Sada je: sub tra 27, 2024 5:21 pm.

Vremenska zona: UTC+02:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. S40 1.8, 06g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 11 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: pet ruj 18, 2015 8:35 pm 
Offline
.
.
Avatar

Pridružen/a: uto tra 20, 2010 9:59 am
Postovi: 178
Vozi: V50 2.0D 2004g.
Lokacija: Moslavina
Poštovani,
već mi je godinu dana doma neugrađen zadnji desni ležaj, s glafčinom u kompletu, i tako to, ... Dosta mi je buke, a želim se voziti, a ne trpiti. Večeras sam skinuo kotač, čeljust s disk-pločicama porezavši prstenjak po zaštitnoj ploči, s gornje strane prsta do kosti :clap: , no izjutra se brusim na nastavak. Krv je stala, a živci su još svi povezani. Probao sam gumenim čekićem otpustiti (odlupati lagano) disk s glafčine, no, sutra ću morati grijati s "brenerom s kartušom" disk, da se rastegne, tj. da se odvoji od glafčine, ako je to s tim uopće moguće, jer ne znam da li takav "brenerčić" ima toliko energije u plamenu da bi to napravio. Kisik i acetilen mi je za sad poprilično nedostupan. Vadis ne poznaje ove metode ... a ni to da u ovim trenucima moj siromašni kućni budžet ne želi pretrpiti nikakav trošak. Molim praktični savjet od bilo koga da mi pomogne kako doći do skidanja diska, ako ima još kakav trik, ili treba samo sirova sila ?
Još da nadovežem na postojeće da je novi komplet od SKFa, glave starih vijaka za Torx ključ s rupama (ženski), novi vijci s Torx glavama (muški), a žena pita hoće li sve biti gotovo do nedjelje do 11h da ona stigne bez sitne dječice na nedjeljnu misu, jer je ta misa pjevana :violin: :whistle: :roll: , pa joj to najlljepše baš budem upropastio ovaj weekend :doh:


Vrh
   
PostPostano: pet ruj 18, 2015 8:42 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: čet lis 20, 2011 10:00 pm
Postovi: 975
Pa možda bi malo pomoglo da si večeras dobro sve nasprejao s WD40 ili nekim drugim odvijač sprejem da se to preko noći malo "paca".

_________________
Volvo 850 TDI Karavan
Volvo 850 2,0 T5 Karavan
Volvo V70 2,0T


Vrh
   
PostPostano: pet ruj 18, 2015 10:18 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3805
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Čekić i udri po sredini diska,ide dolje bez frke

Poslano sa mog ST26i koristeći Tapatalk

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: pet ruj 18, 2015 10:27 pm 
Offline
.
.
Avatar

Pridružen/a: uto tra 20, 2010 9:59 am
Postovi: 178
Vozi: V50 2.0D 2004g.
Lokacija: Moslavina
Powedejao bih ja sve, i radim to prije s odvijačem nego s WD sprayom, no kad su diskovi u pitanju, te mikropore u metalu, na kočnice, bolje ne. WDulazi svojom masnoćom, a ne izlazi baš s nekim običnim pranjem. Odvijač pak je na dulje djelovanje jako korozivan ... Možda ima kakav "trik"/zahvat da taj disk siđe s glavčine jednostavnije?


Vrh
   
PostPostano: pet ruj 18, 2015 10:28 pm 
Offline
.
.
Avatar

Pridružen/a: uto tra 20, 2010 9:59 am
Postovi: 178
Vozi: V50 2.0D 2004g.
Lokacija: Moslavina
Citat:
Čekić i udri po sredini diska,ide dolje bez frke

Poslano sa mog ST26i koristeći Tapatalk
Ako/kako Števa kaže, tako će i biti. Karamba :pray: :clap: Javim.


Vrh
   
PostPostano: sub ruj 19, 2015 8:15 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub sij 22, 2011 2:06 pm
Postovi: 1761
Vozi: Volvo S60 D5
Lokacija: Vukovar/Varaždin/Varaždinske Toplice
Ako je nesto zapeklo probaj zalit rakijom :-)

_________________
S60 D5 120kw 2003 god


Vrh
   
PostPostano: sub ruj 19, 2015 9:38 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3805
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Pa postoji i čistač u spreju,pa kam bi mi došli da ne spricamo wd-om ili bilo kojim sprejem po disku kad ga skidamo??'

Poslano sa mog ST26i koristeći Tapatalk

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: sub ruj 19, 2015 10:12 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub tra 14, 2012 3:20 pm
Postovi: 1415
Vozi: Volvo S60 2.4/125
Lokacija: Osijek
Citat:
Pa postoji i čistač u spreju,pa kam bi mi došli da ne spricamo wd-om ili bilo kojim sprejem po disku kad ga skidamo??'

Poslano sa mog ST26i koristeći Tapatalk
Kako Števa kaže, samo poslije našpricati i odmastiti "Brake cleanerom" (cca 20-tak kuna sprej) i sve masnoće odlaze, provjereno.

Samo jedan primjer: nakon što mi se (nekorišteno) motorno ulje razlilo po gepeku i natopilo podnicu, izvadio sam podnicu i navalio na nju Brake cleanerom. Trebalo je doduše dva spreja, ali je otklonilo sve ulje i masnoću, ostavio da visi i da se ocijedi, a na podnici nema ni flekice.

_________________
Kad čovjek umre, ni ne zna da je umro i nije tužan. Tužni su ljudi oko njega. Isto je i kad je čovjek glup.


Vrh
   
PostPostano: sub ruj 19, 2015 1:25 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: čet lis 20, 2011 10:00 pm
Postovi: 975
Citat:
Pa postoji i čistač u spreju,pa kam bi mi došli da ne spricamo wd-om ili bilo kojim sprejem po disku kad ga skidamo??'

Poslano sa mog ST26i koristeći Tapatalk

Upravo to sam htjeo i ja reći. I javi rezultate na kraju "operacije" koji način bude najuspješniji.

_________________
Volvo 850 TDI Karavan
Volvo 850 2,0 T5 Karavan
Volvo V70 2,0T


Vrh
   
PostPostano: ned ruj 20, 2015 12:51 pm 
Offline
.
.
Avatar

Pridružen/a: uto tra 20, 2010 9:59 am
Postovi: 178
Vozi: V50 2.0D 2004g.
Lokacija: Moslavina
Pardonček na kašnjenju, no jučer do podneva je sve riješeno:
Citat:
Čekić i udri po sredini diska,ide dolje bez frke
Poslano sa mog ST26i koristeći Tapatalk
Hvala Števa na savjetu. Mislio sam da još nešto drži taj disk, osim rđe, i što je sve na "knap", pa rđa otežava rastavljanje.
Da se prvo dao disk skinuti, prerezao bih korodirani višak vijaka iznutra na glavčini. Na kraju, uz puno muke odšarafio sam prvo njih, pa na škripcu odlupao disk s glavčine. Natrag je sve išlo puno bolje, jer ima više tolerancije na preklapanjima i spojevima.
Bilo je nekad i Ivasola, i Break-cleanera, i raznih sprejeva za čišćenje elektro kontakata, ... no potrošilo se, a u mojoj selendri nikakav izbor, a cijene višestruke od normalnih. A i auto je već bio rastavljen. Žao mi je jedinoprsta, koji je kao mali patliđan :cry:
Sad se i mjuza može slušati puno tiše u autu :violin:


Vrh
   
PostPostano: ned ruj 20, 2015 2:09 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3805
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Jebga žao mi prsta,al glavno da si riješio,prst bude zarasao

Poslano sa mog ST26i koristeći Tapatalk

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 11 postova ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan