Sada je: čet ožu 28, 2024 10:30 am.

Vremenska zona: UTC+01:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr.C30 1.8, 08g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 10 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: pet ožu 17, 2023 9:18 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: pon srp 18, 2022 12:41 am
Postovi: 39
Vozi: Volvo C30 1.6 Kinetic
Bok svima! Evo imao sam neku zavrzlamu sa trećim štopom, riješeno na najskuplji mogući način...E sad kad otvorim poklopac gepeka s donje strane spojlera ili metala na koji se kači spojler su dvije rupe za neke šarafe, zna li neko ovdje koja bi to bila dimenzija da sam pribavim? Evo i slika iz nekog manuala ali nema part No niti dimenzije.


slika


Vrh
   
PostPostano: pon ožu 20, 2023 8:28 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: pon srp 18, 2022 12:41 am
Postovi: 39
Vozi: Volvo C30 1.6 Kinetic
Ok, šarafi na stranu, imam pitanje za znalce. Jako rijetko, mjesec dva razmaka mi se dogodi da kod paljenja dobro zavergla al ne pokrene motor, sljedeći pokušaj i pali bez problema. Svaki put kada se dogodilo, dva tri puta do sada nakon što bi se dovezao do negdje i ostavio auto pol sata, nikada kod prvog paljenja u danu. U vožnji nemam nikakvih problema. Zanima me trebam li se brinuti i može li to dijagnostika pokazati? Za sada je to stvarno rijetkost i nadam se da bu tak i ostalo. Gledao sam malo okolo i uglavnom spominju relej(jeftino) i pumpa goriva(skupo) al da znam ne znam, furao bi na dijagnostiku al mi se ne plaće ak ne bu pokazalo niš.


Vrh
   
PostPostano: pon ožu 20, 2023 10:45 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3789
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Svjećice ? A možda je pumpa gor pri kraju , ak ne želiš plaćati dijagnostiku vozi dok ne stane


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: uto ožu 21, 2023 9:37 am 
Offline
..
..

Pridružen/a: pet svi 15, 2015 11:15 pm
Postovi: 345
Vozi: V60 CC D4, V60 D2
Lokacija: Varaždin, okolica
Citat:
Bok svima! Evo imao sam neku zavrzlamu sa trećim štopom, riješeno na najskuplji mogući način...E sad kad otvorim poklopac gepeka s donje strane spojlera ili metala na koji se kači spojler su dvije rupe za neke šarafe, zna li neko ovdje koja bi to bila dimenzija da sam pribavim? Evo i slika iz nekog manuala ali nema part No niti dimenzije.


slika
Vijak vrlo vjerojatno mozes pronaci u nekoj od trgovina koje prodaju vijke i matice, a ovo donje mi lici na klasicnu plasticnu kopcu koja ima pipak u sredini koji se pritisne da je "zakljuca" - vidi donji link.

https://www.alibaba.com/product-detail/ ... 07094.html


Vrh
   
PostPostano: uto ožu 21, 2023 5:18 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: pon srp 18, 2022 12:41 am
Postovi: 39
Vozi: Volvo C30 1.6 Kinetic
Citat:

Vijak vrlo vjerojatno mozes pronaci u nekoj od trgovina koje prodaju vijke i matice, a ovo donje mi lici na klasicnu plasticnu kopcu koja ima pipak u sredini koji se pritisne da je "zakljuca" - vidi donji link.
Te plastične imam, samo mi šarafi fale, nemam uzorak pa ne znam kaj da kupim a nemrem rastaviti jer je zaljepljeno tak da nemam pojma koji je navoj.


Vrh
   
PostPostano: uto ožu 21, 2023 5:27 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: pon srp 18, 2022 12:41 am
Postovi: 39
Vozi: Volvo C30 1.6 Kinetic
Citat:
Svjećice ? A možda je pumpa gor pri kraju , ak ne želiš plaćati dijagnostiku vozi dok ne stane

Sent from my iPhone using Tapatalk
Svjećice su nove. A pumpa kad rikne, rikne. Može li dijagnostika pokazat da je pumpa pri kraju? Kad sam ga uzeo bio sam u baotiću, zmjenjali su svjećice, ulje, kanalno remenje...bio je i na dijagnostici, to sam platio, bila neka akcija, nikakve probleme mi nisu prijavili.


Vrh
   
PostPostano: uto ožu 21, 2023 8:15 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3789
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Ne možeš znati za pumpu,onda samo gas i kad stane znat ćeš sve.

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: sub tra 01, 2023 7:18 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: pon srp 18, 2022 12:41 am
Postovi: 39
Vozi: Volvo C30 1.6 Kinetic
Bio sam na G.O. pa sam se ponešto i provozao, 1000+ km i srećom nikakvih problema s paljenjem...nadam se da bu tak i ostalo :D

Zadnji put kod Baotića sam pitao, iako mi nije još ni pola ciklusa, za izmjenu zupčastog, rekli su mi cca 700€, zadnje je mjenjano 2019 na 170K a sad nisam još 200K prebacio. Je li mi to potrebno raditi u ovlaštenom ili bolje kod nekog lokalnog, jesu li velike razlike u cijeni? 700€ mi se čini poprilično.


Vrh
   
PostPostano: sub tra 01, 2023 10:09 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3789
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Zasto bi mijenjao zupcasti na 30000 km ?? Ma koji ovlašteni,napravi se sigurno za dosta manje ,al nema potrebe, model do 2006 se na 140000 mijenja a od 2007 na 160000km ili 10 godina ovisi što prije nastupi

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: ned tra 02, 2023 10:43 am 
Offline
Avatar

Pridružen/a: pon srp 18, 2022 12:41 am
Postovi: 39
Vozi: Volvo C30 1.6 Kinetic
Ma nisam mislio mjenjati ali me zanimala cijena. Da je jeftinije, mjenjao bi čisto da budem ziher da je zmjenjano, jer ovak imam samo riječ onoga od koga sam kupio. Dobro, bili su korektni u svemu ostalom i nemam im razloga ne vjerovati.


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 10 postova ] 

Vremenska zona: UTC+01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan