Sada je: čet ožu 28, 2024 11:34 pm.

Vremenska zona: UTC+01:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. S60 2.4, 02g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 17 postova ]  Stranica 1 2 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: sri svi 16, 2018 4:46 pm 
Offline

Pridružen/a: pet pro 12, 2008 8:42 am
Postovi: 10
Lokacija: Osijek
Za početak, lijep pozdrav svima.
Učlanio sam se na ovaj forum prije skoro 10 godina, kada sam kupio svog S60,
međutim rijetko sam bio aktivan na forumu, odnosno nisam trebao pomoć,
što s obzirom da vozim kvalitetan i pouzdan auto nije ni čudo, zar ne? :-)

Nažalost, sada imam problem...

Unazad godinu i više na displeju mi je javljao grešku "Engine system service required",
međutim auto je vozio najnormalnije, greška bi se ponekad ugasila sama od sebe, tako da se nisam
previše obazirao na to.
Prije 3 mjeseca otprilike, u normalnoj vožnji (oko 110-120 na sat) auto je odjednom izgubio snagu,
nije primao gas, te sam stao sa strane. Ugasio ga i upalio ponovno, auto je izbacio na displeju grešku
"Engine system service urgent", u leru je radio na 2000-2500 obrtaja, ali nemirno, kao da radi na 3 cilindra i nije primao gas.
Nazvao sam HAK, pokušao dogovoriti šlepanje, to svo telefoniranje je trajalo 20-tak minuta...
Obzirom da je bilo hladno, htio sam upaliti auto da bar malo zagrije kabinu, i na moje iznenadjenje auto je nakon
paljenja radio najnormalnije. greška je nestala, tako da sam otkazao HAK i normalno nastavio svoj put.
Isti dan sam otišao u servis gdje su auto spojili na običnu dijagnostiku koja je pokazala grešku na papučici spojke.
Slijedećih par dana sam auto baš tiskao, 140-150 u trećoj, sve normalno, sve 5, nikakvih problema.
Isto mi se dogodilo još dva puta, međutim poučen prvim slučajem, nisam paničario, nego sam stao, popio negdje kavu,
i nakon 15-20 minuta sve u redu. pretpostavljao sam da neki senzor daje krivo očitanje i da auto zbog toga uđe u safe mode.
Također, nisam uspio otkriti nikakvu pravilnost ili vezu između načina vožnje i trenutka kada mi javi grešku i ostane bez snage.
Jednom je to bilo na otvorenoj cesti, pa u gradu, pa opet na otvorenoj cesti.
Međutim, danas mi se to dogodilo 3 puta tijekom prijepodneva i koliko sam ja otkrio, čim auto prijeđe 3000 obrtaja,
baca ga u safe mode, izgubi snagu i jedva da je u voznom stanju. Ne gasi se, ali radi jako nemirno i mislim da je max. brzina
koju može navući oko 80 km/h.

E sad dolazimo do najvećeg problema: zvao sam u Osijeku Grand Auto, međutim oni više nemaju ovlašteni servis za Volvo.
Sin mi je auto mehaničar a i ja sam volim pomalo prčkati oko auta, tako da ne bi bio problem zamjeniti neki dio ili senzor,
međutim bez prave dijagnostike teško da ću saznati što ga boli, odnosno što nije u redu.

Da li na području Slavonije postoji neki servis sa orginalnom VOLVO dijagnostikom, ili netko ima slična iskustva kao što sam
ja opisao? Molim vas pomozite.

Pročitao sam post od kolege Kiki031, sve što je on opisao događalo se i kod mene, tako da se bojim da i kod njega slijede problemi koje ja sad imam.

Oprostite na dugačkom postu, ali htio sam dati sve informacije kojih se mogu sjetiti.

Lijep pozdrav i hvala unaprijed.
Joža

_________________
Volvo S60, 2.4 125 kW, 170 000 km, Tartarini LPG


Vrh
   
PostPostano: sri svi 16, 2018 4:52 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3789
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Rikava ti klapna gasa, nova cca 5500 kn,ali se da nać i rabljena ima netko od ekipe iz tvojeg kraja dijagnostiku pa se bude valjda javio


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: sri svi 16, 2018 5:52 pm 
Offline

Pridružen/a: pet pro 12, 2008 8:42 am
Postovi: 10
Lokacija: Osijek
Molio bih ako ima netko sa područja Slavonije dijaglostiku za Volva da mi se javi, jer mi je prilično hitno.
24.05. idem na put i nema me do 12. mjeseca, a volio bih riješiti problem sa autom prije nego odem,
da me dočeka ispravan kad se vratim i kad mi bude trebao auto.

Hvala.

_________________
Volvo S60, 2.4 125 kW, 170 000 km, Tartarini LPG


Vrh
   
PostPostano: sri svi 16, 2018 8:44 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub sij 22, 2011 2:06 pm
Postovi: 1761
Vozi: Volvo S60 D5
Lokacija: Vukovar/Varaždin/Varaždinske Toplice
Koji dio slavonije ja sam ti u vukovaru i imam dijagnostiku

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

_________________
S60 D5 120kw 2003 god


Vrh
   
PostPostano: sri svi 16, 2018 9:39 pm 
Offline

Pridružen/a: pet pro 12, 2008 8:42 am
Postovi: 10
Lokacija: Osijek
Ja sam iz Osijeka, ali pretpostavljam da se mogu dovući do Vukovara i nazad bez da prelazim 3000 obrtaja.
Kad bi se mogli dogovoriti da to obavimo? Kako sam već rekao, prilično mi gori pod nogama, 24.05. idem na put...

_________________
Volvo S60, 2.4 125 kW, 170 000 km, Tartarini LPG


Vrh
   
PostPostano: ned lip 24, 2018 4:04 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub tra 14, 2012 3:20 pm
Postovi: 1415
Vozi: Volvo S60 2.4/125
Lokacija: Osijek
Joza, mi smo naručili nekakav senzor na papučici spojke, čekam da to stigne i da idem promijeniti. Kaže majstor da je očitao grešku na papučici spojke i da je u pitanju taj senzor. Cijena mu je nekakvih 500-tinjak kuna. Inače, meni je jednom bacio u safe mode, mislim da je bilo otprilike na istim okretajima kao i kod tebe, poslije se više nije događalo, iako sam ga više puta testirao i "rastezao" u okretajima. Iskreno se nadam da nije ovo što kaže Števa, ali opet, mislim da se on itekako više kuži u Volvo od mog majstora pa me čisto strah... Uglavnom, vidjet ćemo uskoro. Lampica gori konstantno, uopće se ne gasi, međutim, auto se ponaša normalno.

_________________
Kad čovjek umre, ni ne zna da je umro i nije tužan. Tužni su ljudi oko njega. Isto je i kad je čovjek glup.


Vrh
   
PostPostano: ned lip 24, 2018 4:58 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3789
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Taj senzor je ustvari prekidač i on ubiti sluzi za tempomat, nema veze sa Safe modom.


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: ned lip 24, 2018 5:13 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub tra 14, 2012 3:20 pm
Postovi: 1415
Vozi: Volvo S60 2.4/125
Lokacija: Osijek
Citat:
Taj senzor je ustvari prekidač i on ubiti sluzi za tempomat, nema veze sa Safe modom.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Kako sam i rekao: "...mislim da se on itekako više kuži u Volvo od mog majstora pa me čisto strah..."

Števa, jedno pitanje, ako možda znaš... Budući da ja nemam tempomat, čemu onda uopće služi taj senzor kod mene? Jedino ako to nije tamo radi eventualne naknadne ugradnje tempomata, nešto kao priprema...

_________________
Kad čovjek umre, ni ne zna da je umro i nije tužan. Tužni su ljudi oko njega. Isto je i kad je čovjek glup.


Vrh
   
PostPostano: ned lip 24, 2018 5:18 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3789
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Hm, zanimljivo, imam ga ja i na mazdi i isto nema tempomat, a možda nečem sluzi ali nisam mogao skužiti čemu , jer par komada koje sam mijenjao dosad uvijek je bilo ne radi tempomat ili smo slučajno kod dijagnostike otkrili da je neispravan, vjerojatno motoru da neku informaciju kod kretanja ili tako nešto


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: ned lip 24, 2018 5:44 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub tra 14, 2012 3:20 pm
Postovi: 1415
Vozi: Volvo S60 2.4/125
Lokacija: Osijek
Moguće, da... Ne znam što bih mislio, naručili smo taj senzor, kad ga stavimo i poništimo grešku, vidjet ćemo što će dalje biti. Ja sam čak razvio nekakvu kvazi-teoriju (samo bez smijeha molim, ja sam poprilično neuk u svijetu automehanike :D ), da ga je jednom bacio u safe mode samo kao nekakvo upozorenje, budući da sam konstantno ignorirao grešku koju je izbacio :D

_________________
Kad čovjek umre, ni ne zna da je umro i nije tužan. Tužni su ljudi oko njega. Isto je i kad je čovjek glup.


Vrh
   
PostPostano: ned lip 24, 2018 5:45 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3789
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Moguće


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: pon lip 25, 2018 8:42 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: ned tra 01, 2007 7:52 pm
Postovi: 4520
Vozi: volvo a kaj bi drugo
Lokacija: Jaska
Mislim i ja da je klapna i da senzor na papučici kvačila neče ništa riješiti,Klapna nova sa softwareom je oko 3700 kn u Moto Ris sa klupskim popustom.Provjereno od prošli tjedan jer je jedan naš član bio na ugradnji

_________________
850 T-5 lpg
850 TDI-ČAĐO (Više ga nimam)

WG-tjuner
Raskapam tuđe 850-ke ko da su moje!
Koji puta uspijem nešto i popraviti!


Vrh
   
PostPostano: pon lip 25, 2018 8:44 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: ned tra 01, 2007 7:52 pm
Postovi: 4520
Vozi: volvo a kaj bi drugo
Lokacija: Jaska
Kiki kad se spojiš s vidom pokreni ETM test.Mada ako sftware nije updejtan nebu išlo

_________________
850 T-5 lpg
850 TDI-ČAĐO (Više ga nimam)

WG-tjuner
Raskapam tuđe 850-ke ko da su moje!
Koji puta uspijem nešto i popraviti!


Vrh
   
PostPostano: pon lip 25, 2018 9:21 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub tra 14, 2012 3:20 pm
Postovi: 1415
Vozi: Volvo S60 2.4/125
Lokacija: Osijek
Hvala puno na info Nenade, spomenut ću to majstoru, ako je klapna, bit će mi narodno veselje trenutno u kući... Iskreno, nemam pojma da li je software updejtan. Da budem iskren, nemam pojma kojim programom majstor čita podatke kad spoji laptop, pretpostavljam da mora biti vida?

_________________
Kad čovjek umre, ni ne zna da je umro i nije tužan. Tužni su ljudi oko njega. Isto je i kad je čovjek glup.


Vrh
   
PostPostano: pon lip 25, 2018 9:30 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: ned tra 01, 2007 7:52 pm
Postovi: 4520
Vozi: volvo a kaj bi drugo
Lokacija: Jaska
U pravilu da mada mogu i neke druge dijagnostike to odraditi

_________________
850 T-5 lpg
850 TDI-ČAĐO (Više ga nimam)

WG-tjuner
Raskapam tuđe 850-ke ko da su moje!
Koji puta uspijem nešto i popraviti!


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 17 postova ]  Stranica 1 2 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan