Sada je: čet ožu 28, 2024 12:57 pm.

Vremenska zona: UTC+01:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. S40 1.8, 06g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 6 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: pet pro 22, 2017 7:31 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: ned vel 12, 2017 7:11 pm
Postovi: 30
Vozi: Volvo V50 2.0 D
Pozdrav!
na prednjim farovima su mi se "zapekle" gumice na plastikama za zakretanje svjetala gore/dolje i lijevo/desno. Probao sam i sa imbusom bočno ispod bijele plastike koja je za vanjsko zakretanje bez vašenja farova.

Bojim se da ne pukne mehanizam kako forsiram kako mi jedan već je. SA ČIME da tretiram taj dio da otpusti? WD mislim da je pre agresivan, krema, glicerin?

Kad stavim originalne LED kratka umjesto halogenki imam po sredinu tamnu sjenu pa želim napraviti lijevo/desno fokus da maknem sjenu..

Iskustva, savjeti?? Hvala


Zadnja izmjena: nidjo, dana/u pet svi 27, 2022 9:34 pm, ukupno mijenjano 3 puta.

Vrh
   
PostPostano: sub pro 23, 2017 2:04 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3789
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Ja sam to probao na par auti i mislim da se ni na jednom nije dalo štelati , isto je pucalo, zašto pojma nemam, koje si ledice kupio imas sliku/link , ja sam neke uzeo za staru Mazdu ali nisam previse zadovoljan , nekako je mutno svjetlo, ali žena kaže da su bolja nego prije sa običnim žaruljama


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: sub pro 23, 2017 11:12 am 
Offline
Avatar

Pridružen/a: ned vel 12, 2017 7:11 pm
Postovi: 30
Vozi: Volvo V50 2.0 D
Mislim da nije pametno wd-om naspricati. Jedan mi je pukao pa sam izbusio u njega dvije rupe, upiknuo šiljaste kombinirke i uspio dići svjetla. Sad tražim način za ostale rotatore da se fino poštelaju..

Uzeo sam Erfolg Led: Philips Z ES 24W. Nisu loše mada bi ja radije malkice jače, možda 32W sa malo više lumena. Ne znam kak je sa onima 100W sa ebaya, da mi ne skure nešto od elektronike?
http://erfolgled.com/proizvodi/kratka-svjetla/


Vrh
   
PostPostano: čet sij 11, 2018 11:10 am 
Offline
..
..

Pridružen/a: pet svi 15, 2015 11:15 pm
Postovi: 345
Vozi: V60 CC D4, V60 D2
Lokacija: Varaždin, okolica
Citat:
Uzeo sam Erfolg Led: Philips Z ES 24W.
Koliko te je to zadovoljstvo kostalo?


Vrh
   
PostPostano: sri ožu 14, 2018 10:56 pm 
Offline
.
.
Avatar

Pridružen/a: uto tra 20, 2010 9:59 am
Postovi: 178
Vozi: V50 2.0D 2004g.
Lokacija: Moslavina
Ako kome pomogne, ništa što je gumeno, ne špricati s WD-om, jer onda kaučuk u toj gumi počne bubriti i jako brzo propadati, pa se guma raspadne (razgradi). Silikonski spray je pomoćno brzoprimjenjivo mazivo za gumu i gumene proizvode (za pošpricati), a silikonska mast za trajniju preventivu.
Koliko se sjećam, prije 7-8 godina, izvadio sam svaku od kompletne armature svjetla (izvučeš samo jedan dugačak uzak vertikalni lim-osigurač s crnim plastificiranim dijelom L-profila na vrhu, posred armature, straga, i izguraš cijelo svjetlo van) i rukom i kliještima zakrenuo svaku osovinu posebno, od x i y osi koliko je trebalo, uz ponavljanje trpanja natrag cijelog kompleta i opet van, dok nije sve bilo kako treba.

PS: Ne razumijem, kad sam to davnih dana na početku podesio (na mom prvom tehničkom to je bilo za ne proći s xenon svjetlima od prve, bez te korekcije), od onda svaki slijedeći put je: "Eh, za picinu dlaku je previsoko", na godinu je za isto toliko prenisko, a ništa ne diram, samo škrgućem zubima ... isti ispitni hardware, samo drugi kontrolor.


Vrh
   
PostPostano: ned ožu 18, 2018 7:18 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: ned vel 12, 2017 7:11 pm
Postovi: 30
Vozi: Volvo V50 2.0 D
rješeno je sa finomehanicarskim uljem.. sve ide ko da je novo.. ako kome pomogne :)


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 6 postova ] 

Vremenska zona: UTC+01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan