Sada je: ned svi 05, 2024 2:18 am.

Vremenska zona: UTC+02:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. S40 1.8, 96g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 25 postova ]  Stranica Prethodna 1 2
Autor/ica Poruka
PostPostano: uto srp 21, 2015 11:55 am 
Offline
Avatar

Pridružen/a: pon svi 05, 2008 4:50 pm
Postovi: 103
Lokacija: Rijeka
A koliko si platio auto registriran godinu dana, kada ti je 300 EURa za drugi motor previše?
1000 EURa? a pola toga je registracija...

Čuj kupio si auto star 17 godina, i pri kupnji si već osjetio da nešto nije u redu s motorom?!? O kojoj ti kvaliteti pričaš?
Auto star 17 godina je ili održavan ili rasturen. Ti si očito kupio ovog drugog...

Već sam na drugoj temi rekao, kad tražiš jeftin auto, nema pravila, već dobar pregled.

A dečki koji mu preporučujete 850, ajde kupite jednog registriranog god. dana za tu lovu i vozite ga bez da imate 300 EURa za popravak... do kuda ćete stić? iza drugog zavoja? i onda?


Vrh
   
PostPostano: ned srp 26, 2015 4:32 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: sri svi 04, 2011 2:55 pm
Postovi: 48
Vozi: s40 1,9d
Budući si trazio utjehu, evo:
Ja sam uzeo volvo prije nekih 8+ godina i pljunuo za njega isto toliko tis eura... 1,9d iz 2000.g. Od tada do danas sam polovicu tog iznosa utukao u razne djelove, tako je to kad te krene... Ispocetka sam uzimao original volvo djelove, a tek kasnije renaultove (los majstor i moje neznanje o autima opcenito)
Nema sta nije otislo na njemu: u prvoj godini veliki problemi sa strujom i anlaserom, nakon toga turbina, pa konstantni problem s kocnicama (koje koristim minimalno i samo u nuzdi) - u dvije god minjani diskovi + plocice X2, navodno je bilo do nerazradjenih klijesta, medjutim cisto sumnjam da je do toga..
Pa iza toga ukrasavanje plocnika diljem dalmacije - pustanje ulja.. pa pusta na turbini, pa na mjenjacu, pa na kocnicama, pa na nekoj glavu, pa na egru, uglavnom di god je bilo ulja, moj ga je uredno povracao... i tako u nedogled...
Na tehnickom padnem na cistoci tekucine za kocnice i na desnom faru (nekakav snop svjetla podignut, a nije bilo nikakvih udaraca nit ista), odem do mehanicara koji zamijeni to ulje i usput mi kaze da nije motor u fazi pa usput popravi i to... + utvrdi da je neka vida proparala zupcasti po sredini pa usput promjeni i remen i sve sta ide uz njega..
Trenutno mi pusta ulje na lijevoj strani motora i nakon 2 pranja motora u manje od 10 dana, mehanicar zakljuci da pusta iz te komore na glavi ( ako se tako zove) i da se to ne isplati popravljat. Auto ima 190 tkm. Ima tjedan dana mi gori crvena lampica 'usklicnik u zagradama' non stop, a prije se palila samo u desnim okukama, sta ukazuje na potencijalno curenje ulja u kocnicama iako se razina tog ulja ne mjenja, tj. ne pada itd itd.... Uglavnom u fazi sam da vozim dok ne stane, a onda ide na otpad
Evo tvoja tema mi je dosla ka misto za ispovid, nadan se da ti je bar malo lakse sad :P


Vrh
   
PostPostano: ned srp 26, 2015 8:50 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:06 pm
Postovi: 5723
Vozi: Nissan 350z
Lokacija: Zagreb
190 tkm ima na satu. Po svemu napisanom rekao bih da je stvarna kilometraža najmanje još toliko.

_________________
"Svi imaju pravo na mišljenje i svi ga imaju pravo izreći, ali ako iznosite mišljenje o temi o kojoj pojma nemate, onda dozvolite i drugima, koji o tome nešto znaju da vam kažu da ste budala."


Vrh
   
PostPostano: ned srp 26, 2015 11:38 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: sri svi 04, 2011 2:55 pm
Postovi: 48
Vozi: s40 1,9d
Citat:
190 tkm ima na satu. Po svemu napisanom rekao bih da je stvarna kilometraža najmanje još toliko.
Vrlo vjerojatno + mislim da je imao udar u prednju desnu stranu... Iako je uvoz iz italije, tamo je imao uredno ispunjenu servisnu dok nije dosao u HR :)


Vrh
   
PostPostano: pon srp 27, 2015 8:48 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pon lis 11, 2010 8:09 pm
Postovi: 1999
Lokacija: ploče
Ima tjedan dana mi gori crvena lampica 'usklicnik u zagradama' non stop, a prije se palila samo u desnim okukama,

imao sam isti problem. mestar nalio kocione tekucine doslovno do vrha i zavio cep. rijesio me light showa. ;)


Vrh
   
PostPostano: uto srp 28, 2015 12:45 am 
Offline

Pridružen/a: pet srp 17, 2015 10:16 pm
Postovi: 11
Vozi: S40 1.9TD
:D :D :D evo napokon smo se danas bacili na posao oko volvacha i nakon hebene muke,uspijeli slozit auto!

mislim onaj tko je ovaj auto prije nas slagao je faking amater,ko da se malo dijete igralo po autu...

na remenicama bregste i bosch pumpe ima jedno 4 razlicite oznake,a naravno originalnih nema!no nekako smo dokucili(bar smo ako mislili) kako ga stavit u fazu...i motor je upalio!na sveopce iznenadenje motor je faking upalio :D

ali lupao je jako i vidjeli smo da nesto nije u redu....

pretpostavili smo da su oznake na remenicama krive pa smo se malo igrali zub-dva vamo,zub-dva tamo i nekako smo uskladili bregastu,radilicu i bosch pumpu ....eto svim "infidelima" volvo radi nakon sto mu pukne remen!

odnosno cak nije ni puknuo zupcasti,vec se klinasti rascofao i podletio pod zupcasti i izbio ga van(to cufanje sam cuo kad sam posumnjao da nesto nije u redu i stisnuo kuplung,nakon cega se auto ugasio) tako da nema nikakve vece stete,vozi normalno i fino radi sad opet....

sad jos moram rijesiti problem da mi klima radi samo dok je auto u leru,u voznji ne radi i iskopca se kompresor,kad padne na ler,upali se klima....nije mi jasno nikako kako i zasto,ali to je volvo ocito :D


Vrh
   
PostPostano: sri lis 21, 2015 11:07 am 
Offline

Pridružen/a: sri lis 21, 2015 9:33 am
Postovi: 14
Huzo izvini sta ovako upadam iz" vedra neba pa pod rebra" :D imas li sliku tog tvog volva molim te ako ti nije problem da mi posaljes. Ako to nisi u mogucnosti zanima me koje je boje


Vrh
   
PostPostano: sri lis 21, 2015 3:17 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri tra 07, 2010 1:01 pm
Postovi: 662
Bego, bit će da si kupio njegov?

_________________
nordic renegade team member

440 turbo
850 T5
740 TiC
940 GL
480 ES
460 turbo


Vrh
   
PostPostano: sri lis 21, 2015 6:46 pm 
Offline

Pridružen/a: sri lis 21, 2015 9:33 am
Postovi: 14
Nisam jos kupio ali planiram ali ne znam koje je njegov boje


Vrh
   
PostPostano: sri lis 21, 2015 7:07 pm 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: čet stu 25, 2010 9:16 am
Postovi: 431
Vozi: S40 phII 1.6 2002.g V50 D3 2011 R-design
Lokacija:
Citat:
:D :D :D evo napokon smo se danas bacili na posao oko volvacha i nakon hebene muke,uspijeli slozit auto!

mislim onaj tko je ovaj auto prije nas slagao je faking amater,ko da se malo dijete igralo po autu...

na remenicama bregste i bosch pumpe ima jedno 4 razlicite oznake,a naravno originalnih nema!no nekako smo dokucili(bar smo ako mislili) kako ga stavit u fazu...i motor je upalio!na sveopce iznenadenje motor je faking upalio :D

ali lupao je jako i vidjeli smo da nesto nije u redu....

pretpostavili smo da su oznake na remenicama krive pa smo se malo igrali zub-dva vamo,zub-dva tamo i nekako smo uskladili bregastu,radilicu i bosch pumpu ....eto svim "infidelima" volvo radi nakon sto mu pukne remen!

odnosno cak nije ni puknuo zupcasti,vec se klinasti rascofao i podletio pod zupcasti i izbio ga van(to cufanje sam cuo kad sam posumnjao da nesto nije u redu i stisnuo kuplung,nakon cega se auto ugasio) tako da nema nikakve vece stete,vozi normalno i fino radi sad opet....

sad jos moram rijesiti problem da mi klima radi samo dok je auto u leru,u voznji ne radi i iskopca se kompresor,kad padne na ler,upali se klima....nije mi jasno nikako kako i zasto,ali to je volvo ocito :D
Pitanje zbog čega se rascufao stazni remen. Bacite malo bolje oko na to, da nebi imal opet havariju. Tj da ti se opet ne dogodi isto

_________________
...ne vozi brže nego što tvoj anđeo čuvar može letjeti...


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 25 postova ]  Stranica Prethodna 1 2

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan