Sada je: sub tra 27, 2024 6:32 pm.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 18 postova ]  Stranica Prethodna 1 2
Autor/ica Poruka
PostPostano: uto stu 18, 2008 6:53 pm 
Offline

Pridružen/a: pet ožu 07, 2008 4:30 pm
Postovi: 23
Lokacija: Zaprešić
Citat:
taj dizel je jedan od boljih dizelaša, druga stvar je što se s tim makinama nerijetko gazi po pola miliona km i to baš gazi nemilice i onda se prodaju pa se raspadnu pa krene priča da nevaljaju. I ovo s varenim glavama, ako se glava pripremi dobro, pa povari pa tlačno proba nemože bit greške, ali za to treba poštena radiona a ne jura u garaži koji švasa za dve pive sa iskrinim aparatom. Zovi gregureka, navodno ima nove glave za ne velike novce, Pedjo zna više o tome.
moja iskustva i saznanja su drugačija... nitko od mehaničara baš ne hvali taj motor... na glavi mog motora su forkomore (nove) varene dva puta, zadnji put su forkomore popucale nakon odvoženi godinu dana (vidio na svoje oci). Malo proguglaš i nađeš hrpu škvadre koja ima tonu problema baš s tim motorom..interesantno da je moguće kupiti motor za bilo koji volvo...ali ovog motora nema (osim kod Velje -top kvaliteta, garancija nix, cijena prava sitnica) Nakon što te izvozaju raznorazni RIS-ovci i slični pun mi q.. tog auta. Tko me zna zna koja sranja sam imao i to ne želim nikome...za servise i popravke u zadnje 3 godine mogo sam uredno otplatit pola krede za neku novu makinu. Mislim da je taj motor čemu onda bi ga u Volva valjda i danas ugrađivali (ej...taj motor se ugrađivao na Renault 19 ???). Možda griješim, možda nisam imao srece ali nakon 200 K km s tim autom definitivno se slažem s večinom ekipe koja vozi tu seriju S40 dizelaša i skupa s njima tvrdim da se taj motor raspada nakon 200 tisuca.
Pozdrav


Vrh
   
PostPostano: uto stu 18, 2008 7:37 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub tra 14, 2007 10:04 pm
Postovi: 2535
Vozi: Mazdu 4x4
taj motor se rabi i u 400 seriji i u prvim meganima i u traffic kombijima prve generacije i ide. Ako si kupio baš novi auto i ako ti se raspo na 200000 onda moja isprika, a ako si ubo polovnjaka nitko me neće uvjeriti da nije imao barem toliko prije i to krvavih kilometara, a prokletstvo volva je to da se ti kilometri ne vide nigdje na autu...prvo isplivaju na neispravnom motoru.


Vrh
   
PostPostano: uto stu 18, 2008 7:50 pm 
Offline

Pridružen/a: pet ožu 07, 2008 4:30 pm
Postovi: 23
Lokacija: Zaprešić
Citat:
taj motor se rabi i u 400 seriji i u prvim meganima i u traffic kombijima prve generacije i ide. Ako si kupio baš novi auto i ako ti se raspo na 200000 onda moja isprika, a ako si ubo polovnjaka nitko me neće uvjeriti da nije imao barem toliko prije i to krvavih kilometara, a prokletstvo volva je to da se ti kilometri ne vide nigdje na autu...prvo isplivaju na neispravnom motoru.
ma nisam kupio novog imao 80 000 4 godine...naravno da ja nisam mehaničar pa da budem mjerodavan o kvaliteti tih motora već jednostavno kad voziš neki auto čuješ i naučiš dosta o njemu. Treba biti fer i priznati da nije sve što ima volvo znak na haubi pravo savršenstvo. Ja sam kupio volva nakon godine-dvije korištenja pravog starog volva..nažalost svoju kupio sam Renault S40 TD.


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 18 postova ]  Stranica Prethodna 1 2

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan