Sada je: ned tra 28, 2024 1:51 am.

Vremenska zona: UTC+02:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. XC90 D5, 05g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 4 posta ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: sub lip 17, 2023 8:23 am 
Offline

Pridružen/a: pet pro 20, 2019 12:47 pm
Postovi: 35
Jučer bio u Baotiću u Zagrebačkoj Dubravi i stavljen mu je update software-a.
Danas kad je upaljen ovo prikazuje, i troši značajno više nego inače.
Sad troši 7.5L na 100km/h, a inače troši 5.
XC40 2020

Piše da se neće htijeti upaliti evo sad za 700km, što je katastrofa jer se vozi do Zadra, tamo će biti vožen i mora doći nazad u Zagreb danas.

AdBlue je pun. Jučer bio u Baotiću i nikakvu grešku nije imao, samo je mu promijenjen jedan parking senzor.

slika
slika

Novost:
Sad je nestalo to AdBlue upozorenje o grešci i potrošnja se normalizirala (140km/h 7.5L/100km). Ali ovo mi nije nešto za zaboraviti. Vozim ga opet u Baotić čim mogu. Ako netko ima iskustva s ovime molim vas recite mi kakvo je.

Zaključak:
Majstor rekao da je gorivo vjerojatno bilo prljavo te je to uzrokovalo grešku.


Zadnja izmjena: PetarZorotić, dana/u pet lip 23, 2023 12:06 am, ukupno mijenjano 1 put.

Vrh
   
PostPostano: sub lip 17, 2023 2:02 pm 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: pet pro 05, 2014 10:55 pm
Postovi: 498
Vozi: S60 2002. D5
Lokacija: Slavonski Brod
Prvi vlasnik?
Možda je imao remap s AddB off, koji je s updateom pregažen..?


Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk



Vrh
   
PostPostano: ned lip 18, 2023 3:05 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub ožu 02, 2019 8:33 am
Postovi: 717
Vozi: S60 D2 DriveE
To za gorivo je možda očekivano nakon novog softvera, treba mu malo da nauči i dođe sebi (možda i nisam u pravu, ali znam da za neke stvari treba malo vremena). A možda ti ad blue rezervoar jeste pun ali možda nije preko dijagnostike resetovan, tj. možda ECU još misli da je prazan. Ne znam kako je kod Volva, ali kod nekih auta ne postoji senzor koji signalizira da je adblue potrošen, već ECU broji koliko puta je ubrizgao ad blue i na osnovu toga zaključuje kad je pri kraju.

Ali ta politika da ne možeš pokrenuti auto zbog glupe ekologije mi je za nekog strpati u zatvor. Šta da ti auto baš tad zatreba za nešto što je hitno, tipa odvesti nekoga do hitne ili nešto slično...


Vrh
   
PostPostano: pet lip 23, 2023 12:05 am 
Offline

Pridružen/a: pet pro 20, 2019 12:47 pm
Postovi: 35
Citat:
Prvi vlasnik?
Možda je imao remap s AddB off, koji je s updateom pregažen..?
Nije do toga, AdBlue je u upotrebi i nije bilo ikakvog software-skog rada na autu do sada. Hvala na prijedlogu!
Citat:
To za gorivo je možda očekivano nakon novog softvera, treba mu malo da nauči i dođe sebi (možda i nisam u pravu, ali znam da za neke stvari treba malo vremena. A možda ti ad blue rezervoar jeste pun ali možda nije preko dijagnostike resetovan, tj. možda ECU još misli da je prazan. Ne znam kako je kod Volva, ali kod nekih auta ne postoji senzor koji signalizira da je adblue potrošen, već ECU broji koliko puta je ubrizgao ad blue i na osnovu toga zaključuje kad je pri kraju.

Ali ta politika da ne možeš pokrenuti auto zbog glupe ekologije mi je za nekog strpati u zatvor. Šta da ti auto baš tad zatreba za nešto što je hitno, tipa odvesti nekoga do hitne ili nešto slično...
Slažem se s tvojim pretpostavkama, a kao odgovor na njih ću reći da je auto bio u Baotiću, na njemu je radio čovjek koji se bavi isključivo Volvoima već godinama tako da mislim da bi on rekao da je do toga, da je bilo do toga. On je rekao da misli da je gorivo bilo prljavo ako sam dobro shvatio (auto je od mog tate, on je pričao s majstorom i tako mi je tata rekao da mu je rekao).

A što se tiče zadnje dijela, da, što reći osim da se skroz slažem.


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 4 posta ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan