Sada je: čet ožu 28, 2024 3:28 pm.

Vremenska zona: UTC+01:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. S40 1.8, 06g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 16 postova ]  Stranica 1 2 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: uto lis 29, 2019 10:12 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: sri lis 23, 2019 9:18 pm
Postovi: 7
Vozi: Volvo V40 D3
Pozdrav!

Imam V40 D3, 2013. g. ručni mjenjač. Kad je hladan, dosta se teško šalta, a pogotovo ga je teško ubaciti u 1. brzinu... Promijenio sam ulje u getribi, ali problem je ostao...

Koje ulje točite? 0W30 ili 5W30?


Vrh
   
PostPostano: uto lis 29, 2019 11:40 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3789
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
0/30 a u getribu 75/80 total gear 8 i problem će biti riješen , ako je sve drugo u redu


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: pon sij 13, 2020 8:30 am 
Offline
Avatar

Pridružen/a: sri lis 23, 2019 9:18 pm
Postovi: 7
Vozi: Volvo V40 D3
Nakon zamjene ulje getribe, mjenjač je i dalje loš... Kada je hladan teško se ubacuje u brzinu, pogotovo u 1. i 3. i baš ga je ružno šaltati... Gledam nasprav golfa V koji mi je drugi auto gdje mjenjač ide glatko bez problema...
Da li je moguće da je problem u sajli selektora brzine, da nije dobro podešena?

Još jedan problem koji imam je da pritiskom na tipku Start, auto malo "zavergla" i ne upali. Drugi puta pritisnem i opet isto, a iz 3. pritiska normalno upali. Provjeren je akumulator i sve je uredu te je provjeren i anlaser koji je također uredu... Da li je možda problem u komunikaciji s ključem pošto je Keyless?

3. stvar, prilikom jutarnjeg paljenja se čuje kratko zvuk kao da anlaser zazuji, ali on je provjeren i nije u njemu problem. Mehaničar je tražio uzork, ali nije točno siguran i sumnja u motorić xenon-a?


Vrh
   
PostPostano: pon sij 13, 2020 1:05 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3789
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Jel odzracen kuplung ,nekad je i u tom problem i koje ulje je stavio u mjenjac nisu sva ulja za hladno šaltanje , a ovo ostalo treba poštena dijagnostika naravno volvo vida i bude se vidilo kaj ga zeza kod paljenja


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: pon sij 13, 2020 8:13 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: čet svi 17, 2018 8:48 pm
Postovi: 15
Vozi: v40
Savjetuj se u volvo servisu(ako smijem,iz osobnog iskustva preporučio bih moto-ris) ili ga odvedi u najbliži.


Vrh
   
PostPostano: uto sij 14, 2020 9:08 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3789
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Zašto bi išao u ovlašteni kad mu to bilo koji meho može složiti , gore sam mu napisao šta mora napraviti
A kaj se tiče dijagnostike ima nas par sa vidom pa možemo i to riješiti

Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: uto sij 14, 2020 8:40 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: čet svi 17, 2018 8:48 pm
Postovi: 15
Vozi: v40
Nisam ništa loše mislio,samo dao svoje mišljenje, i dobro je da mu mislite pomoći, pohvalno.
Što se tiče dijagnostike vjerujem da možete to odraditi, nemam ništa protiv i mehaničarski dio posla obavite čovjeku. Samo ja ipak ne bih dao bilo kojem mehaničaru da mi šarafa po autu pogotovo što svi znaju popraviti WV, OPELA ITD. ali baš da će svaki znati, ne pokušati, već znati popraviti Volvo? Što se tiče mjenjača i ulja uvijek sam za opciju original volvo pakiranje namjenjeno za dotični model. Za motor kupujem propisano u user manualu za moj D3. Ne govorim napamet zaznuli su me u jednom ovlaštenom servisu i prodali ulje koje nije bilo namjenjeno za moj mjenjač(po knjižici vozila su gledali i pogriješili, moš misliti).Rezultat je bio da sam bacio mjenjač. Preživio je jednu zimu i nakon toga je išao u smeće, isto ovakvi simptomi, kad je došlo toplije bilo je dobro dva mjeseca i nakon toga mi je probila piramida na limu od 5 brzine(460GLT). Nedavno sam imao slučaj potisnog ležaja na D2(malo je propuštao) išao sam na zamjenu i kao uzeti ću ulje u prodaji(dam broj šasije,uzmem ulje), odnesem mehi, kaže on meni nekako mi je to gusto(meni JE IZGLEDALO kao voda) kaže on, odi ti lijepo u Volvo i kupi ulje za tvoj model po šasiji JA OVO NE STAVLJAM. Ulje je bilo zemlja zrak razlika.


Vrh
   
PostPostano: uto sij 14, 2020 9:01 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3789
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Ma naravno da ne misliš ništa loše , ali nas tu ima dosta koji serafimo volvo i znamo riješiti skoro sve bez ovlaštenog , ja sam npr radio u ov servisu i dosta toga znam , zato sam i napisao koje ulje da stavi i ako to ne pomogne treba probati odzraciti kuplung , a ako ni to ne pomaze onda novi kuplung set i bude onda sto posto dobro , a ak mu to ne može njegov meho odraditi onda neka pita ovdje kome da ide


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: sri sij 15, 2020 10:15 am 
Offline
Avatar

Pridružen/a: sri lis 23, 2019 9:18 pm
Postovi: 7
Vozi: Volvo V40 D3
Dečki, hvala na odgovoru...

Baš to, teško je naći majstora koji se baš razumije u Volvo. Ja sam iz Ivanca (Varaždinska Županija) i ovaj iz Vž-a koji se kakti razumije u Volvo i nije baš nešto...

Prenijet ću to svom mehaničaru pa se nadam da će pomoći.

Danas sam išao na zamjenu guma i nakon toga mi je izbacilo grešku: Brake system service required...

Nedavno su stavljeni novi diskovi i pločice, novo ulje...


Vrh
   
PostPostano: sri sij 15, 2020 10:19 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3789
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
A jebt , ljudi iz VŽ dolaze u ZG na servis jer gore rijetko tko Volvo zna raditi, to znam , a ovo bi moglo biti da je nešto sa senzorom abs-a ako svijetli i lampica od njega , drugo mi ništa ne pada na pamet


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: sri sij 22, 2020 12:17 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: sri lis 23, 2019 9:18 pm
Postovi: 7
Vozi: Volvo V40 D3
Pozdrav!

Evo da javim što je bilo...

Otišao je zamašnjak i zamijenjen cijeli kuplung set, potisni ležaj, novo ulje i zamašnjak...

Još su našli da je i ležaj amortizera vrisnul i zadnje disk pločice pa dođe lijepa čestitka od 9.300,00 kn... :-)

Nađeno je da ipak je anlaser u pitanju pošto zazuji nešto kod prvog paljenja i kaže da nema popravaka nego samo novi anlaser koji je dosta skup pa me i to čeka...

I još je neka greška u komunikaciji ključa i auta za što treba Volvo dijagnostika...


Vrh
   
PostPostano: sri sij 22, 2020 12:50 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: sri lis 23, 2019 9:18 pm
Postovi: 7
Vozi: Volvo V40 D3
Još jedno pitanje:

Veliki servis je rađen na 115000 km. Auto sada ima 205000, da li bi već sada trebalo opet raditi ili ne još?


Vrh
   
PostPostano: sri sij 22, 2020 1:31 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3789
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Na d 3 se radi veliki servis na 160000 km koji tuki su ga tako rano radili , ako su org dijelovi onda ostavi ako ne na 120000 mijenjaj


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: čet sij 23, 2020 3:17 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: sri lis 23, 2019 9:18 pm
Postovi: 7
Vozi: Volvo V40 D3
Vraga, i nakon ovog skupog zahvata, mjenjač i dalje ponekad ulazi teško u neke brzine... Ponekad ide dobro, a ponekad ne... Da li je to do tih nekih sajli koje se spominju?


Vrh
   
PostPostano: čet sij 23, 2020 3:19 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3789
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
A jebt Odi reklamiraj nek nadu šta je


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 16 postova ]  Stranica 1 2 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan