Sada je: pon tra 29, 2024 12:46 am.

Vremenska zona: UTC+02:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. 940 2.0 91g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 5 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: pon srp 18, 2011 11:51 pm 
Offline

Pridružen/a: sri stu 24, 2010 9:48 pm
Postovi: 11
Vozi: volvo 244GL
Dragi volvoisti,
imao bih nekoliko pitanja te se nadam vasoj pomoci.
Vec neko vreme muku mucim sa stelovanjem motora. Idem lepo kod majstora, on ga kao nasteluje ali najkasnije sutradan opet isti problemi. Motor se trese i cim pustim papucicu gasa krene da se gasi.
Poslednje sam bio kod majstora za karburator i on je imao problema da okrene deo ispod razvodne kape. Olabavio sraf ali nece ni da se mrdne.
slika

Kaze da je trenutno (valjda paljenje) na 15 stepeni a trebalo bi na 10 ili 12 (ne sjecam se vise). Ima li ko problema sa doticnim delom? Posto se ne razumem u tu mehaniku ja eto laicki pitam.
Sam karburator (Stromberg) je dobar, tako kaze majstor, pa bi problem valjalo traziti drugde.

Potrosnja je prosle godine bila 10.5 na otvorenom a 12.5 - 17 (zimi) u gradu. Nije mi jasno sta to moze da se rasteluje tokom voznje. Svecice su ok, promenio sam dotrajale kablove za svecice, ulje i filter novi, filter za vazduh promenjen.
Primetio sam i da kazaljka temperature motora lezi nize no ranije. Nemam pojma da li to ima veze. Ranije je bila prst ispod crvenog a sada dostigne do polovine skale bez obzira koliko dugo se vozi.

Ima li neko predloga/saveta? Kako da se okrene deo ispod razvodne a da se ne osteti nista? Izgleda je skroz zapekao. Sta moze biti uzrok gasenju kola iako su ranije bila dobro stelovana? obrtanjem na srafu (za ler gas valjda) poboljsava se stanje ali zato potrosnja dostigne 18l i vise!!!

HVALA!


P.S. a evo i slike od spolja

slika

slika

i kilometraza,... ali nije na prodaju :hand:
slika


Vrh
   
PostPostano: uto srp 19, 2011 10:45 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub tra 14, 2007 10:04 pm
Postovi: 2535
Vozi: Mazdu 4x4
našpricaj wd-om spoj razvodnika paljenja i bloka, primila je aluminijska hrđa malo. Kad to dobro natopiš uzmi drveni čekić ili gumeni i lupaj malo ono uho kroz koje ide šaraf. Popustit će. Ako te i nakon štelanja kuta paljenja bude zajebavao ler onda promjeni majstora za fergazer.


Vrh
   
PostPostano: čet srp 21, 2011 8:18 pm 
Offline

Pridružen/a: sri stu 24, 2010 9:48 pm
Postovi: 11
Vozi: volvo 244GL
Pokusacu za vikend, HVALA!!!!

Evo tek proteklog vikenda stigoh da se pozabavim kolima. Nastrcao WD40 i pomocu papagajki okrenuo ceo deo bez problema. Sada kola rade mirno i bez gasenja. Okrenuo sam tek za neki stepen, cisto da vidim da ga mrdnem ali mozda i potrefih pravi ugao. U svakom slucaju sada moze opet da se podesava! Hvala na pomoci!


Vrh
   
PostPostano: ned kol 28, 2011 11:21 pm 
Offline

Pridružen/a: sri stu 24, 2010 9:48 pm
Postovi: 11
Vozi: volvo 244GL
Tek što sam mislio da sam sve sredio a eto ti opet problema. Opet štuca, drma i gasi se. :doh:
Iako je sve naštelano kako valja opet ista priča, jedino, sada sam pažljivije pratio.
1. Ostao sam bez goriva (baš kod majstora :) ) a da mi se nije upalila lampica upozorenja i da mi kazaljka nije pala na nulu
2. Naštelovan kod majstora pa su kola opet fino radila a onda kako sam potrošio pola rezervoara počeo da se gasi a kada sam ga napunio opet sve ok.
3. Kada napakujem kola počne opet da se gasi ali kako sam ispraznio kola opet radi.
4. Sada bez obzira na stanje goriva i opterećenost opet ne radi kako valja. :cry:

Nič mi nije jasno. Pomislio bih da nije nešto sa pumpom za gorivo, iako sam video da radi (štrca benzin)... :?: Možda ne radi kako valja. Može li biti nešto drugo uzrok ovakvom ponašanju?

Već godinu dana mi se ovo dešava, te radi, te ne radi a potrošnja se kreće od 12 do 19 L/100km (pre toga je bila od 10.5 do 12.5).
Sugestije dobro dosle.


Vrh
   
PostPostano: sri kol 31, 2011 11:19 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub tra 14, 2007 10:04 pm
Postovi: 2535
Vozi: Mazdu 4x4
Platine, kablovi, svjećice, kut paljenja, fergazer. Znači, imaš sreće da nemaš puno mjesta za tražiti problem. Promjeni majstora za početak.


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 5 postova ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan