Sada je: sub tra 27, 2024 5:28 pm.

Vremenska zona: UTC+02:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. S40 1.8, 06g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 2 posta ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: sub lip 10, 2023 2:20 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: uto kol 21, 2012 7:48 am
Postovi: 56
Vozi: S40/V40
Pozdrav ekipa.
Update nakon nekog vremena, još uvijek isti S40D i S40 benzin al sam si dodao i jedan V40 od 20 godina, "za po kući". I mogu reć, najbolji Volvo koji sam ikada imao. Redovito servisiran i održavan, bez elektronike, sve na njemu radi, 1.9 motor ide ko blesav... Čak i kad sam s njim opalio srnu, šteta je bila zanemariva, za razliku od slučaja kada sam sa S40D učinio isto... ;)

Da se vratim na temu. Ima li netko volje da mi napravi kompletnu dijagnostiku na S40D? Ne besplatno naravno... :)
Najprije da kažem da je u njemu sada već 3 motor i nešto su majstori i "majstori" već po njemu šarali, tako da od prve zamjene on javlja svakakve greškice. Al dobro, nije bilo nikada niš preveliko.
Sada se dešava da mu se jednostavno nakupi valjda previše tih grešaka odjednom i ode u safe mode. Prvo javi da nek se javim na servis a odmah poslije i grešku na motoru. Prijatelj ima nekakvu običnu dijagnostiku, pregleda i obriše sve greške i opet sve radi par mjeseci.
Greške idu od DPF filtera da je začepljen ili da je temp premala ili previsoka, napona na pojedinim sklopovima, random se pale senzori mrtvog kuta, senzor vanjske temperature ide u vožnji od 18 na -14 i natrag, izračun potrošnje goriva oscilira po 200km, parkirni senzori da su neispravni... Uglavnom, svašta nešto i sve se obriše "običnom" dijagnostikom. Čak mi je prijatelj mehaničar savjetovao da nek si nabavim OBD i softver za mobitel i sam usput brišem, al to mi nekako ne miriše... Navodno imaju francuski auti slične mušice i tako to rješavaju.
Drugi opet kažu da je vjerojatno negdje neka žica samo...
Uglavnom, treba mi netko ko zna šta radi, pa da vidimo u kom je grmu zec.
Obzirom da sam iz Gorskog kotara, preferirao bi bliže lokacije, da nije baš Split ili Osijek... ;)
Hvala unaprijed!


Vrh
   
PostPostano: sub lip 10, 2023 6:13 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: sri ruj 08, 2010 8:54 am
Postovi: 6555
Vozi: V70
Lokacija: Zagreb
Dođeš u Liku na susret za 2 tjedna i biti će dijagnostika tamo

_________________
S40 TD 98'-2009-2011
850 R 96'-2011-2019
C70 2.0T 00'-2018-2020
V70 2.5T AWD 04'-2020-...
740 2.3 turbo 90'-2022-...


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 2 posta ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan