Sada je: uto tra 16, 2024 11:52 pm.

Vremenska zona: UTC+02:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr.C30 1.8, 08g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 5 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: pet stu 25, 2022 9:34 am 
Offline

Pridružen/a: sri srp 06, 2022 7:44 pm
Postovi: 4
Vozi: Volvo C 30
Pozdrav,
imam dva problema s autom.
Prvi problem je taj što auto s vremena na vrijeme ode u safe mode i ne ide preko 3k RPM, žaruljice nikakve ne svijetle niti se pojavi ikakav error.
Nakon gašenja i ponovnog paljenja auto ponovno ide normalno, nekad ponovno dođe u safe mode tokom vožnje a nekad ne.
Drugi problem je što u rijetkim slučajevima se ugasi prilikom kretanja, npr. radi normalno cijelo vrijeme, zaustavim se na semaforu i kada treba krenuti kao da ga u tom trenutku uguši i ''prdne'', nakon ponovnog paljenja radi normalno. Ne događa se često ali okvirno unutar tjedan dana 1-2 puta.

Prije koji mjesec sam se našao sa kolegom Števom da ga spojimo na dijagnostiku da provjerimo da li je dpf maknut softverski, i dpf i egr su maknuti ali onaj tko je to radio čini se da je ostao senzor za praćenje razine aditiva kojeg bi trebalo također maknuti softverski.
Kolega je poništio sve greške i auto je neko vrijeme išao normalno bez problema ali se nakon 4mj cca problem sa safe modom vratio, gašenje prilikom kretanja je novo.
Zvao sam selp elektroniku za info o softverskom micanju tog senzora za aditiv ali sam dobio informaciju da se može napraviti ako imam originalnu mapu inače jako teško. (nemam originalnu mapu)

Po svemu sudeći najpametnije bi bilo otići u ovlašteni servis jer moj mehaničar nema volvo dijagnostiku.
Molim vas savjet da li je najbolje otići u Baotić ili neki drugi servis ili mi možete preporučiti automehaničara u ZG ili okolici gdje bih mogao otići.

Hvala


Vrh
   
PostPostano: pet stu 25, 2022 10:53 am 
Offline
..
..

Pridružen/a: pet svi 15, 2015 11:15 pm
Postovi: 346
Vozi: V60 CC D4, V60 D2
Lokacija: Varaždin, okolica
Meni je to preprogramiravanje DPF-a radila firma Chip d.o.o. iz Cakovca pa njih pitaj ako mogu da maknu senzor iz kompa bez originalne mape.

https://chip.hr


Vrh
   
PostPostano: pet stu 25, 2022 9:16 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3801
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Halo kak če ti to ovlašteni servis to napravitiii,da vratis natrag mapu originalnu koštat če više nego što ti auto vrijedi ako se uopće da ,mora se dat to maknuti,zovi nekog drugog onda ,pa ima elektroničara hrpu netko će već to znat riješiti,ili ako hočeš možeš natočiti naftu u rezervarza aditiv i poklikam ti s dijagnostikom kao da je aditiv unutra,i nečeš imati više problema sljedečih 60000 km,naravno ako su tank i modul ispravni,ne kosta te nista za to napraviti.

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: sub stu 26, 2022 10:52 am 
Offline

Pridružen/a: sri srp 06, 2022 7:44 pm
Postovi: 4
Vozi: Volvo C 30
Citat:
Halo kak če ti to ovlašteni servis to napravitiii,da vratis natrag mapu originalnu koštat če više nego što ti auto vrijedi ako se uopće da ,mora se dat to maknuti,zovi nekog drugog onda ,pa ima elektroničara hrpu netko će već to znat riješiti,ili ako hočeš možeš natočiti naftu u rezervarza aditiv i poklikam ti s dijagnostikom kao da je aditiv unutra,i nečeš imati više problema sljedečih 60000 km,naravno ako su tank i modul ispravni,ne kosta te nista za to napraviti.
Hvala na odgovoru, sjecam se prijedloga za naftu i to se čini kao najbolja opcija. Možda sam se nespretno izrazio sa pitanjem za ovlasteni, nije bilo zbog mape već zbog ovog dijela sa gasenjem prilikom kretanja ako se nastavi i nakon rješavanja s problemom aditiva, bilo softverski ili na predloženi nacin.


Vrh
   
PostPostano: sub stu 26, 2022 10:58 am 
Offline

Pridružen/a: sri srp 06, 2022 7:44 pm
Postovi: 4
Vozi: Volvo C 30
Citat:
Meni je to preprogramiravanje DPF-a radila firma Chip d.o.o. iz Cakovca pa njih pitaj ako mogu da maknu senzor iz kompa bez originalne mape.

https://chip.hr
Hvala.


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 5 postova ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan