Sada je: čet ožu 28, 2024 2:00 pm.

Vremenska zona: UTC+01:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 60 postova ]  Stranica Prethodna 1 2 3 4 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: pet svi 17, 2019 10:25 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet svi 21, 2009 3:45 pm
Postovi: 899
Vozi: 2015 XC70 D5 Summum, 2007 Nissan Pathfinder
Lokacija: Crna Gora, Podgorica
Lakse je na virutelnoj masini instalirati odmah Professional verziju Windowsa 7 i odraditi instalaciju Vide, manje cackanja po registry bazi :)

_________________
Volvo 744 TDIC SOLD, 1989. ; 1997. - 2000.
Volvo 855 GLT + LPG Estate SOLD, 1996. ; 1998. - 2020.
Volvo V70 D5 SOLD, 2004. ; 2013. - 2021.
Volvo XC70 D5 SOLD, 2007. ; 2017. - 2021.
Nissan Pathfinder 2.5 dCi DRIVING, 2007. ; 2019. -
Volvo XC70 D5 DRIVING, 2015. ; 2021. -


Vrh
   
PostPostano: pet svi 17, 2019 10:54 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub ožu 02, 2019 8:33 am
Postovi: 709
Vozi: S60 D2 DriveE
Meni nije bilo, jer sam već imao instalaciju za HP verziju koju sam koristio x puta. A to čačkanje po registry-u traje otprilike 2 minute. :)


Vrh
   
PostPostano: pet svi 17, 2019 11:08 am 
Offline

Pridružen/a: pon ruj 21, 2015 11:37 am
Postovi: 111
Vozi: V40 1.9D
Postoji i sljedeće rješenje za instalaciju VIDA-e:
Ja sam ovdje skinuo gotov image za virtualnu mašinu: https://forums.swedespeed.com/showthrea ... nload-Link

Znači vrlo jednostavno, skine se image, instalira se neki od programa za virtualnu mašinu (ja sam instalirao VMWare) i pokrene se image. Nema nikakve instalacije ni ništa. U navedenom image-u je već instalirana Windows 7 i VIDA i sve popratno što treba. Ugl, radi dobro.

E sad mene jedino zanima, naručio sam VXdiag i s njim dolazi VIDA. Smijem li ga ja koristiti s ovom VIDA-om koja je u ovom image-u ili moram baš instalirat tu VIDA-u koja dođe s njim?


Vrh
   
PostPostano: pet svi 17, 2019 11:16 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3789
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Taj vx dijag ima svoj kabel i ide za par auti, Ford Mazda , Toyota , Honda kolko vidim na netu , kolko si ga platio ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: pet svi 17, 2019 11:49 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub ožu 02, 2019 8:33 am
Postovi: 709
Vozi: S60 D2 DriveE
Citat:
Postoji i sljedeće rješenje za instalaciju VIDA-e:
Ja sam ovdje skinuo gotov image za virtualnu mašinu: https://forums.swedespeed.com/showthrea ... nload-Link

Znači vrlo jednostavno, skine se image, instalira se neki od programa za virtualnu mašinu (ja sam instalirao VMWare) i pokrene se image. Nema nikakve instalacije ni ništa. U navedenom image-u je već instalirana Windows 7 i VIDA i sve popratno što treba. Ugl, radi dobro.

E sad mene jedino zanima, naručio sam VXdiag i s njim dolazi VIDA. Smijem li ga ja koristiti s ovom VIDA-om koja je u ovom image-u ili moram baš instalirat tu VIDA-u koja dođe s njim?
Ja imam taj VXDiag.

Mislim da smiješ, ja sam instalirao tu koja je došla s njim ali mislim da to nema veze, dok god radi kao i ostale nelegalne verzije. :)

Uz uređaj će ti pored Vide doći i instalacija za VX Manager, mali program koji služi za svašta nešto, instaliraj ga. Provjeri u njemu jel ti poslednja verzija firmware-a u interfejsu, pa ako nije nadogradi ga.
Citat:
Taj vx dijag ima svoj kabel i ide za par auti, Ford Mazda , Toyota , Honda kolko vidim na netu , kolko si ga platio ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ja sam ga platio oko 25 eura. Zgodan mali uređaj, super radi. Ali su čudo ti kinezi što se tiče drugih stvari. Koliko sam shvatio, imaju cloud dijagnostiku koja se uz nalog može koristiti sa ovim uređajem, ne trebaš uopšte imati instalirane programe, samo ovaj njihov mali program i internet konekciju. Ne ulazim u to koliko je to pametno, ali eto, može se. :)


Vrh
   
PostPostano: pet svi 17, 2019 6:47 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: čet sij 03, 2019 8:45 am
Postovi: 35
Vozi: S40, 2010. 1,6 DRIVe
Lokacija: Varaždin, okolica
Eto, ja uspio instalirati ali i dalje ne radi.
Prema uputama pronađem na netu instaliran je patch, promijenjen datum u slučaju da bi bila istekla licenca, ali i dalje ništa.
Upišem username 1 i počinje kao otvaranje, ali onda otvori novi prozor (vidi sliku) i kad to zatvorim jer nemam pojma niti što upisati, ovaj prekine učitavanje i gotovo...

slika


Vrh
   
PostPostano: pet svi 17, 2019 8:38 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3789
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Pa koja je to vida na ovoj sto ja imam nisu takve slike ?? 2014D


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: pet svi 17, 2019 8:46 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: čet sij 03, 2019 8:45 am
Postovi: 35
Vozi: S40, 2010. 1,6 DRIVe
Lokacija: Varaždin, okolica
Ispod se malo vidi vida.
Ovaj prozor gdje pise volvo cars acces manager mi se otvori, to je to sto sam napisao gdje trazi login.
Isto je 2014D


Vrh
   
PostPostano: pet svi 17, 2019 9:09 pm 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: pet pro 05, 2014 10:55 pm
Postovi: 497
Vozi: S60 2002. D5
Lokacija: Slavonski Brod
najlakša i najbrža metoda je virtualka
ovo sigurno funkcionira: https://forums.swedespeed.com/showthrea ... ows-10-Pro
uz par edita za home win u winreg kako je i kolega gore napisao


Vrh
   
PostPostano: sub svi 18, 2019 5:52 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub ožu 02, 2019 8:33 am
Postovi: 709
Vozi: S60 D2 DriveE
Citat:
Postoji i sljedeće rješenje za instalaciju VIDA-e:
Ja sam ovdje skinuo gotov image za virtualnu mašinu: https://forums.swedespeed.com/showthrea ... nload-Link

Znači vrlo jednostavno, skine se image, instalira se neki od programa za virtualnu mašinu (ja sam instalirao VMWare) i pokrene se image. Nema nikakve instalacije ni ništa. U navedenom image-u je već instalirana Windows 7 i VIDA i sve popratno što treba. Ugl, radi dobro.
Nije ni to uvijek rješenje. Ja sam tako više puta (sa više skinutih image-a) pokušavao instalirati Citroen softver i nije mi nikako htio raditi dok ga nisam sam instalirao.

A imao sam slučaj na jednom laptopu (nije moj, od jednog servisera kojem sam instalirao Citroen softver za kućnu upotrebu) da dijagnostika nikako nije htjela raditi u VM-u, ma šta pokušavao. Uradim 1000% iste korake koje sam kod sebe radio, koristim iste verzije sistema i programa, sve isto, ali dijagnostika se uvijek otvori minimizirana. Nisam nikako uspio naći rješenje, na kraju morao instalirati direktno na glavni sistem (i proradilo iz prve) i napravio mu backup.


Vrh
   
PostPostano: sub svi 18, 2019 11:38 am 
Offline

Pridružen/a: pon ruj 21, 2015 11:37 am
Postovi: 111
Vozi: V40 1.9D
Milosh, hvala na infomacijama. Probat ću prvo u ovoj VIDA-i što trenutno imam koristiti VXDiag, jer mi ova VIDA koju sam skinuo sa Swedespeed foruma sad radi okej pa pretpostavljam da bi trebao raditi i VXDiag na njoj kako treba, instalirat ću još samo taj VX Manager u toj virutalki pa ćemo vidjet. Nema nikakve opasnosti da mogu zeznut VXDiag ako ga probam koristiti s neodgovarajućom VIDA-om?

@Števa
Ja sam VXDiag platio 40 eura, naručio s aliexpressa. Imaju za razne marke automobila, ali za svaku marku ide poseban uređaj koji je namijenjen isključivo za tu marku koliko sam shvatio. A imaju i seriju uređaja koji pokrivaju više marki automobila. Vidim da je ta firma VXDiag sad čak izbacila i nelegalnu STAR dijagnostiku za Merc što do sada baš nisam viđao (ali košta poprilično). Ugl svaka im čast.


Vrh
   
PostPostano: sub svi 18, 2019 12:27 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub ožu 02, 2019 8:33 am
Postovi: 709
Vozi: S60 D2 DriveE
Ne na čemu.
Citat:
Nema nikakve opasnosti da mogu zeznut VXDiag ako ga probam koristiti s neodgovarajućom VIDA-om?
Ne vjerujem da se to može lako desiti.

Inače, VXDiag je proizvod ove firme: http://www.allscanner.com


Vrh
   
PostPostano: sub svi 18, 2019 11:29 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3789
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
@Števa
Ja sam VXDiag platio 40 eura, naručio s aliexpressa. Imaju za razne marke automobila, ali za svaku marku ide poseban uređaj koji je namijenjen isključivo za tu marku koliko sam shvatio. A imaju i seriju uređaja koji pokrivaju više marki automobila. Vidim da je ta firma VXDiag sad čak izbacila i nelegalnu STAR dijagnostiku za Merc što do sada baš nisam viđao (ali košta poprilično). Ugl svaka im čast.[/quote]




Aha sad i ja vidio na stranici,mislio sam da je za više vozila pošto je na gornjem linku pisalo da ide za vise vrsta vozila

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: čet svi 30, 2019 7:34 pm 
Offline

Pridružen/a: pon ruj 21, 2015 11:37 am
Postovi: 111
Vozi: V40 1.9D
Stigao mi VXDiag. Radi bez problema s VIDA-om u onoj virtualki za koju sam stavio link par postova iznad. Ugl sve super radi, osim šta ne radi na mom V40 1.9D iz 2003. godine. Na prijateljevom S60 radi.
Jel zna možda neko postoji li kakav način da ju uspijem spojit na svoj auto?


Vrh
   
PostPostano: čet svi 30, 2019 8:17 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3789
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
He he radi i na tvom autu ali moraš ručno upisati šasiju i naravno puno je sporija nego na s 60


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 60 postova ]  Stranica Prethodna 1 2 3 4 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 13 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan