Sada je: čet ožu 28, 2024 8:44 pm.

Vremenska zona: UTC+01:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr.C30 1.8, 08g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 26 postova ]  Stranica 1 2 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: uto ruj 08, 2015 4:02 pm 
Offline

Pridružen/a: sub tra 07, 2012 8:01 pm
Postovi: 11
Vozi: C30 2.4i
Pozdrav ekipa,

Zanima me gdje nabavljate dijelove za C30 i postoje li kvalitetni zamjenski dijelovi?

Vidim da se spominje neki servis u Varaždinu kao odličan, imate li kakvu preporuku za Zagreb?

Slučajno me zapao službeni C30 koji 2.4i automatic iz 2007. koji možda i kupim od firme, dobio bi ga povoljno jako, ali ima na njemu posla, što kozmetički što mehanički.

Motor i mjenjač su skroz ok, auto ima 110.000 km , međutim nešto zapinje u desnom kotaču i struže pri okretanju volana ( laički, rekao bi da je poluosovina otišla s obzirom na snagu i prednji pogon) oba prednja xenon fara su napknula i svjetlosni snop je užas, jedan svijetli gore, drugi dole...fale original tepisi, znak na maski je istrugan i napukao itd...

E sad vidio sam da je original xenon far cca 6.500 kn što kad sve zbrojim što bi trebao napravit ispada užasno skupo, pa bih Vas molio savjet, ako auto završi kod mene u vlasništvo budem ga poslikao i stavio tu na forum.

Hvala unaprijed na pomoći.


Vrh
   
PostPostano: sri ruj 09, 2015 8:10 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: pet sij 03, 2014 8:04 pm
Postovi: 33
Vozi: c30
Članstvom u VKH možeš ostvariti razne popuste na dijelove i servise u ovlaštenom servisu (mislim da u Risu, nisam siguran, nek me isprave pravi članovi kluba).

Preporučio bih ti odlazak u neki ovlašteni (Baotić, Ris ili Nilsson) na procjenu, da vidiš točno što bi se moralo napraviti na auto, a što može pričekati.

Što se tiče dijelova tu se stvari "malo" kompliciraju. Originalne dijelove za Volvo prodaje KIA!!! (Super, jel da? :evil: )
Npr. moram kupit matice za kotače (neki vulkanizeri su malo grubi pa su stradale 3-4 od 20 kom)
Meni to malo ide na živce pa planiram promjeniti svih 20 kom. U ovlaštenom 44kn/kom, Tokić (bez popusta) 27kn/kom, a zvao sam Lageros (naišao sam na njih na ovom forumu) 18kn/kom. Tako da tu možeš naći svašta...

Naravno da postoje kvalitetni zamjenski dijelovi ali to će ti bolje znat reći kompetentnija ekipa na ovom forumu.
Skoro sve sam do sada kupio i ugradio u Nilssonu (originalni dijelovi-garancija) i zadovoljan sam i pristupom i odrađenim poslom.
Ugradili bi mi i ne originalni dio koji negdje kupim pod uvjetom da je bolji-kvalitetniji od originalnog.

Farovi, jao-joj i auuuu, imam i ja jedan napuknuti. Mislim da će dobit komad prozirne, samoljepljive folije da ne curi voda u njega do malo boljih dana.
Što se tiče "jedan svijetli gore, drugi dole" možda se daju kalibrirati? (oni sami namještaju-visinu snopa, pitaj Števu 071 sa foruma).

Znakovi su mi svi sa nekim oštečenjima (prednji i svi na felgama) tak da je to očito normalno (osim natpisa na zadnjem kraju, tamo su sva slova i brojke kao nove). To bi se mogli dogovoriti i potražiti pa ih naručimo zajedno možda bude jeftinije?


Veliki servis ti se približava (po Volvu 180 000 km ili 10 godina - nisam još čuo da je netko čekao tih 180 000)
između 120 000- 150 000 km (mene bi u ovlaštenom koštalo cca. 7200 kn za T5 - isto godište, mislim da bi tebi bilo nešto jeftinije).

Da ne pretjerujem dalje, slobodno se javi rado ću svoja iskustva podijeliti s tobom.

Volvo for Life 8-)


Zadnja izmjena: al_21, dana/u uto ruj 15, 2015 8:44 am, ukupno mijenjano 1 put.

Vrh
   
PostPostano: sri ruj 09, 2015 11:57 pm 
Offline

Pridružen/a: sub tra 07, 2012 8:01 pm
Postovi: 11
Vozi: C30 2.4i
Hvala ti na odgovoru..

Danas sam ga odvezao u Ris, sutra bi trebao dobiti ponudu i popis svih dijelova koje treba mijenjati, ali bome ima posla... nisam siguran da ću se upustiti u tu avanturu i otkupiti ga od firme, a i da je onda barem T5 pa da ide, ovaj motor je potrošač a nije trkač, iskreno danas sam se u Risu podosta ohladio od ideje.

U Farove mi ne ulazi voda, ali obje xenon žarulje treba mijenjati i balasti ne valjaju, tako da mislim da je onda odmah bolje tražiti komplet farove.... trebalo bi ovjes riješiti komplet ( sva 4 amortizera, servo pumpu itd.)

Motor je suh kao barut i s njim nikakvih problema kao ni s mijenjačem, ali sad na 120.00 bi trebalo mijenjati zupčasti...

Tako da vjerujem kada sutra dobim cifru da mi se nikako neće isplatiti....


Baš ću postaviti sutra ponudu koju dobim..


Vrh
   
PostPostano: čet ruj 10, 2015 2:02 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: pet sij 03, 2014 8:04 pm
Postovi: 33
Vozi: c30
Bilo bi dobro da ti firma napravi servis na 120 000 pa da ga onda ti preuzmeš :D .

Meni su rekli da bi trebao promijeniti prednje selene (idu zajedno sa prednjim vilicama - u ovlaštenom cca. 5500 kn).
To je bilo prije godinu i pol (cca 20000 km) još uvijek imam osjećaj da se ništa nije pogoršalo tako da ništa nisam mijenjao.
Tako da nije baš sve tako crno.

Po gradu (potrošnja 12 i sitno lit. - isto automatik 5 brzina) nisam baš trkač jer taman kad se on malo razvrti moram pustit jer se vozim prebrzo.
Mislim da moj ima u 1. i 2. brzini ograničen moment tako da sa semafora pa do 100 km/h bi bili bok uz bok.
Na auto cesti dođem na svoje pa autek može disati punim plućima.

Pitanje je gdje bi i kako većinom koristio auto i koliko km radiš.
I možda najvažnije koliko ti se sviđa auto, jer ako ti je super onda "ništa nije problem" tj. nađeš načine...

Svaki auto je trošak tak da je stvar kakav trošak želiš?

p.s. nisam pitao jel R-design?


Vrh
   
PostPostano: čet ruj 10, 2015 6:09 pm 
Offline

Pridružen/a: sub tra 07, 2012 8:01 pm
Postovi: 11
Vozi: C30 2.4i
Eh da je R-design, naginjao bi već da ga uzmem.. :D ;)

Inače stigle 2 ponude, jedna s original dijelovima cca 46.000 kn i druga s original vitalnim dijelovima ( zamašnjak, farovi jer nema zamjenskih ) i ostalim zamjenskim na 40.000 kn :O :O :O

A još uz to bi trebalo staviti nove gume, veće felge, plin, tepihe, metlica brisača itd. Tako da bi to bilo sve po P.S. stvarno bi se trebalo ulupat para.....

Ušao je u razmatranje samo zato što je dobro opremljen i jak motor (bež koža, automatik, bils, pdc zadnji, grijanje sjedala, premium sound, memorija sjedala itd...)


Vrh
   
PostPostano: čet ruj 10, 2015 8:23 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: sub svi 30, 2015 10:50 pm
Postovi: 76
Vozi: Volvo S80 2,5T SUMMUM, Renault Megane II 1,9 dci
Citat:
Članstvom u VKH možeš ostvariti razne popuste na dijelove i servise u ovlaštenom servisu (mislim da u Risu, nisam siguran, nek me isprave pravi članovi kluba).

Preporučio bih ti odlazak u neki ovlašteni (Baotić, Ris ili Nilsson) na procjenu, da vidiš točno što bi se moralo napraviti na auto, a što može pričekati.

Što se tiče dijelova tu se stvari "malo" kompliciraju. Originalne dijelove za Volvo prodaje KIA!!! (Super, jel da? :evil: )
Npr. moram kupit matice za kotače (neki vulkanizeri su malo grubi pa su stradale 3-4 od 20 kom)
Meni to malo ide na živce pa planiram promjeniti svih 20 kom. U ovlaštenom 44kn/kom, Tokić (bez popusta) 27kn/kom, a zvao sam Lageros (naišao sam na njih na ovom forumu) 18kn/kom. Tako da tu možeš naći svašta...

Naravno da postoje kvalitetni zamjenski dijelovi ali to će ti bolje znat reći kompetentnija ekipa na ovom forumu.
Skoro sve sam do sada kupio i ugradio u Nilssonu (originalni dijelovi-garancija) i zadovoljan sam i pristupom i odrađenim poslom.
Ugradili bi mi i ne originalni dio koji negdje kupim pod uvjetom da je bolji-kvalitetniji od originalnog.

Farovi, jao-joj i auuuu, imam i ja jedan napuknuti. Mislim da će dobit komad prozirne, samoljepljive folije da ne curi voda u njega do malo boljih dana.
Što se tiče "jedan svijetli gore, drugi dole" možda se daju kalibrirati? (oni sami-visinu snopa, pitaj Števu 071 sa foruma).

Znakovi su mi svi sa nekim oštečenjima (prednji i svi na felgama) tak da je to očito normalno (osim natpisa na zadnjem kraju, tamo su sva slova i brojke kao nove). To bi se mogli dogovoriti i potražiti pa ih naručimo zajedno možda bude jeftinije?


Veliki servis ti se približava (po Volvu 180 000 km ili 10 godina - nisam još čuo da je netko čekao tih 180 000)
između 120 000- 150 000 km (mene bi u ovlaštenom koštalo cca. 7200 kn za T5 - isto godište, mislim da bi tebi bilo nešto jeftinije).

Da ne pretjerujem dalje, slobodno se javi rado ću svoja iskustva podijeliti s tobom.

Volvo for Life 8-)
Gdje si dobio informaciju da se veliki servis radi na 180000 ili 10 godina... Meni su rekli da se radi na 180000 ali nakon 6 godina.... Ovisno sto prije nastupi... Volio bih ako netko ima neku sluzbenu informaciju.... Puno bi mi olaksao dilemu koji servis napraviti...


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: čet ruj 10, 2015 11:09 pm 
Offline

Pridružen/a: sub tra 07, 2012 8:01 pm
Postovi: 11
Vozi: C30 2.4i
Meni su Moto-Risu rekli da bi sada na 120.000 trebao mijenjati zupčasti, auto ima cca 115.000


Vrh
   
PostPostano: čet ruj 10, 2015 11:56 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: sub svi 30, 2015 10:50 pm
Postovi: 76
Vozi: Volvo S80 2,5T SUMMUM, Renault Megane II 1,9 dci
To su rekli i meni da mjenjaju preventivno... U baoticu su rekli da je servis na 180000 ili 6 godina... Prije tjedan dana poslao sa informativne upite za redoviti servis za moj S80 na 120000 km i samo je Moto-Ris ponudio veliki servis.... Baotic, Nilsson, KMAG Maribor i Spes Graz su nudili mali servis s izmjenom svjecica.... Trazio sam po netu ali nigdje nisam naisao da je uvjet za veliki servis 6 ili 10 godina ukoliko je kilometraza manja od potrebne... Da li je tko narucivao dijelove za servis sa sljedece stranice... http://www.volvopartswebstore.com" onclick="window.open(this.href);return false; ?

Da li su dijelovi orginalni i koliko i su troskovi dostave i eventualno carine...


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: pet ruj 11, 2015 12:40 am 
Offline

Pridružen/a: sub tra 07, 2012 8:01 pm
Postovi: 11
Vozi: C30 2.4i
Ok, znači to bacam s popisa s "to do liste" ako uzmem taj C30

Zna li tko kako "popraviti" ta xenon svjetla, ok napuknuća, ali palo mi je na pamet kupiti 2 D2S žarulje i nove balaste, e sad tko bi to mogao složiti?


Vrh
   
PostPostano: pet ruj 11, 2015 12:43 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: ned kol 19, 2012 5:20 pm
Postovi: 88
Vozi: Volvo C30
žarulje najpametnije preko njuškala, dvije za 150kn, vulgaris, ak ti se da čekat možeš i jeftinije prek ebaya, tak i ovi sigurno nabavljaju, meni super rade i super se vidi i nema smisla plaćat 2000kn originalne koje imaju godinu dana garancije, a ove ti taman traju malo više od godinu dana pa mjenjaš, s tim da ti ovi s njuškala isto daju 6mj. vulgaris garancije...nikakve razlike nema...mislim da imaju i balaste...


Vrh
   
PostPostano: pet ruj 11, 2015 6:10 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: pet sij 03, 2014 8:04 pm
Postovi: 33
Vozi: c30
Informacija 180 000 ili 10 god. je neslužbena informacija koju sam čuo prilikom razgovora sa serviserom i nisam napisao
da je rekao 180 000 ili "mislim" 10 god. Također je rekao da savjetuju servis kao i u Ris-u, preventivno, na 120 000.
(ako je 6 god. kasnim sa servisom 2 god. :D)
Ako netko zna točnu informaciju molim da se javi tako da to rasčistimo.


p.s.
GoRK ima C30 duže od mene tako da sigurno svašta zna.
(hvala za info o žaruljama)


Vrh
   
PostPostano: pet ruj 11, 2015 9:53 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3789
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
180000 je i 10 g,ali nitko ne čeka tako dugo,moj savjet mijenjat na max 8 g ili 150000 km

Poslano sa mog ST26i koristeći Tapatalk

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: sub ruj 12, 2015 8:23 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub tra 14, 2012 3:20 pm
Postovi: 1415
Vozi: Volvo S60 2.4/125
Lokacija: Osijek
Moj trenutno ima 107 tkm i 11 godina (uskoro 12). O vremenskom intervalu uopće nisam razmišljao dok nisam pročitao vaše postove, nego čekam tih 120 tkm :oops:

_________________
Kad čovjek umre, ni ne zna da je umro i nije tužan. Tužni su ljudi oko njega. Isto je i kad je čovjek glup.


Vrh
   
PostPostano: sub ruj 12, 2015 10:30 am 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: sub svi 30, 2015 10:50 pm
Postovi: 76
Vozi: Volvo S80 2,5T SUMMUM, Renault Megane II 1,9 dci
Evo kontaktirao sam Volvo customer relations service pa cekam odgovor.
Mozete i vi to uciniti na sljedecem linku http://www.volvocars.com/intl/footer/contact-us" onclick="window.open(this.href);return false;


Sent from my iPad using Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: pon ruj 14, 2015 1:43 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: sub svi 30, 2015 10:50 pm
Postovi: 76
Vozi: Volvo S80 2,5T SUMMUM, Renault Megane II 1,9 dci
Stigao odgovor:

Dear Mr Hecimovic,

Volvo department for Customer Experience informed us about your question regarding when to change timing belt.

According to Volvo recommendation timing belt should be changed at 180.000 km or 10 years, whatever comes first.

For any additional questions do not hesitate to contact us.

Have a nice day,


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 26 postova ]  Stranica 1 2 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan