Sada je: ned tra 28, 2024 1:37 pm.

Vremenska zona: UTC+02:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. S60 2.4, 02g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 9 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: sri srp 16, 2008 5:30 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: sri srp 16, 2008 5:23 pm
Postovi: 6
Lokacija: Zagreb
Nedavno sam stavio cetiri P7 gume i vidi vraga prednje su vec nakon 5000km pojedene kompletno iznutra. BTW auto je u akceleraciji iznad 120kmh i na uzbrdicama kod tih brzina tresao. Otiso sam kod vulkanizera da prednje promjeni i nasli smo desnu vilicu labavu. Vec sam prije mijenjao selene, homokineticki desno i lezaj poluosovine. Pitanja glase:

- jeli opasno ovako dalje voziti
- ako jeste gdje da to sredim brzo i ekonomicno
- koliko moze kostati
- sto da se jos pogleda na tom f..... trapu

jer naravno nebih odmah htio unistiti skoro novi par guma P7 naprijed.

Nemojte mi onda reci da prodam auto jer je vrlo zahvalan; malo trosi, dobro ide, crn je i ima bez interijere, a i pristojno izgleda.


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sri srp 16, 2008 5:59 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: ned vel 25, 2007 9:16 am
Postovi: 1702
Vozi: V-iše ništa40
Lokacija: Zagreb
Definitivno na špur prvo.
U stvari, da si se lijepo predstavio (neko pravilo na forumu :wink: )u odgovarajućoj rubrici, i rekao od kud si ... bla bla bla (ne ti Franjo :wink: :D ) mogli bi ti i preporučiti nekoga pouzdanoga za neku kontrolu u tom kraju. :wink: :D


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sri srp 16, 2008 6:36 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pet ožu 28, 2008 4:29 pm
Postovi: 1789
Lokacija: Sv. Ivan Zelina
prihvaca se ispirka, bar od mene... ali si se predstavil na krivom mjestu..... :D :D :D
budeju moderatori sredili... :D

_________________
V70, d5 autom., 163ks, '02.g. (2007.-2015.)
S80, d5 autom., 185ks, '08.g. (2015.-

pitanja u vezi arhitektonskog projektiranja, legalizacija i sl...
http://gradecki-projekt.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sri srp 16, 2008 10:54 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: ned vel 25, 2007 9:16 am
Postovi: 1702
Vozi: V-iše ništa40
Lokacija: Zagreb
Citat:
Sorry u pravu si, to sam zbubao prije nego sam morao odjuriti iz ureda. Dakle, ja sam Ernest i vlasnik S60 D5, 2004. Zivim prevalentno u Zg i cinim u tom autu 30.000km godisnje. Jeli dovoljno za prvi puta. U medjuvremenu sam skocio kod me'anicara i dogovorio neobvezujucu dijagnostiku za sutra. Bilo bi dobro ovdje dobiti '2nd opinion'.
Sorry jos jednom.
ma sve 5, budeš se ufurao u forum. :wink: Obavi tu dijagnostiku, pa ćeš vidjeti. A gdje si ga do sad održavao?


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sri srp 16, 2008 11:33 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: sri srp 16, 2008 5:23 pm
Postovi: 6
Lokacija: Zagreb
Kako nije u garanciji vise, za redovite servise je odrzavan kod Novacica (manja radionica) na Dubcu. Medjutim dijagnostiku cu odraditi u Autoservisu 24 na Kajzerici gdje je u neposrednoj blizini i laserski špur. BTW cuje se i neki clack na straznjem djelu kod ubrzavanja kod niskih brzina, i uz to mi je rucna visoko. Tu vjerujem da se radi o paknama na straznjim kocnicama.
U servisu mi kazu mi da postoje zamjenski djelovi za Volvo i da je dosta klijenata doslo sa slicnim problemima, te su okaraktrerizirali trap S60 kao 'mekan' i osjetljiv.
Ja se bogami popeljem po rupcagama Istre te tu i tamo mrknem po kotacu, ali nemogu vjerovati da je sve tako meko. Imao sam prije novog passata i furao ga 8 godina, iste rupe (jos i gore) i nikakvih problema na trapu nije imao.
Neznam ....


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sri srp 16, 2008 11:53 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: ned tra 22, 2007 9:34 pm
Postovi: 4136
Vozi: V70R
Lokacija: Zagreb
Savjetujem ti da prvo utvrdiš u nekom ovlaštenom servisu Volva dali su svi elementi ovjesa u redu. Tek kada je to sve 100% O.K: lijepo na špur. Ovako dok neznaš što je s ovjesom potencialno je opasno. Samo te ispravno podvozje drž na cesti i omogučuje ti upravljanje autom a ne lovljenje auta po cesti. Preporučujem ti Biškupa u Varaždinu ili RIS-a u Zagrebu. Bar da ti pogledaju o čemu se radi.

_________________
V70R 299 HP 7/2013 -
V70 2.4 170HP 12/2011 - 7/2013
V40D 115HP 11/2004 - 12/2011


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: čet srp 17, 2008 8:12 am 
Offline
Avatar

Pridružen/a: sri srp 16, 2008 5:23 pm
Postovi: 6
Lokacija: Zagreb
Slažem se, no vidjeti ćemo danas pa ću onda odlučiti. Za početak promjena vilice mi ne gine. Ostalo prema dijagnostici.


Vrh
   
PostPostano: čet srp 17, 2008 10:43 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 8:20 pm
Postovi: 1688
Vozi: S60 2.5T summum 2005
Lokacija: Zapresic, okolica
Pipix-ovo predstavljanje premješteno u rubriku "Predstavljanje novih članova". Izvolite mu tamo uputiti pozdrave i dobrodošlicu. ;)


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: čet srp 17, 2008 10:04 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: sri srp 16, 2008 5:23 pm
Postovi: 6
Lokacija: Zagreb
Sto se tice moje situacije, neki je mali zglobic bio labav odmah do glavcine desnog kotaca. Promijeniti ce ga u ponedeljak, hope for the best! I onda laserski spur.


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 9 postova ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan