Sada je: ned tra 28, 2024 1:00 pm.

Vremenska zona: UTC+02:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. 440 1.8, 96g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 5 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: sri stu 21, 2007 10:28 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto svi 22, 2007 11:43 am
Postovi: 1642
Vozi: 850
Lokacija: Split
Jučer sam nakon dužeg vremena vozio 460 (1991.) koji inače vozi moj stari i primjetio dvije sitnice koje nisu bitne za vožnju i njemu očito ne smetaju, ali ipak...

Prilikom kočenja na nizbrdici (i to ne svaki put) pali se lampica koja signalizira da su otvorena vrata ili prtljažnik, da bi se ugasila čim krenem. Na ravnome i uzbrdici to se ne događa. Sva vrata i prtljažnik bili su dobro zatvoreni.
Ima li tko kakvu ideju? Jedino što mi pada na pamet je da bi u pitanju mogao biti kontakt brave prtljažnika.

Druga stvar je da žaruljica rasvjete lijeve polovice instrument ploče ne svijetli već tinja i brojač okretaja se jedva nazire. Samo kontakt ili...? Kako doći do žaruljice?

_________________
You buy a BMW when you want to be somebody.
You buy a Mercedes when you are somebody.
You buy a Volvo when you don't care.


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sri stu 21, 2007 6:06 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto svi 22, 2007 11:43 am
Postovi: 1642
Vozi: 850
Lokacija: Split
A danas vidim i treću :(
Auto ima klimu (ručnu) koja radi bez primjedbi, ali ne radi selektor koji struju zraka usmjerava na noge, glavu ili vjetrobran... jednostavno uvijek puše kroz ventilacijske otvore na instrument ploči. Za noge i nije toliko važno, ali stižu zima i vlaga, trebat će i staklo koji put odmagliti...

_________________
You buy a BMW when you want to be somebody.
You buy a Mercedes when you are somebody.
You buy a Volvo when you don't care.


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sri stu 21, 2007 7:46 pm 
Offline
.
.
Avatar

Pridružen/a: čet vel 01, 2007 11:08 am
Postovi: 170
Vozi: volvo 480T
Lokacija: Matulji-Rijeka
sto se tice lampice za otvoreni bunker sigurno je kontakt u pitanju ili je lose pozicioniran mikroprekida na bravi, samo ga treba malo pomaknut u bolju poziciju.

ako imas tanku ruku lampicu na tabli mozes zamijenit sa doljnje strane pored volana ili skidas plastiku koja je okolo i onda komplet urice vadis van.

ako imas usmjeravanje zraka na one male gumbice onda je vrlo vjerojatno da ti je pukla membrana na vakuum pumpici koja pokrece pregrade unutar sistema grijanja. za to zamijenit treba skinut cijelu plastiku prednjeg dijela, mozda se samo koja cijevcica preklopila pa ne vuce zrak. ako je sistem sa preusmjeravanjem sa polugiama onda se najvjerojatnije odkacila sajla koja pokrece pregrade.

_________________
Jednom turbo, ZAUVIJEK TURBO!!!


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: čet stu 22, 2007 12:29 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto svi 22, 2007 11:43 am
Postovi: 1642
Vozi: 850
Lokacija: Split
Hvala ghost.
Vidjet ću što se od svega toga da napravit :wink:

_________________
You buy a BMW when you want to be somebody.
You buy a Mercedes when you are somebody.
You buy a Volvo when you don't care.


Vrh
   
PostPostano: pon ožu 21, 2011 8:35 am 
Offline

Pridružen/a: pon pro 20, 2010 7:32 pm
Postovi: 74
Vozi: s80
Lokacija: Sarajevo
:evil: ne znam jel sitnica al da ne otvaram temu, mislim da mi je rikno ABS, lampica se ne gasi, jel ima neki lijek .... bezbolan :D


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 5 postova ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan