Sada je: sub tra 27, 2024 9:58 am.

Vremenska zona: UTC+02:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. C70 2.4, 98g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 22 posta ]  Stranica Prethodna 1 2
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: uto lip 12, 2007 10:09 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet vel 01, 2007 6:46 am
Postovi: 644
Lokacija: SPLIT
Tokom dana sam malo onako u više navrata testira-gasira...dali zaista ima efekta i svrhe investirat u dobar (TME):roll: ispušni sistem. Razlozi odabira TME-a. Nije potrebno naglašavat da je među prvim firmama u svjetu Volvo Tuninga. Namjera mi je bila da idem na sigurno. Sve moguče i prikupljene informacije ukazivale su na izbor TME. To je bilo nekako strateški od ponuđenog.
Nastojat ču bit maxi objektivan u dalje navedenim zapažanjima. Definitivno auto mi je življe, motor puno lakše prihvača gas. Čini mi se da su i ubrzanja bolja. Na moje veliko iznenađenje kazaljka temperature pokazuje manje nego prije - radi se o gradskoj vožnji. Sigurnih 4-5 deg. temperatura je manja nego prije. Šta je jako dobro. Ne mogu komentirat potrošnju goriva koja me nikad nije ni intresirala ali po testovima trebala bi past za 2-3%. Da i ne padne dobro je. I još jedan dojam koji mi je jako bitan. Nema nikakve rike iz auspuha. To je sound kojeg treba čuti, profondo bass... zaista ugodan u kabini tek toliko da znate da imate nešto drugo od orig. ispuha. Pa ni moja bolja polovica nije primjetila razliku dok joj nisam rekao.To je ono šta sam jučer naveo da imam po prvi put sensi dok vozim 150 -160 km a da nisam kao u dnevnom boravku dok siluete lete pored mene. To mi je uvjek djelovalo nekako anemično, ono penzijonerski...ka pomalo a več smo na 150... :shock:
Imam par zapažanja ljudi sa strane. Šta je ovo :shock: :shock: :shock: nikad nisam vidija u životu ovo...Koja je ovo firma...kakav je ovo zvuk ....itd itd. eeee i još nešto šta nisam ni u snu nisam moga zamislit da če mi se desit... popodne dok sam čekao trajekt onako iz daleka primjetija sam da par momaka (stranci) bacilo oko na auto. Prilaze i komentiraju mi " I like your car, it looks fantastic...Volvo is the best" Pitam ih odakle su " We are comming from NY" oooohhh men I like your car...keep it in good shape... :lol: :lol: Pitate me za moj ponos... :wink: :wink: :lol: :lol:

Ne želim vam sugerirat ništa samo iznosim svoja zapažanja, ako idete na nešto slično vaši novci, vaš izbor. Samo neka bude dobar izbor i dobar zgoditak...TME je samo jedana od mogučnosti.


slika
Malo informacija nije na odmet

slika
Uvjek je dobro vidjet šta kaže krivulja

_________________
DS


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: uto lip 12, 2007 10:31 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:06 pm
Postovi: 5723
Vozi: Nissan 350z
Lokacija: Zagreb
Kad se radi o atmo motorima, izuzetno je važno što se i kako modificira na ispuhu, jer je auspuh sa svojom karakteristikom protoka dio ciklusa sagorijevanja smjese u cilindrima. Overlap ili preklapanje otvorenosti ispušnih i usisnih ventila kod takvih motora je velik i bilo kakava pogreška u dimenzioniranju auspuha (bilo protoka lonaca ili promjera cijevi, kuteva itd.) plaća se gubitkom snage, a u nekim ekstremnim situacijama i oštećenjima na motoru. S toga uopće ne sumnjam u ispravnost tvoje odluke, kao niti u švedski inženjering. slika

_________________
"Svi imaju pravo na mišljenje i svi ga imaju pravo izreći, ali ako iznosite mišljenje o temi o kojoj pojma nemate, onda dozvolite i drugima, koji o tome nešto znaju da vam kažu da ste budala."


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: uto lip 12, 2007 10:36 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet vel 01, 2007 6:46 am
Postovi: 644
Lokacija: SPLIT
Kako komentiraš rezultate testa. 8) :wink: Mislim prikazane krivulje. Očita razlika.... :P :P :P

_________________
DS


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: uto lip 12, 2007 10:41 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:06 pm
Postovi: 5723
Vozi: Nissan 350z
Lokacija: Zagreb
To su savim realne brojke i krivulje koje se ostvaruju relativno lako na našim turbacima.

_________________
"Svi imaju pravo na mišljenje i svi ga imaju pravo izreći, ali ako iznosite mišljenje o temi o kojoj pojma nemate, onda dozvolite i drugima, koji o tome nešto znaju da vam kažu da ste budala."


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: uto lip 12, 2007 10:42 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:06 pm
Postovi: 5723
Vozi: Nissan 350z
Lokacija: Zagreb
Naravno, poslije ECU tuninga i zahvata na ispuhu.

_________________
"Svi imaju pravo na mišljenje i svi ga imaju pravo izreći, ali ako iznosite mišljenje o temi o kojoj pojma nemate, onda dozvolite i drugima, koji o tome nešto znaju da vam kažu da ste budala."


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: uto lip 26, 2007 11:05 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: pon lip 18, 2007 11:55 pm
Postovi: 26
Lokacija: Jastrebarsko
Stvarno stari,imaš ukusa.


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: pon srp 02, 2007 7:12 pm 
sad ti još samo fali turbina i sve što ide uz nju i na race sa ekipom (ali ovaj puta sudjelovati a ne gledati : :twisted:
zvuk sam čuo i moram priznati daje fenomenalan 8)


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 22 posta ]  Stranica Prethodna 1 2

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan