Sada je: pon tra 29, 2024 9:55 am.

Vremenska zona: UTC+02:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. S40 1.8, 96g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 5 postova ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: v40 lijevi far
PostPostano: sub lis 15, 2016 10:28 am 
Offline
Avatar

Pridružen/a: ned sij 17, 2010 6:58 pm
Postovi: 45
Lokacija: more
Pozdrav.
Imam v40 iz 2003e.
imam čudan problem, prednja svijetla se ugase/upale sama od sebe.
Neku večer sam se pod maglenkama vratio doma.
Išao sam do električara, ali nije znao ništa.


Osim toga, imam jedno pitanju.
Nedavno mi je pregorila žarulja na lijevom faru i dok sam je mijenjao nisam mogao zakačite obje žice koje su osigurači.
Nakon par pokušaja, ruka mi je "propala" i far se oštetio. Sada plastiča koja nosi žarulej pleše unutar fara.
Zanima me da li je to lom ili se može popraviti jer je plastika ispala iz svog ležišta?
Da li moj far ima dihtung ili je zalijepljen, te može li ga se rastaviti bez loma i dodatnog oštećenja?
Ili je bolje i bezbolnije naći zamjenski far?
Da li postojanje brisaša ima utjecaj na oblik fara?


Vrh
   
PostPostano: uto lis 18, 2016 6:58 pm 
Offline
..
..

Pridružen/a: sub svi 24, 2014 8:57 pm
Postovi: 265
Za to sto se gase ne znam. Na mojem 2001 godište isto mi se desilo kad sam mijenjao zarulju da je pukao plastični dio za stelanje snopa svijetla. Sad, možda je samo treba vratiti na mjesto, a možda je i pukla pa treba zamijenit. Uglavnom, branik mora dolje, a bas i Nejde lako. Ima dihtung, nije zalijepljen.


Vrh
   
PostPostano: uto lis 18, 2016 7:02 pm 
Offline
..
..

Pridružen/a: sub svi 24, 2014 8:57 pm
Postovi: 265
http://www.volvo-forums.com/t39749-2003 ... ht-fix.htm" onclick="window.open(this.href);return false;


Vrh
   
PostPostano: sri stu 09, 2016 5:57 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: ned sij 17, 2010 6:58 pm
Postovi: 45
Lokacija: more
Hvala.


Vrh
   
PostPostano: uto stu 15, 2016 5:47 pm 
Offline

Pridružen/a: pon stu 14, 2016 8:05 pm
Postovi: 2
Vozi: Volvo s40 1.8 2002
Velika je vjerojatnost da je problem relej od svjetala koji se nalazi na CEM-u (central electronic module). Ja sam imao problem sa lijevim farom koji nije radio kad bi upalio auto (svjetla su stalno upaljena) da bi nakon nekoliko minuta proradio. U zadnje vrijeme ni nakon nekoliko sati nije htio proraditi, koji put bi svjetlio koji put ne. Malo sam istraživao po Volvo forumima i vidio da puno ljudi ima problema sa relejima od svjetala. Svaki far ima svoj relej koji nakon nekog vremena otkaže (kod mene je to bilo nakon 14 godina). Problem je što se taj dio ne može posebno naručiti u servisu nego treba promijeniti cijeli CEM koji košta par tisuća kuna, a polovni ne paše sa svakog auta.

http://www.volvoforums.org.uk/showthrea ... 584&page=3" onclick="window.open(this.href);return false;

Uspio sam nabaviti zamjenski relej, jer se original ne proizvodi od 2012. godine.

http://hr.rsdelivers.com/product/panaso ... dc/2172876" onclick="window.open(this.href);return false;

Otišao sam kod autoelektričara da mi skine CEM i odnio sam ga u servis koji se bavi popravcima auto elektronike. Tamo su mi promjenili relej od lijevog fara i odneso sam ga autoelektričaru da mi ga vrati nazad. Već dva mjeseca svjetla rade normalno i više nemam nikakvih problema. Ta priča me koštala: relej 23,75 kn, 90,00 kuna auto električar i 60,00 kuna servis za popravak auto elektronike.

Nadam se da sam pomogao.


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 5 postova ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan