Sada je: čet ožu 28, 2024 4:43 pm.

Vremenska zona: UTC+01:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. 940 2.0 91g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 41 post ]  Stranica Prethodna 1 2 3 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: sri ožu 11, 2015 10:08 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto svi 22, 2007 11:43 am
Postovi: 1642
Vozi: 850
Lokacija: Split
Citat:
Fino se se ti zagrija . ali šta potencijalni budući vlasnik veli?
Jesam, priznajem... što ih više upoznajem, to su mi draži ;)
Potencijalni vlasnik potvrdno klima glavom, ali i dalje po njuškalu njuška mečke w124...
Kako bi taj (stari) auto prošao u direktnoj usporedbi sa (starim) 960? Nešto mi govori da će prosječna mečka imati više vlasnika koji su manje pedantno održavali vozilo, pa će odmah u startu tražiti ulaganje... možda nakon toga neće biti skup za održavanje, ali je vjerojatno tvornička zaštita limarije lošija, pa će i to doći na naplatu...
Citat:
Jesi li gledao šta po oglasima?
Nema baš neke ponude...
Evo jedan 960 automatic u Posušju za sitne novce, sa sumnjivo malom kilometražom...
http://www.njuskalo.hr/auti/volvo-960-9 ... s-14692053" onclick="window.open(this.href);return false;

_________________
You buy a BMW when you want to be somebody.
You buy a Mercedes when you are somebody.
You buy a Volvo when you don't care.


Zadnja izmjena: Mrky, dana/u sri ožu 11, 2015 10:30 am, ukupno mijenjano 2 puta.

Vrh
   
PostPostano: sri ožu 11, 2015 10:25 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto svi 22, 2007 11:43 am
Postovi: 1642
Vozi: 850
Lokacija: Split
1992 test Volvo 940 GL (Avto magazin)
http://www.avto-magazin.si/media/upload ... 940-gl.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

1994 predstavljanje druge generacije Volva 960 (Avto magazin)
Naslov članka ("Prva klasa") i prva rečenica ("Volvovo geslo je kratko i jasno - kad putujete automobilom, uživajte!") sve govore :clap:
http://www.avto-magazin.si/media/upload ... vo/960.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

_________________
You buy a BMW when you want to be somebody.
You buy a Mercedes when you are somebody.
You buy a Volvo when you don't care.


Vrh
   
PostPostano: čet ožu 12, 2015 5:04 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pon tra 25, 2011 11:38 pm
Postovi: 1790
Vozi: 740GT VTR Evolution, 760 V6
Lokacija: Banjaluka
Taj u Posušju je na BiH tablama i ne znam kako biste ga registrovali. Inače znam auto od ranije, nije loš ali nije baš cvijeće. U svakom slučaju, za te pare nema se šta drugo očekivati...


Ma, taj tip će na kraju kupiti mečku božanu, ne moš tu mnogo, znam takve. A 124 je lijepo napravljen auto, solidne dizele, dobre benzince i solidne automatike ima, ali je u biti truli, raskantani traktor. NHF.
I ružaaan je. Kao i W126 i W201. W123 i W116 su druga priča, ali i to je sve pregaženo. Ustvari ne pamtim kad sam vidio Mercedes da nije pregažen. Mislim, nije ni Volvo cvijeće, ali bar ima lim i tako neke sitnice na nekom nivou.

_________________
En Volvo med en åtta, en gammal risig Volvo...
Brojno stanje: 960 x6, 940 x12, 780 x1, 760 x5, 740 x12, 360 x1, C10M x1...
www.nordicrenegade.com
Kvarimo pošten svijet.


Vrh
   
PostPostano: pet ožu 13, 2015 11:08 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto svi 22, 2007 11:43 am
Postovi: 1642
Vozi: 850
Lokacija: Split
Citat:
Ma, taj tip će na kraju kupiti mečku božanu, ne moš tu mnogo, znam takve.
Da, nekako naginje na tu stranu. Međutim...
Citat:
Ustvari ne pamtim kad sam vidio Mercedes da nije pregažen.
Ovo je živa istina - sve mečke koje smo gledali bile su baš pregažene, pa ja nekako gajim nadu kako će se prije naći dobar Volvo, nego dobra mečka.

Osim 960 i w124 u igri je i - pazi sad! - Opel Rekord Coupe D/Commodore Coupe B. Prijatelj kaže da je to prvi "čarobni" auto u kojem se vozio kao dijete, pa je za njega valjda u neku ruku i vremeplov. A kao dugogodišnji Opelaš tvrdi i da je održavanje krajnje jednostavno i jeftino. Iako bih ja rekao to i nije baš ista klasa...

_________________
You buy a BMW when you want to be somebody.
You buy a Mercedes when you are somebody.
You buy a Volvo when you don't care.


Vrh
   
PostPostano: pon tra 20, 2015 10:03 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto svi 22, 2007 11:43 am
Postovi: 1642
Vozi: 850
Lokacija: Split
Malo smo se prijatelj i ja zabavljali njuškajući po okolici...
Mečki W124 ima kao u priči, ali sve su (barem ove koje smo gledali) u lošem stanju... uglavnom je vlasnik tko zna koji po redu, a auto je neodržavan i škripi i cvili sve što može.
Volvo 900 se nešto baš i ne nudi, naletili smo na jedan 940 karavan, zeleni, boja mu savršeno pristaje... limarija i motor su ok, a interijerom bi se trebalo pozabaviti, malo su ga ubile godine.

Ali ono što je meni upalo u oko - kad sam sjeo u 940, imao sam dojam da ima manje mjesta nego moj 850... možda sam subjektivan, nismo mjerili unutrašnje dimenzije... :think:
Auto je definitivno velik i impoznatan, ali... je li prtljažnik karavana 940 uopće veći nego karavana 850?

_________________
You buy a BMW when you want to be somebody.
You buy a Mercedes when you are somebody.
You buy a Volvo when you don't care.


Vrh
   
PostPostano: pon tra 20, 2015 11:04 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pon tra 25, 2011 11:38 pm
Postovi: 1790
Vozi: 740GT VTR Evolution, 760 V6
Lokacija: Banjaluka
Nisam siguran. Čini mi se da je 850 zbilja veći unutra iako je manji izvana, naročito što 940 ubija instrument-tabla i položaj volana i ručica, nekako u 760 i 960 uvijek imam osjećaj da sam u puno većem autu iako je ista šasija.

Ta 940, limarija i motor bi morali biti ok i vjerovatno se neće pokajati, interijer se već riješi. Koji je motor, inače? I, kakvi su trapovi? Tek na dobrim je to to...a izađe jedno 400€ da ih središ kako spada.

_________________
En Volvo med en åtta, en gammal risig Volvo...
Brojno stanje: 960 x6, 940 x12, 780 x1, 760 x5, 740 x12, 360 x1, C10M x1...
www.nordicrenegade.com
Kvarimo pošten svijet.


Vrh
   
PostPostano: uto tra 21, 2015 10:04 am 
Offline
.
.

Pridružen/a: čet tra 12, 2007 10:18 am
Postovi: 167
pogledaj si na njuškalu pod oldtajmere - ima w123/124 u stvarno mint stanju - ali i cijena je takva

_________________
S 70, 2.5 TDI, '99


Vrh
   
PostPostano: uto tra 21, 2015 10:21 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto svi 22, 2007 11:43 am
Postovi: 1642
Vozi: 850
Lokacija: Split
Auto je 1994. godište, motor je benzinac bez turbine, a u prometnoj piše 84 ili 85 kW. Nije mastan, pali iz prve, radi mirno, vuče pristojno, ne dimi... iako je teško donositi bilo kakve zaključke, jer nijedan od nas dvojice nema nikakvog iskustva s tim autom ni s tim motorom.
Ovjes malo škripi i cvili, ali ne lupa... limarija izgleda pristojno, hrđe nema tamo gdje bi je čovjek očekivao... osim ako postoji neka "skrivena" slaba točka karakteristična za taj model.

E sad, interijer... sicevi su loši (nije koža), instrument ploča je malo napukla (dvobojna je: gore crna, a dolje bež - je li to standardno ili je neka kemija?), instrumenti rade (nismo provjeravali baš sve prekidače i žaruljice), bočne oplate nisu za se pohvaliti, na vratima suvozača se čak plastika oljuštila na vrhu, odmah ispod stakla, gumeni kederi (dihtunzi) vrata su poderani, nebo (krov) je u lošem stanju, ima cvrčaka u unutrašnjosti.

U jednoj rečenici: mislim da je auto zdrav, ali lagano zapušten - onako kako to uvijek bude kad kupiš novi auto, a od staroga digneš ruke. A potencijalni kupac (picajzla!) kaže: Pa što ako je motor ok, ne sjedim ja ispod haube nego u kabini i želim da mi je "dnevna soba" uredna!

Što se dimenzija tiče, kad sam iz svoga 850 sjeo u taj 940 imao sam dojam da je nekako "stisnutiji", iako mjesta ima sasvim dovoljno, veliki je to auto...
A prtljažnik... onako po sjećanju (moj 850 nije karavan) rekao bih da ovaj 940 nema bitno veći prtljažnik nego 850 karavan. Par puta sam imao prilike vidjeti prtljažnik karavana 240 i tu se odmah vidi da ima više prostora.

_________________
You buy a BMW when you want to be somebody.
You buy a Mercedes when you are somebody.
You buy a Volvo when you don't care.


Vrh
   
PostPostano: uto tra 21, 2015 11:20 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:06 pm
Postovi: 5723
Vozi: Nissan 350z
Lokacija: Zagreb
Ako sam dobro shvatio, čovjek je u nešto ranijoj mirovini. Ali dajte mu predložite neki auto sa kojim će se u konačnici i prevesti koji kilometar, a ne da ga slaže i popravlja do duboke starosti :lol:.

_________________
"Svi imaju pravo na mišljenje i svi ga imaju pravo izreći, ali ako iznosite mišljenje o temi o kojoj pojma nemate, onda dozvolite i drugima, koji o tome nešto znaju da vam kažu da ste budala."


Vrh
   
PostPostano: uto tra 21, 2015 3:35 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto svi 22, 2007 11:43 am
Postovi: 1642
Vozi: 850
Lokacija: Split
Citat:
... neki auto sa kojim će se u konačnici i prevesti koji kilometar, a ne da ga slaže i popravlja...
Baš oko toga se najviše natežemo...

_________________
You buy a BMW when you want to be somebody.
You buy a Mercedes when you are somebody.
You buy a Volvo when you don't care.


Vrh
   
PostPostano: uto tra 21, 2015 4:11 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pon pro 13, 2010 12:04 am
Postovi: 1309
Vozi: V40 2.0T i V 70 D5
Lokacija: bjelovar
Ali to će mu donijeti nova uzbuđenja u život,upoznavanje novih majstora,trgovaca auto dijelova,uključenje na forum...


Vrh
   
PostPostano: uto tra 21, 2015 8:53 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pon tra 25, 2011 11:38 pm
Postovi: 1790
Vozi: 740GT VTR Evolution, 760 V6
Lokacija: Banjaluka
Toooooo

Ako će trunuti, trunuće u džepovima bunkera i po pragovima...ako neće tu, neće nigdje.

B230F, dakle. To je traktorski motor za lokomotive. Nije brz ali bez muke nosi i tu karoseriju i još toliko kila.

Tabla na 940 ne bi trebala pucati, ali valjda se i to može desiti. Na sve jednom je gornji dio crn, a od otvora ventilacije na dole u boji ostatka unutrašnjosti. Osim kod crne unutrašnjosti, njima je i gornji dio crn kao i donji. :lol:

Tapacirung krova, ako nije kožni, se odlijepi na svakom negdje do '93. Da se pretapacirati fino, naročito ako je karavan, za 15 minuta je van. Sjedišta se dobra nađu, a ima i tih gumica. U biti, ja tu vidim 2-3 dana posla nakon što se sve prikupi.

Koja je cijena auta?

_________________
En Volvo med en åtta, en gammal risig Volvo...
Brojno stanje: 960 x6, 940 x12, 780 x1, 760 x5, 740 x12, 360 x1, C10M x1...
www.nordicrenegade.com
Kvarimo pošten svijet.


Vrh
   
PostPostano: sri tra 22, 2015 3:55 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:06 pm
Postovi: 5017
Lokacija: Karlovac
204KS i 10.4s do 100? :doh:

Ako vec covjek hoce nesto od tih groblja, moj glas ide za zadnji 960/S90 (jos ako nabode 3.0 sa 180ks, puna saka brade). Netko je spomenuo da je 960 prve serije ljepsi od zadnjeg, sa cim se ja nikako ne slazem :D Naravno, covjek mora bit svjestan da kupuje 20 godina star auto, koji nije bas tako jako jednostavan da ce sve delat u garazi (ako nije mehanicar). Isto tako - bezbrizno putovanje na duge staze? Sa bilo kojim 20 godina starim autom taj film nece gledat, osim ako ga ne rastavi do zadnjeg serafa i slozi nanovo sa novim dijelovima.

@Dugi: bas da je udobnost serija 7/9 nedostizna... :mrgreen:

_________________
Volvo S40 1.8, wine red, 1996.; 2000. - 2006.
Volvo 850 T5R, yellow, 1995.; 2006. - 2008.
Volvo 850R estate, red, MANUAL!!, 1996.; 2008. - 2012.
Volvo S80 T6, 2002.; 2009. - 2012.
Volvo V70 2.4 20v 2001.; 2012. - 2013.
Volvo S80 2.5d, 1999.; 2012. - ...


Vrh
   
PostPostano: sri tra 22, 2015 6:57 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pon tra 25, 2011 11:38 pm
Postovi: 1790
Vozi: 740GT VTR Evolution, 760 V6
Lokacija: Banjaluka
Aj, nije toliko nedostižna. Serija 2 je blizu. :mrgreen:

Da, 3.0 em je isključivo automatik em je taj motor inače lijena krava. U istom 960, 2.0 16v turbo u podnošljivom stanju ide 7.6 do 100, sa deklarisanih 190ks.

Zadnji 960/90 neće naći ovdje, a o bezbrižnosti mi se ne da raspravljati jer živimo na različitim planetama.

_________________
En Volvo med en åtta, en gammal risig Volvo...
Brojno stanje: 960 x6, 940 x12, 780 x1, 760 x5, 740 x12, 360 x1, C10M x1...
www.nordicrenegade.com
Kvarimo pošten svijet.


Vrh
   
PostPostano: čet tra 23, 2015 1:44 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto svi 22, 2007 11:43 am
Postovi: 1642
Vozi: 850
Lokacija: Split
Citat:
Koja je cijena auta?
Vlasnik traži 500 eura, ali vjerojatno bi se dalo još razgovarati…
Citat:
10.4s do 100?
Nebitno… laganini vožnja, bez jurcanja, bez nerviranja ako je kamion ispred tebe :whistle:
Citat:
covjek mora bit svjestan da kupuje 20 godina star auto, koji nije bas tako jako jednostavan da ce sve delat u garazi (ako nije mehanicar).
Što se toga tiče, najbolji izbor bio bi neki Fiat… tu bi se (zajedno sa mnom i ostatkom društva) najlakše snašao i po pitanju znanja i po pitanju dijelova…
Ali, ne postoji stari Fiat dovoljno dobar/udoban/velik za ovu namjenu…
Citat:
Isto tako - bezbrizno putovanje na duge staze? Sa bilo kojim 20 godina starim autom taj film nece gledat, osim ako ga ne rastavi do zadnjeg serafa i slozi nanovo sa novim dijelovima.
Čovjek ima Octaviu karavan staru svega nekoliko godina u odličnom stanju i s njom sutra ujutro može bezbrižno krenuti na put oko svijeta, tako da bi mu to sigurno bio najbolji izbor za putovanje.
Ali… uvijek postoji neki ali…

Moj prijatelj jednostavno želi imati nešto u čemu će guštati i što će mu, osim prijevoznog sredstva, biti i hobi… auto koji će polako, družeći se s prijateljima, dotjerivati u svojoj garaži… dok ne bude baš ono što on želi. Isto kao što ovdje u Dalmaciji ljudi kupe neku retro jedrilicu i cijelu godinu je dotjeruju da bi usput s društvom igrali briškulu i balote, bacili ribu na gradele, a onda s obitelji išli na krstarenje „do prvog Brača“ brzinom od 4 milje, u brodiću koji je toliko tijesan da se u kokpitu ne mogu dvojica kretati u isto vrijeme, spavaća „soba“ je jedva veća od kreveta, nema klimu, a frižider ima samo 50 litara… i u cijeloj sezoni jedva naprave par stotina milja. Neracionalno u svakom pogledu, trajekt bi bio puno bolje rješenje, čak i let avionom bi bio jeftiniji. Ali gušti su gušti – ploviš u tišini bez motora, čuju se jedino more i jedro (pa još ako je latinsko…), sjediš na zaobljenoj (a ne ravnoj) krmi tipa guc, rukom držiš argolu (a ne kolo kormila), pod bosim nogama osjećaš drvenu (a ne plastičnu) palubu, a pogled odmaraš na crvenom suncu nisko na horizontu, koje izviruje ispod đenove…

Sorry, malo me je ponijelo :D
Ono što sam želio reći je da čovjek nikad nema racionalni razlog za kupnju oldtimera – ili je to auto u kojem se vozio kao klinac ili je to auto čiji je poster imao zalijepljen na zidu sobe kao pubertetlija. Mislim da treća opcija ne postoji.

_________________
You buy a BMW when you want to be somebody.
You buy a Mercedes when you are somebody.
You buy a Volvo when you don't care.


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 41 post ]  Stranica Prethodna 1 2 3 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan