Sada je: sub tra 27, 2024 3:16 pm.

Vremenska zona: UTC+02:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. S60 2.4, 02g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 3 posta ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: sri lis 12, 2016 1:53 pm 
Offline

Pridružen/a: pon ruj 21, 2015 11:37 am
Postovi: 111
Vozi: V40 1.9D
Pozdrav svima,

Prijatelj kupuje S60 D5 do nekih 230 000 km, zanima ga koji je bolji (120 ili 136 kW) i zašto, kolka je razlika u osjećaju snage i momenta, potrošnji, vrijedi li tih 20ak ks više itd.
Isplati li se uzeti redizajn, valja li automatski mjenjač ili da ga se izbjegava? Svakih koliko ide veliki servis (km i godina) i može li se dpf u ovom jačem modelu jednostavno izbaciti ili ne i radi li on probleme uopće?
Kvarova nekih velikih ne bi trebalo biti, ali i tome možete pisati.

Eto, hvala vam svima na odgovorima unaprijed.


Vrh
   
PostPostano: sri lis 12, 2016 8:08 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub sij 22, 2011 2:06 pm
Postovi: 1761
Vozi: Volvo S60 D5
Lokacija: Vukovar/Varaždin/Varaždinske Toplice
S60 d5 120kw iza 2002 godine sa rucnim menjacom po meni najbolji izbor razlog prvi modeli problem sa tablom i diznama a automatski menjac ako nije odrzavan zna zezat a popravak skup. Mozda alternativa turbo benzinac sa plinom mada je malo takvi na njuskalu. Veliki servis sa volvo dijelovima ide na 160tkm ili 10 godina u volvo setu su ina spaneri rolnice zupcsti neznam cije vodena pumpa mi se cini da je skf. Ako radis veliki servis uzmes skf ina i ostalo po mom do 100tk drzi mada bi ja nakon 5 godina menjao bez obzira na kilometrazu. Menja se i remenica alternatora kad se radi veliki servis. Po meni je boljka kugle i selen blokovi mislim uzmes neke bolje lemfelder trw i miran si par godina.

_________________
S60 D5 120kw 2003 god


Vrh
   
PostPostano: sub lis 15, 2016 9:05 pm 
Offline

Pridružen/a: pon ruj 21, 2015 11:37 am
Postovi: 111
Vozi: V40 1.9D
Hvala na odgovoru, budem mu prenio.

Sent from my D5803 using Tapatalk


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 3 posta ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan