Sada je: ned tra 28, 2024 10:23 am.

Vremenska zona: UTC+02:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. S40 1.8, 06g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 16 postova ]  Stranica Prethodna 1 2
Autor/ica Poruka
PostPostano: sri lis 26, 2011 4:16 pm 
Offline
član VKH
član VKH

Pridružen/a: uto kol 03, 2010 12:07 pm
Postovi: 228
Vozi: S40 2.0 D
Lokacija: Karlovac
Citat:
uspio sam zamjenit filter, uzeo sam orginal u volvu filter nije bas jeftin bio al sta je tu je...

Kupnja filtera u Volvu je bačen novac. Koliko je meni poznato Volvo ne proizvodi filtere. Na držaču od filtera ulja piše Purflux. Mislim da je velika vjerojatnost da su svi filteri te marke. Ako kupuješ filtere uzmi MANN, Purflux, Mahle ili Knecht. Svi filteri zajedno su oko 500 kn. Evo za buduću kupovinu okvirna cijena filtera:
- ulje - 90 kn
- gorivo - 170 kn
- zrak - 90 kn
- kabine - 160 kn

Pazi da je filter kabine s aktivnim ugljenom. Koliko znam MANN nema takav filter ali ima ga Knecht, Bosch itd.

Da auto ima sigurnih 120.000km provjerio na tehnickom i u volvu preko servisne knjizice... e sad kazu mi da zamjenim samo remen, i spaner sa rolom, i kanalni... i da je to nekih 1000-1500kn(ne orginal, nego zamjenski) dijelova da ne treba mjenjat kao pumpu vode na toj kilometrazi, ali da se promjeni remen

Cijena pumpe je oko 300 kn pa vidi da li ti se isplati ili ne to nepromjeniti.

Po meni ako radiš veliki servis zamjeni sve i miran si. Veliki servis se radi svakih 80 000 - 100 000 km pa da li se isplati šparat na pumpi? Ja osobno nikada ne bih čekao 240 000km ili 10 godina za promjeniti remen. Do 100 000 km ako nemam vremena za servis, idealno na 80 000 km.

Koju je najbolje marku remena, spanera, pumpe, role kupit ima ko kakvih iskustva?
Ovo i mene zanima jer mi se uskoro bliži veliki servis pa da se znam pripremit.


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 16 postova ]  Stranica Prethodna 1 2

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan