Sada je: sub tra 27, 2024 5:36 pm.

Vremenska zona: UTC+02:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. S40 1.8, 06g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 3 posta ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Volvo V50
PostPostano: sub vel 03, 2024 2:25 pm 
Offline

Pridružen/a: čet ruj 07, 2023 6:58 pm
Postovi: 6
Vozi: Volvo V50 D2 2011
Pozdrav!
Prije nekih 2 tjedna išao sam propiriti auto, V50 d2 84kw, uglavnom izgubio je snagu. držim gas do poda ali on ide ravnomjerno uopće ne reagira. odem do majstora izbaci 3 greške, egr ostao otvoren i turbo boost. dogovorim s njim gašenje egr i obavim to, 200 eura. dođem po auto upalim i krenem kući i opet mi se upali safe mod, vratim se njemu nazad on ga spoji na dijagnostiku i opet izbaci nešto za turbo boost position...tako nešto. i da cijelo vrijeme ima upaljenu engine check lampicu.
ostavim ga opet kod njega, čovjek stavi svoju rabljeni električni vakuum ventil, reko možda je do njega i kaže mi da ga vozim par dana s tim da vidi hoće opet paliti safe mod. i drugi dan naravno opet u vožnji engine check i gubitak snage tj safe mod.
ostavim ga jučer 3 puta i on meni kaže da je našao šta je, kaže da je ventil položaja na waste gate i da se vratim danas do njega jer ima prijatelja koji radi samo turbine, auto je sinoć i danas ujutro išao normalno i vukao. odem do njega i oni spoje neki uređaj za mjerenje tog ventila i kaže taj njegov prijatelj da je sve u redu sa ventilom. i onda meni kaže majstor da je vjerojatno u pitanju instalacije i da mu ostavim auto ciujeli tjedan da će on to raskopati i probati naći gdje su žice problem.
danas kad sam odlazio od njega je poništio greške ali auto je opet bez snage.


Vrh
   
 Naslov: Re: Volvo V50
PostPostano: sub vel 03, 2024 3:37 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: čet lis 20, 2011 10:00 pm
Postovi: 975
Ja bih za početak promijenio majstora! Nađi nekoga koji ima original Volvo dijagnostiku i koji se već susretao s Volvom (iako ti nemaš Volvo motor) jer ovaj previše nagađa.

_________________
Volvo 850 TDI Karavan
Volvo 850 2,0 T5 Karavan
Volvo V70 2,0T


Vrh
   
 Naslov: Re: Volvo V50
PostPostano: sub vel 03, 2024 8:36 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3805
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
I ja sam istog mišljena kao i kolega Biker jel taj nema pojma samo nagađa


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 3 posta ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan