Sada je: čet ožu 28, 2024 9:45 pm.

Vremenska zona: UTC+01:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. S40 1.8, 96g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 7 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: sub ožu 09, 2019 8:36 pm 
Offline

Pridružen/a: pon ruj 21, 2015 11:37 am
Postovi: 111
Vozi: V40 1.9D
Pozdrav svima!
Eto mene s problemom.
Spojka mi više ne odvaja i ne mogu ubaciti u brzinu. Problem se dogodio tako da sam jedan dan krenuo s autom i primijetio da mi je spojka počela dosta niže odvajati/hvatati. I tako sam se prevezao nekih 5 km i recimo da je sve funkcioniralo normalno osim šta je nisko hvatala. I tako sam se dovezao do svoje ulice kad sam primijetio da već jedva mogu ubaciti u brzinu. Sreća uspio sam se dovest do parkinga i tad više uopće nisam mogao ubaciti u brzinu.

E sad, pretpostavljam da je problem u glavnom ili u radnom cilindru spojke, jer je spojka cijelo vrijeme lijepo hvatala bez ikakvih trzanja prilikom kretanja, ali čudno mi je što ulja ne fali. Je li možda netko imao sličan problem i jel postoji način kako detektirati problem? Je li moguće da je popustila samo primarna brtva na cilindru, a da sekundarna još drži dovoljno da ulje ne može iscuriti?

Ja se nadam da je problem glavni cilindar jer je to jedino što mogu riješiti bez skidanja mjenjača. :D


Vrh
   
PostPostano: sub ožu 09, 2019 8:56 pm 
Offline

Pridružen/a: pon stu 14, 2016 7:34 pm
Postovi: 31
Vozi: Volvo V40 1,9TD
Bez veze mi te pitat ali kako si gledao ulje? Na psudici imas 3 crtice. Jedna je pod sam vrh, skoro ispox cepa. Mora biti ulja do nje. Imao isti slucaj, odvajao na samom dnu ali ipak mogao ubacit u brzinu. Probaj provijerit.


Vrh
   
PostPostano: sub ožu 09, 2019 9:39 pm 
Offline

Pridružen/a: pon ruj 21, 2015 11:37 am
Postovi: 111
Vozi: V40 1.9D
Ma nema ti sta bit bezveze. :D

A gledam tekucine u prosjeku svaka 2 tjedna i znam otprilike koliko je bilo. Iako ako se radi o vrlo maloj kolicini koja nedostaje, lako moguce da nisam primijetio.

I sta je na kraju bio problem kod tebe?

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: ned ožu 10, 2019 7:02 am 
Offline

Pridružen/a: pon stu 14, 2016 7:34 pm
Postovi: 31
Vozi: Volvo V40 1,9TD
Nije bilo ulja. Nalio ulje odzracio i sve po starom.


Vrh
   
PostPostano: ned ožu 10, 2019 9:08 am 
Offline

Pridružen/a: pon ruj 21, 2015 11:37 am
Postovi: 111
Vozi: V40 1.9D
Hmmm, a mozda moguce da je i kod mene do toga jer nije mi ulje bas puno iznad minimuma za spojku (druga crtica), al još uvijek je iznad. Probat cu nadolit i odzracit pa sta bude. Hvala na informaciji :)

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: ned ožu 10, 2019 9:13 am 
Offline

Pridružen/a: pon stu 14, 2016 7:34 pm
Postovi: 31
Vozi: Volvo V40 1,9TD
Kad otvoris cep vidi se cijevcica koja ide za kvacilo. I bit ce ti odmah jasno.


Vrh
   
PostPostano: pon ožu 11, 2019 7:46 pm 
Offline

Pridružen/a: pon ruj 21, 2015 11:37 am
Postovi: 111
Vozi: V40 1.9D
Eto izgleda da je stvarno nedostajalo ulja. Nisam uopće prije skužio da je tako visoko cijev za dovod ulja prema glavnom cilindru spojke. Zasad sam samo dolio ulje i valjda se uspjelo malo samo odzračiti, sad ide u brzinu i donekle je okej. Nisam uhvatio vremena da odzračim, al kad odzračim to će vjerojatno biti to.

Puno hvala kolega vpersic. :D


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 7 postova ] 

Vremenska zona: UTC+01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan