as-3847762" onclick="window.open(this.href);return false;


Vrh
   
PostPostano: uto stu 22, 2011 10:36 pm 
Offline
.
.

Pridružen/a: sri pro 30, 2009 1:53 pm
Postovi: 169
Lokacija: Sv.I.Zelina
Osobno nisam ljubitelj dizelaša, radije benzinac ili najbolje turbo benzinac, a i o 2.0D motoru ništa ne znam.

Ovo ostalo vezano uz V50 2005 godina kakav je moj je apsolutna preporuka...nikakvih specijalnih problema nemam, ovjes je originalni gore i sve je "utegnuto", zamijenio sam 2 selena na prednjim vilicama (ustvari jednu vilicu i na drugoj samo selen).
Elektronika mi ne stvara nikakve probleme, uglavnom toči, vozi i odi na redovni servis. Ulje, filteri i sl.
Imamo doma 2 auta u jedan prodajem jer uzimam kombi za posao, a žena ne da Volvo... :-)...znači Passat ide na bubanj....

_________________
Volvo V50 2.4i Summum
2005


Vrh
   
PostPostano: sri stu 23, 2011 8:12 am 
Offline

Pridružen/a: uto stu 22, 2011 8:55 am
Postovi: 7
Vozi: AR 147 1.9 JTD
Rado bi i ja benzinca, al radim godišnje skoro 40k km-a. :?

Sutra poslije posla idem gledat onu u ursusu pa ćemo vidjeti šta kaže :D

BTW ova sa linka je godina proizvodnje 2006. Na njima su već trebali otkloniti te početne probleme?


Vrh
   
PostPostano: čet stu 24, 2011 9:38 pm 
Offline
.
.

Pridružen/a: sri pro 30, 2009 1:53 pm
Postovi: 169
Lokacija: Sv.I.Zelina
Citat:
Rado bi i ja benzinca, al radim godišnje skoro 40k km-a. :?

Sutra poslije posla idem gledat onu u ursusu pa ćemo vidjeti šta kaže :D

BTW ova sa linka je godina proizvodnje 2006. Na njima su već trebali otkloniti te početne probleme?
Pa moj ima plin pa sam tako riješio taj dio oko potrošnje. A vjerujem da će puno više km napraviti i sa manje kvarova od bilo kojeg dizelaša.

_________________
Volvo V50 2.4i Summum
2005


Vrh
   
PostPostano: pet stu 25, 2011 8:44 am 
Offline

Pridružen/a: uto stu 22, 2011 8:55 am
Postovi: 7
Vozi: AR 147 1.9 JTD
Nemoj odmah coprat :lol: :lol:
Dosta sam čitao po netu o tom 2.0D motoru i nisam našao ništa loše za sad.

Ne žurim sa kupnjom, pa se nadam da ću naletiti na neki pošteni model 8-)


Vrh
   
PostPostano: uto pro 06, 2011 7:57 am 
Offline

Pridružen/a: uto stu 22, 2011 8:55 am
Postovi: 7
Vozi: AR 147 1.9 JTD
Da li možda netko ima kakav info o ovoj?

http://www.njuskalo.hr/auti/volvo-v50-2 ... as-3840652" onclick="window.open(this.href);return false;

Znam da je kilometraža orginal i da nije uvoz.

Znam da je imala prijavu kaska prošle godine, pa itko zna što je rađeno na njoj??

Hvala


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 11 postova ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan