Sada je: čet ožu 28, 2024 2:42 pm.

Vremenska zona: UTC+01:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. S40 1.8, 06g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 5 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: pon svi 06, 2019 6:34 pm 
Offline

Pridružen/a: pon tra 29, 2019 3:40 pm
Postovi: 9
Vozi: Volvo S80 2.4 D5 2010."
Lokacija: Garešnica
Pozdrav gospodo volvoljupci! Dali je netko imao problem sa grijanjem, termostatom ili senzorom temperature na Volvu S80 D5 2010.' 205 KS?


Vrh
   
PostPostano: uto svi 07, 2019 9:02 am 
Offline
..
..

Pridružen/a: pet svi 15, 2015 11:15 pm
Postovi: 345
Vozi: V60 CC D4, V60 D2
Lokacija: Varaždin, okolica
Citat:
Pozdrav gospodo volvoljupci! Dali je netko imao problem sa grijanjem, termostatom ili senzorom temperature na Volvu S80 D5 2010.' 205 KS?
Nisi bas nesto detaljno opisao problem, ali prvi savjet je uvijek da odes na dijagnostiku da vidis koje ti vrijednosti senzori temperature daju. Nista nije vjecno pa tako nisu niti ti senzori za temperaturu.


Vrh
   
PostPostano: uto svi 07, 2019 11:54 am 
Offline

Pridružen/a: pon tra 29, 2019 3:40 pm
Postovi: 9
Vozi: Volvo S80 2.4 D5 2010."
Lokacija: Garešnica
Jucer kako je bilo hladno, primjetio sam da mi dobro ne grije ventilator a ni kad klimu upalim takoder. Otisao sam kod prijatelja koji ima privatnu radionu i njegova dijagnostika ne izbacuje gresku ali pokazuje cudne i nelogicne vrijednosti temperature. Dovezao sam se dok je auto bio u voznji 50 km da ga spoji odma. Dok je radio na mjestu, poceo je grijat. A nemam pokazivac temperature a displayu. Nadam se da je samo termostat problem pa da ne zatvara. Samo da nije centralna jedinica klime, sto mi jedan kolega s posla kaze sa je imao ma svome D5 iz 2003. godine i da je platio 5000 kn


Vrh
   
PostPostano: sri svi 08, 2019 10:08 am 
Offline
..
..

Pridružen/a: pet svi 15, 2015 11:15 pm
Postovi: 345
Vozi: V60 CC D4, V60 D2
Lokacija: Varaždin, okolica
Problem moze biti puno toga. Od jednostavnog problema poput senzora temperature koji misli da je vec dovoljno toplo ili motora koji pomice klapnu za topli/hladni zrak pa do neceg kompleksnijeg poput jedinice koja kontrolira klimu. U svakom slucaju je najbolje vidjeti sto dijagnostika kaze jer ovako napamet nema smisla niti pokusavati.

Dakle, odi na dijagnostiku i vidi sto kaze za temepraturu rashladne tekucine, temperaturu kabine i vanjsku temepraturu te da li to sto kaze iole odgovara stvarnim uvjetima pa ces znati jesu li senzori problem ili je problem nesto drugo.

P.S. na starijim autima se zna dogoditi da se motorci kontrole klime zablesiraju u smislu da ne znaju u kojoj su poziciji i to se cesto moglo rijesiti tako da napravis nekoliko puta hladjenje do max pa grijanje do max (sa malim pauzama izmedju). Servis bi takodjer trebao biti u stanju "kalibrirati" motore ukoliko je to problem.


Vrh
   
PostPostano: sri svi 08, 2019 1:06 pm 
Offline

Pridružen/a: pon tra 29, 2019 3:40 pm
Postovi: 9
Vozi: Volvo S80 2.4 D5 2010."
Lokacija: Garešnica
Hvala, moram svakako na vidu...


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 5 postova ] 

Vremenska zona: UTC+01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan