Sada je: sub svi 18, 2024 7:47 am.

Vremenska zona: UTC+02:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. S40 1.8, 96g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 6 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: sri vel 07, 2007 3:45 pm 
Offline
..
..

Pridružen/a: sri vel 07, 2007 3:19 pm
Postovi: 271
Lokacija: zagreb
Evo još jednog novoga člana, naravno Volvo obožavatelja, poglavito modela V40 za koji sam siguran da je jedan od najljepših malih karavana koji su ikad dizajnirani. Dakle: već nekoliko mjeseci sam ponosni vlasnik V40 1.6, godina proizvodnje 2003.

Moja pitanja glase:
1. Kakva su vaša iskustva s ovim motorom (1.6 benzinac) i potrošnjom goriva?
2. Zašto noviji modeli V40 nemaju uzdužne krovne nosače?
3. Da li se isti uopće mogu ugraditi na model 2003, ili sam "osuđen" na klasični "gepektreger"?
4. Ako se mogu ugraditi, gdje bih u Zgb. mogao nabaviti iste (nove ili polovne), a ne biti oderan?



Unaprijed hvala na odgovorima, uz lijep pozdrav svim članovima HVK-a!


Vrh
   
PostPostano: sri vel 07, 2007 4:41 pm 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: sri vel 07, 2007 4:24 pm
Postovi: 361
Lokacija: Mihovljan
Citat:
Evo još jednog novoga člana, naravno Volvo obožavatelja, poglavito modela V40 za koji sam siguran da je jedan od najljepših malih karavana koji su ikad dizajnirani. Dakle: već nekoliko mjeseci sam ponosni vlasnik V40 1.6, godina proizvodnje 2003.

Moja pitanja glase:
1. Kakva su vaša iskustva s ovim motorom (1.6 benzinac) i potrošnjom goriva?
2. Zašto noviji modeli V40 nemaju uzdužne krovne nosače?
3. Da li se isti uopće mogu ugraditi na model 2003, ili sam "osuđen" na klasični "gepektreger"?
4. Ako se mogu ugraditi, gdje bih u Zgb. mogao nabaviti iste (nove ili polovne), a ne biti oderan?

Ja imam V40 1.9 iz 2001. i isto nema uzdužne nosače. Prema mojim saznanjima ugradnja je dosta komplicirana jer treba skidati kompletan tapicirung s krova, sad dal je to istina nemam pojma.



Unaprijed hvala na odgovorima, uz lijep pozdrav svim članovima HVK-a!


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sri vel 07, 2007 5:32 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:06 pm
Postovi: 5017
Lokacija: Karlovac
Joja, mogu ti ovako rec:

Serija 40 2003. dozivljava svoj vrhunac. Ako se ne varam, to je model sa sacastom maskom, odnosno 2. redizajn, a radi se o najboljoj verziji kako po kvaliteti izrade, tako i po cjelokupnom paketu. 1.6 je vjerojatno snagom dostatan za smirenu voznju, kao i svi motori iz serije 40 je jako izdrzljiv, a vjerojatno potrosnja nije pretjerana.

Ajde, nemoj bit ljen! Poslikaj auto i stavi slike na forum :wink:

_________________
Volvo S40 1.8, wine red, 1996.; 2000. - 2006.
Volvo 850 T5R, yellow, 1995.; 2006. - 2008.
Volvo 850R estate, red, MANUAL!!, 1996.; 2008. - 2012.
Volvo S80 T6, 2002.; 2009. - 2012.
Volvo V70 2.4 20v 2001.; 2012. - 2013.
Volvo S80 2.5d, 1999.; 2012. - ...


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sri vel 07, 2007 6:24 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 9:56 pm
Postovi: 42
Lokacija: Ljubljana, Slovenija
Naš V40 godište 1999 ima te uzdužne nosače, ali neznam kako su ugrađeni, oču pogledati kad stignem. No kod 850 je ugradnja tih nosača veoma jednostavna, samo 3 šarafa i ona letva (plastična) koja ide uz rob strehe.

_________________
T-5R


Vrh
   
 Naslov: Evo i fotke....
PostPostano: čet vel 08, 2007 9:51 am 
Offline
..
..

Pridružen/a: sri vel 07, 2007 3:19 pm
Postovi: 271
Lokacija: zagreb
Kad već inzistirate na fotkama, evo mog ljepotana. Mojoj ženi i meni se već godinama sviđa V40, a u procesu traženja istog nagledao sam se raznih izraubanih krama, uglavnom porijeklom iz Italije. Ovaj je kupljen i servisiran u HR. Smatram da dizajn ovog modela zbilja ne zahtijeva nikakve prepravke, on je "pogođen" u startu.

Evo nekih mojih razmišljanja o ovome autiću.

Koja je to inače, po mojem mišljenju, uspješna fora kod designa V40?
Dužina auta je kompaktna, nije predugačak kao npr. v70. Parkiranje nije problem, iako je malo nepregledan odozada. "Bunker" je dosta velik, svašta ti stane, pogotovo kad imaš dva sinčeka i kad roniš. Mjesta u unutrašnjosti ima dovoljno, možda je odozada trebalo još samo centimetar-dva. Dizajn prednjeg dijela predstavlja kombinaciju kockaste njuške i lampi starijih modela, ali je ipak blago zaobljen (a opet nije jajast!!!), djeluje ozbiljno i mrko. Lampe su jako lijepe nakon redizajna 2002. Dizajn zadnjeg kraja je poseban, neobična je kombinacija sa tim crnim staklom. Unutrašnjost auta je priča za sebe. Tamno siva, decentna plastika, pregledni instrumenti, na istu foru kockasto-zaobljeno. U starijim modelima bilo je i nekih "mahagonij" dijelova-ukrasa, no to zbilja ne paše u ovaj auto. Jednostavnost i funkcionalnost prije svega. Standardna oprema u njemu zapravo je i full oprema, ima čak i previše (npr. grijanje sjedala). Ne bi škodilo da je auto za koji centimetar viši, zbog preglednosti i "rinzola". Potrošnja goriva mi je oko 7.5 l/100 km na otvorenoj cesti, a po gradu zna narasti i preko 11 l/100 km, ako uračunaš svakodnevno stajanje u kolonama i malo naglije startove....
Sve u svemu, za sada sam zadovoljan.
Zanimaju me vaša iskustva sa servisima u Zgb, servisnim intervalima, potrošnjom goriva i nekim najčešćim "boljkama" ovog modela (na nekim stranim forumima spominju se kočnice, prijenos, kugle itd.).

Lijep pozdrav!!!
slika


Zadnja izmjena: joja, dana/u uto pro 18, 2007 3:17 pm, ukupno mijenjano 2 puta.

Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sub vel 10, 2007 4:56 pm 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: sub vel 03, 2007 3:58 pm
Postovi: 341
Vozi: S40 D3
Lokacija: Zagreb, Qwatrich
Iako se ne kuzim bas u mehaniku mozda ti mogu rec par stvari jer smo u firmi imali mislim cak i vise od 40 komada istih, ja sam otkupio svoga od firme a po tablici, godistu i opremi mi se cini da je i tvoj iz iste serije.

Moja pitanja glase:
1. Kakva su vaša iskustva s ovim motorom (1.6 benzinac) i potrošnjom goriva?

7,5-11 L koje spominjes ista su kod vecine, meni trosi isto. Velika je varijacija kod potrosnje ulja, nekima trosi minimalno, nekima je vec nakon 1-2 godine trosio oko 1L/2000km

2. Zašto noviji modeli V40 nemaju uzdužne krovne nosače?
3. Da li se isti uopće mogu ugraditi na model 2003, ili sam "osuđen" na klasični "gepektreger"?

Nisam 100% siguran ali mislim da je neko iz firme pitao i da mu je receno da se na one koji to nemaju serijski ne mogu ugraditi naknadno.

Sto se boljki tice...
Nisam cuo da se neko od kolega pozalio na kocnice ili kugle ali nekoliko kolega je imalo problema s vodenom pumpom, sto u servisu i u vise navrata nisu uspjeli rijesit (neznam točno što je bilo). Kolega je imao problem s lambda sondom, za ostalo sam cuo da su sitnice iako po mom misljenju stvari koje se nebi trebale desavat na autu te klase starijim manje od 2-3 godine.
Nemoj zbog tih par stvari mislit da nisi kupio odlican auto (zato sam ja otkupio i svog od firme :) Svidja mi se dosta robusno izrađena unutrašnjost, s kvalitetnom plastikom, sto ce ti dobro izdrzat 'napade' klinaca. Naime vozim V50 godinu i vec mi je iznutra sav izgreban (aluminij je dosta mekan i osjetljiv), a počeli su mi se gulit i oni gumbi za upravljanje cdom i klimom


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 6 postova ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan