Sada je: ned tra 28, 2024 2:14 pm.

Vremenska zona: UTC+02:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. S40 1.8, 06g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 13 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: čet vel 25, 2016 10:39 am 
Offline
..
..

Pridružen/a: pet svi 15, 2015 11:15 pm
Postovi: 346
Vozi: V60 CC D4, V60 D2
Lokacija: Varaždin, okolica
Pocelo mi se relativno cesto dogadjati na S40 da mi se samo vozacka strana auta otkljuca, a suvozacka strana ostane zakljucana.
No, nije samo problemu zakljucanosti, nego kao da je ta strana auta kompletno bez struje jer ne rade npr. niti prozori, cak niti preko gumba sa vozacke strane.

E sad, da su u pitanju samo jedna vrata, posumnjao bih na to da neka zica gubi kontakt... ali oboja vrata ne reagiraju na podrazaje, sve dok u nekom trenutku ne odluce da ipak reagiraju. Nisam uspio otkriti sto ih tocno vrati u zivot, ali u jednom trenutku struja dodje i sve radi normalno.

Glavno pitanje:
Da li S40 ima neki glavni modul koji kontrolira oboja vrata na suvozackoj strani? (mozda to crkava)
Da li struja do drugih vrata dolazi preko prvih, pa npr. zbog problema na prvima ne rade niti druga?

Sporedno pitanje:
Zasto ne mogu otvoriti vrata iznutra? Povucem rucicu, onaj pipak za zakljucavanje se podigne ali se vrata ne otvaraju. To je ona neka deadlock fora? Moze li se to iskljuciti na neki nacin? Bojim se da ne ostanem zakljucan u autu jer je tamo nekom Svedjaninu palo na pamet da cu biti sigurniji ukoliko ne mogu izici iz automobila u plamenu :)

P.S. znam da je posjeta servisu opcija, ali mi nisu bas usput, a posla imam hrpu i ne mogu samo tako da izgubim dan.


Vrh
   
PostPostano: čet vel 25, 2016 7:31 pm 
Offline

Pridružen/a: pon svi 18, 2015 1:19 pm
Postovi: 31
Vozi: V50
Citat:
Pocelo mi se relativno cesto dogadjati na S40 da mi se samo vozacka strana auta otkljuca, a suvozacka strana ostane zakljucana.
No, nije samo problemu zakljucanosti, nego kao da je ta strana auta kompletno bez struje jer ne rade npr. niti prozori, cak niti preko gumba sa vozacke strane.

E sad, da su u pitanju samo jedna vrata, posumnjao bih na to da neka zica gubi kontakt... ali oboja vrata ne reagiraju na podrazaje, sve dok u nekom trenutku ne odluce da ipak reagiraju. Nisam uspio otkriti sto ih tocno vrati u zivot, ali u jednom trenutku struja dodje i sve radi normalno.

Glavno pitanje:
Da li S40 ima neki glavni modul koji kontrolira oboja vrata na suvozackoj strani? (mozda to crkava)
Da li struja do drugih vrata dolazi preko prvih, pa npr. zbog problema na prvima ne rade niti druga?

Sporedno pitanje:
Zasto ne mogu otvoriti vrata iznutra? Povucem rucicu, onaj pipak za zakljucavanje se podigne ali se vrata ne otvaraju. To je ona neka deadlock fora? Moze li se to iskljuciti na neki nacin? Bojim se da ne ostanem zakljucan u autu jer je tamo nekom Svedjaninu palo na pamet da cu biti sigurniji ukoliko ne mogu izici iz automobila u plamenu :)

P.S. znam da je posjeta servisu opcija, ali mi nisu bas usput, a posla imam hrpu i ne mogu samo tako da izgubim dan.
Meni se na V50 desavala slicna stvar. Cijela desna strana ostala bez struje, nista nije sljakalo, otvorio bi i zatvorio vrata malo jace i prosljakalo bi. Nasao sam na netu TSB koji kaze da se skine kontakt na prednjim vratima i podmaze s nekom mascu. Neko drugi ce ti bolje reci koju mast koristiti, ja sam je slucajno nasao kod jednog mehanicara. Nesto tvornicki, pojma nemam, ali mislim da moze bilo sto sto poboljsava kontakte. Predpostavlajam da je isti problem kod tebe. Meni je to rijesilo problem.

slika

slika

slika

slika


Vrh
   
PostPostano: čet vel 25, 2016 11:34 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3805
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Možda je i pukla koja žica na prvim vratima, prva se vrata lako skinu i onda je lakše vidjeti žice u kakvom su stanju


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: pet vel 26, 2016 3:38 pm 
Offline
..
..

Pridružen/a: pet svi 15, 2015 11:15 pm
Postovi: 346
Vozi: V60 CC D4, V60 D2
Lokacija: Varaždin, okolica
Citat:
Meni se na V50 desavala slicna stvar. Cijela desna strana ostala bez struje, nista nije sljakalo, otvorio bi i zatvorio vrata malo jace i prosljakalo bi. Nasao sam na netu TSB koji kaze da se skine kontakt na prednjim vratima i podmaze s nekom mascu. Neko drugi ce ti bolje reci koju mast koristiti, ja sam je slucajno nasao kod jednog mehanicara. Nesto tvornicki, pojma nemam, ali mislim da moze bilo sto sto poboljsava kontakte. Predpostavlajam da je isti problem kod tebe. Meni je to rijesilo problem.
Ovako na prvu mi se cini kao da tocno opisujes moj problem, tako da cu za pocetak otici nekom elektricaru neka mi malo podmaze te kontakte... a ako se i nakon toga ponovi problem ne gine mi posjeta servisu.

BTW, jos uvijek trazim neku ideju za onaj spomenuti deadlock? Ako me vec zeza struja pa ne radi na daljinski, htio bih da mogu barem iznutra otvoriti vrata mehanickim putem.


Vrh
   
PostPostano: pet vel 26, 2016 3:51 pm 
Offline

Pridružen/a: pon svi 18, 2015 1:19 pm
Postovi: 31
Vozi: V50
Citat:
Ovako na prvu mi se cini kao da tocno opisujes moj problem, tako da cu za pocetak otici nekom elektricaru neka mi malo podmaze te kontakte... a ako se i nakon toga ponovi problem ne gine mi posjeta servisu.

BTW, jos uvijek trazim neku ideju za onaj spomenuti deadlock? Ako me vec zeza struja pa ne radi na daljinski, htio bih da mogu barem iznutra otvoriti vrata mehanickim putem.
Ajde baš javi kako je prošlo nakon podmazivanja kontakta. Nadam se da neces morati skidati vrata, ali ako Števa veli da nije komplicirano, onda nije ni to tak strašno.

Si probao iz manuala disable-ti?

1. Deactivation of the detectors and dead-locks
2. No function If someone is going to stay in the car but youstill want to lock the doors from the outside,the deadlocks can be disabled.
– Insert the key into the ignition switch, turnit to position II and then back to position I or 0.–
Press button (1).
If the car is equipped with an alarm, move-ment and tilt detectors are also deactivated.

Button 1 je onaj gore kod retrovizora.

Javi rezultate.

M.


Vrh
   
PostPostano: sub vel 27, 2016 11:28 am 
Offline
..
..

Pridružen/a: pet svi 15, 2015 11:15 pm
Postovi: 346
Vozi: V60 CC D4, V60 D2
Lokacija: Varaždin, okolica
Citat:
Si probao iz manuala disable-ti?
Citao sam to, ali to je samo privremeno rjesenje (tj. vrijedi za jedan slucaj zakljucavanja), a nije bas da mi se da svaki put kad izlazim iz auta ponavljati proceduru samo zato sto mi se mozda dogodi da se suvozacka strana ne otkljuca.


Vrh
   
PostPostano: sub vel 27, 2016 11:55 am 
Offline

Pridružen/a: pon svi 18, 2015 1:19 pm
Postovi: 31
Vozi: V50
Citat:
Citat:
Si probao iz manuala disable-ti?
Citao sam to, ali to je samo privremeno rjesenje (tj. vrijedi za jedan slucaj zakljucavanja), a nije bas da mi se da svaki put kad izlazim iz auta ponavljati proceduru samo zato sto mi se mozda dogodi da se suvozacka strana ne otkljuca.
Aha, nisam dobro polovio..


Vrh
   
PostPostano: ned vel 28, 2016 2:14 pm 
Offline
..
..

Pridružen/a: pet svi 15, 2015 11:15 pm
Postovi: 346
Vozi: V60 CC D4, V60 D2
Lokacija: Varaždin, okolica
Evo mali update.

Otkupcao sam konektor sa vrata i jasno se vidjelo da je vec podmazan nekakvim zelenim mazivom. Malo tog maziva sam raspredio po kontaktima i nekoliko puta ukopcao i iskopcao konektor kako bi se sve "razradilo", pa cu vidjeti da li ce se ponoviti problem.

Ne znam da li je mazivo vec tvornicki bilo tamo, ali nebi me iznenadilo da je jer je isto mazivo bilo i na vozackim i na suvozackim vratima.

Kako sam bio raspolozen, a i vrijeme je bilo relativno dobro, na straznjim suvozackim vratima sam podesio panel kojeg je neki vrli majstor uspio pogresno namontirati (to me je bockalo u oci od trenutka kada sam kupio auto), te sam odmah i narucio http://store.voluparts.com/39983010-door-lock-bushing/" onclick="window.open(this.href);return false; koji je valjda isti taj vrli majstor uspio izgubiti.

BTW, ako nekoga zanima kako skinuti panel sa vrata, slijedio sam ove upute:
http://volvospeed.com/~volvo/Mods/s40door_tweeters.htm" onclick="window.open(this.href);return false;


Vrh
   
PostPostano: ned vel 28, 2016 2:27 pm 
Offline

Pridružen/a: pon svi 18, 2015 1:19 pm
Postovi: 31
Vozi: V50
Citat:
Evo mali update.

Otkupcao sam konektor sa vrata i jasno se vidjelo da je vec podmazan nekakvim zelenim mazivom. Malo tog maziva sam raspredio po kontaktima i nekoliko puta ukopcao i iskopcao konektor kako bi se sve "razradilo", pa cu vidjeti da li ce se ponoviti problem.

Ne znam da li je mazivo vec tvornicki bilo tamo, ali nebi me iznenadilo da je jer je isto mazivo bilo i na vozackim i na suvozackim vratima.

Kako sam bio raspolozen, a i vrijeme je bilo relativno dobro, na straznjim suvozackim vratima sam podesio panel kojeg je neki vrli majstor uspio pogresno namontirati (to me je bockalo u oci od trenutka kada sam kupio auto), te sam odmah i narucio http://store.voluparts.com/39983010-door-lock-bushing/" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false; koji je valjda isti taj vrli majstor uspio izgubiti.

BTW, ako nekoga zanima kako skinuti panel sa vrata, slijedio sam ove upute:
http://volvospeed.com/~volvo/Mods/s40door_tweeters.htm" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
Ajde bas me zanima hoce li to sloziti stvar. Mislim da je i kod mene bilo zelene mascobe :-)

Koliko placas shipping s ovog sajta?


Vrh
   
PostPostano: ned vel 28, 2016 4:06 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3805
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Zelena maščoba je original na autu


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: ned vel 28, 2016 7:45 pm 
Offline
..
..

Pridružen/a: pet svi 15, 2015 11:15 pm
Postovi: 346
Vozi: V60 CC D4, V60 D2
Lokacija: Varaždin, okolica
Citat:
Koliko placas shipping s ovog sajta?
$9.88 je osnovna UPS postarina za Europu. Ne znam do koje tezine je tako jer sam do sada samo uzimao takve sitnice koje je tesko naci kod nas.

Znam, skupo je, ali me skuplje kosta da to kupim i platim postarinu u EU. Zvuci cudno, ali nasao sam web shop u Svedskoj koji isti taj komad prodaje za nesto ispod 4 EUR i jos treba 10 EUR postarine.


Vrh
   
PostPostano: pon vel 29, 2016 3:42 pm 
Offline
član VKH
član VKH

Pridružen/a: uto kol 03, 2010 12:07 pm
Postovi: 228
Vozi: S40 2.0 D
Lokacija: Karlovac
Citat:
Citat:
Koliko placas shipping s ovog sajta?
$9.88 je osnovna UPS postarina za Europu. Ne znam do koje tezine je tako jer sam do sada samo uzimao takve sitnice koje je tesko naci kod nas.

Znam, skupo je, ali me skuplje kosta da to kupim i platim postarinu u EU. Zvuci cudno, ali nasao sam web shop u Svedskoj koji isti taj komad prodaje za nesto ispod 4 EUR i jos treba 10 EUR postarine.
E da si bar prije objavio uzeo bi i ja 2 kom. Evo primjetio da fali jedan kom a pojima nemam gdje je nestao.


Vrh
   
PostPostano: pet ožu 04, 2016 11:20 am 
Offline
..
..

Pridružen/a: pet svi 15, 2015 11:15 pm
Postovi: 346
Vozi: V60 CC D4, V60 D2
Lokacija: Varaždin, okolica
Citat:
E da si bar prije objavio uzeo bi i ja 2 kom. Evo primjetio da fali jedan kom a pojima nemam gdje je nestao.
Ja sam narucio 4 komada (nisam bio siguran da li ce biti ista nijansa sa postojecim), pa cu zamijeniti ili sve ili samo jedan. U svakom slucaju ce mi ostati tri viska pa ti mogu proslijediti jedan (ako ti pase boja).


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 13 postova ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan