Sada je: čet ožu 28, 2024 8:55 am.

Vremenska zona: UTC+01:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. C70 2.4, 98g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 9 postova ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Kupiti ili ne ?
PostPostano: čet ruj 02, 2010 3:39 pm 
Offline

Pridružen/a: sub kol 28, 2010 5:19 pm
Postovi: 2
Vozi: Opel Vectra
Lokacija: Bjelovar
Dakle, radi se o ovom autu : http://www.autoglobal.hr/auto-oglas-det ... coupe.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Danas sam ga gledao, jako krasan auto, od opreme nema samo navigaciju i xenone. Ali... taj prokleti ali...

Gospodin je 2. vlasnik. 1. vlasnik je razbio prednji lijevi dio auta, trenutni vlasnik ne zna koliko jako.

Kada su kotači izravnani, volan stoji udesno. Prilikom laganog kočenja, auto primjetno povuče u lijevu stranu i potrebno ga je korigirati. Prilikom jačeg kočenja i kad se pusti volan, auto ide ravno. Vlasnik kaže da je to radi špura.

Da li je normalno na takvom autu raditi novi špur svakih 15 tisuća kilometara?

Da li je normalno da staklo na vozačevoj strani prilikom podizanja cvili? Vlasnik to opravdava time što je staklo bez okvira pa cvili guma.

Da li je normalno da turbina lagano fućka?

Auto ima 200 tisuća. Koliko kilometara, uz pretpostavku redovnog održavanja, turbina mora preći?

I kakav je motor općenito?

I na što pripaziti kod tog modela?


Puno hvala na odgovorima :)


Vrh
   
PostPostano: pet ruj 03, 2010 8:45 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: ned tra 22, 2007 9:34 pm
Postovi: 4136
Vozi: V70R
Lokacija: Zagreb
Sve osim ovog špura se da srediti. No, ak je auto razbijen i loše složen pa zato vuče na stranu onda bu trebalo slagati tu limariju nanovo. Želiš li to?
Da li je normalno na takvom autu raditi novi špur svakih 15 tisuća kilometara? Ne, iako se baš pitam na kojem je to normalno, osim na onima koji služe za rally utrke

Da li je normalno da staklo na vozačevoj strani prilikom podizanja cvili? Vlasnik to opravdava time što je staklo bez okvira pa cvili guma Nije, ali to i nije neki problem za složiti, zar ne?

Da li je normalno da turbina lagano fućka? Zavisi koliko jako fučka, turbina se inače čuje ali ako jučuješ sasvim jasno u kabini auta na 2000 okretaja onda nekaj ni u redu. No ni to nije problem za složiti u Jaski imaš majstora pod imenom nenad koji 850-tke, S/V/C70-tke slaže samo tako i za samo takve pare

Auto ima 200 tisuća. Koliko kilometara, uz pretpostavku redovnog održavanja, turbina mora preći? Više je tu bitan način vožnje, ali i dobro održavanje, moja ima 235000 km (V40D 115 KS), nema pravila.

I kakav je motor općenito? Onakav kakvim ga je predhodni vlasnik održavao i vozio. Inače jako robusni no.... za procjenu stanja motora obrati se nenadu iz jaske pa ga zajedno pogledajte

I na što pripaziti kod tog modela? S obzirom da je bil razbijen na sve ali i za to ti vredi odgovor kao u predhodnom pitanju

_________________
V70R 299 HP 7/2013 -
V70 2.4 170HP 12/2011 - 7/2013
V40D 115HP 11/2004 - 12/2011


Vrh
   
PostPostano: uto ruj 21, 2010 9:42 am 
Offline

Pridružen/a: pon lip 28, 2010 2:58 pm
Postovi: 23
Vozi: 2007 Mercedes CLS 320CDI
Ja sam od nedavno u sličnom C70 pa ću reći kako su neke stvari kod mene.

Cvili mi prozor na suvozačevim vratima koja su, kako sam primijetio, bila udarana, vozačev ne cvili. Također, na 150+km/h isti taj suvozačev prozor fijuče.

Dosjed turbine turbine je lagano vlažan od ulja i nekoliko "majstora" mi je potvrdilo da to nije kritično jer turbina radi kako bi trebala te da sam još sigurno godinu dana miran. Skroz malo se čuje na višim okretajima, što mislim da je apsolutno normalno. Auto je na dobrano preko 200000km.

Budući da je bio vožen po ZG, reparirao sam felge izudarane sa svih strana, balansirao gume i nakon toga je vozio mirnije, ali je volan stajao malo ulijevo kod vožnje ravno. Poslije sam otišao na optiku (190kn) i sad je sve 5, plovi kao lađa.


Vrh
   
PostPostano: uto ruj 21, 2010 9:50 am 
Offline

Pridružen/a: pon lip 28, 2010 2:58 pm
Postovi: 23
Vozi: 2007 Mercedes CLS 320CDI
Citat:
Da li je normalno da staklo na vozačevoj strani prilikom podizanja cvili? Vlasnik to opravdava time što je staklo bez okvira pa cvili guma Nije, ali to i nije neki problem za složiti, zar ne?
Možeš li biti precizniji o ovome, tko bi to mogao srediti? Također, kao što sam napisao, meni i fućka na većim brzinama. Par frendova mi je reklo da bi mi to mogao složiti auto staklar. Gledao sam dosjed prozora i krova, ali ne vidim ništa. Po zvuku sam locirao područje od 10cm gdje je problem što mogu potvrditi i špricanjem kompresorom na to mjesto jer prođe par kapi unutra...


Vrh
   
PostPostano: uto ruj 21, 2010 9:08 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: sri ruj 08, 2010 8:54 am
Postovi: 6554
Vozi: V70
Lokacija: Zagreb
Citat:
Dakle, radi se o ovom autu : http://www.autoglobal.hr/auto-oglas-det ... coupe.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Danas sam ga gledao, jako krasan auto, od opreme nema samo navigaciju i xenone. Ali... taj prokleti ali...

Gospodin je 2. vlasnik. 1. vlasnik je razbio prednji lijevi dio auta, trenutni vlasnik ne zna koliko jako.

Kada su kotači izravnani, volan stoji udesno. Prilikom laganog kočenja, auto primjetno povuče u lijevu stranu i potrebno ga je korigirati. Prilikom jačeg kočenja i kad se pusti volan, auto ide ravno. Vlasnik kaže da je to radi špura.

Da li je normalno na takvom autu raditi novi špur svakih 15 tisuća kilometara?

Da li je normalno da staklo na vozačevoj strani prilikom podizanja cvili? Vlasnik to opravdava time što je staklo bez okvira pa cvili guma.

Da li je normalno da turbina lagano fućka?

Auto ima 200 tisuća. Koliko kilometara, uz pretpostavku redovnog održavanja, turbina mora preći?

I kakav je motor općenito?

I na što pripaziti kod tog modela?


Puno hvala na odgovorima :)
prijatelju ima i boljish za iste pare a prema tvom navodu nekih problema na tom autu mislim da je taj auto dobio malo jaci udarac a ne ono sto kaze sadasnji vlasnik :!: i vjeruj mi zna on koliko je auto bio razbijen jer upravo od takvog lovca sam ja kupio auto.
Sretno s kupovinom :D

_________________
S40 TD 98'-2009-2011
850 R 96'-2011-2019
C70 2.0T 00'-2018-2020
V70 2.5T AWD 04'-2020-...
740 2.0 turbo 90'-2022-...


Vrh
   
PostPostano: ned pro 03, 2017 8:52 pm 
Offline

Pridružen/a: sri stu 29, 2017 1:17 pm
Postovi: 43
Vozi: Astra J
Kako je napisao VKH, bježi od toga.

_________________
Brisači HR


Vrh
   
PostPostano: ned pro 03, 2017 9:01 pm 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: pet pro 05, 2014 10:55 pm
Postovi: 497
Vozi: S60 2002. D5
Lokacija: Slavonski Brod
Daj malo pogledaj datum posta.. mislim da stvarno nema potrebe dizati nešto, 7 godina staro.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: ned pro 03, 2017 9:29 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: sri stu 19, 2008 3:21 pm
Postovi: 941
Vozi: V70 2.4 125kw Aut
Lokacija: Banana Republic
Citat:
Daj malo pogledaj datum posta.. mislim da stvarno nema potrebe dizati nešto, 7 godina staro.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
A nisi skuzio ono "kako je napisao VKH" za Leonarda :lol: I to u temi staroj 7 godina :clap:

_________________
V70 2002. 2.4 170KS Automatic


Vrh
   
PostPostano: pon pro 04, 2017 9:06 am 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: sri ruj 08, 2010 8:54 am
Postovi: 6554
Vozi: V70
Lokacija: Zagreb
Hmmmmm tad kad sam to pisao bio sam na forumu tek nekih 10ak dana... I to samo kao registrirani član... :D

Pripazite malo ma datume objave teme i zadnjeg posta

_________________
S40 TD 98'-2009-2011
850 R 96'-2011-2019
C70 2.0T 00'-2018-2020
V70 2.5T AWD 04'-2020-...
740 2.0 turbo 90'-2022-...


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 9 postova ] 

Vremenska zona: UTC+01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan