Sada je: čet svi 02, 2024 6:07 pm.

Vremenska zona: UTC+02:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. S40 1.8, 96g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 4 posta ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: čet srp 03, 2014 6:02 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pet srp 15, 2011 10:09 am
Postovi: 541
Vozi: Volvo V40 T4
Lokacija: Mostar
Ja ne bi bio ja da nisam baksuz... Znaci auto mi trosi ulje i dimi kada ga vozim pod kompresijom pa dadnem gas, tada izbaci dim, po ravnom kada vozim normalno ne dimi, osim nekada kada bas stiscem gasa jako pa malo izbaci dima,ovako normalno nije. Na autu je urađena full generalka, nove sve 4 stubline/kosuljice i nove geotz karike i glyco lezajevi. I pored toga svega nisam dirao glavu osim ravnao jer je prije 2-3 godine rađena glava,mjenjane gumice ventila sta li, al haj kontam plin je izjeo i narucim 16 komada geotz gumica ventila i 16 vodilica ventila. I dalje sam se bojao da ipak nije stradala stublina stradala i kada je digao glavu stvarno stublina je svaka odlicna bez ijedne parnice, kao novi kanali po njoj. Onda sto se tice glave ovaj drugi majstor/tokar sto je radio kaze da nije tako lose i moj majstor bio tu i kaze da su gumice solidno dobre, da su meke, da nije bilo potrebe mjenjati ali kada sam kupio mjenjam naravno, zatim usisne vodilice kaze da su dobre isto dok ispusne su imale odstupanja, i to je isto sve promjenjeno, ventili ocisceni polirani. Sve to danas vraceno na auto i upalim ga nije dimio na leru i pođe malo dimiti i prestane sve, i haj vozim i opet na pravcu skoro pa normalno al niz stranu kada vozim pod kompresijom i dadnem gas on izbaci dima, manje nego prije ali ga izbaci opet dosta vidno u retrovizoru... presao sam evo 30km i sve je isto. E sada sta mu moze biti, da li je to na kraju turbo jer je ovo sve izmjenjano, sve 5, kompresija na sva 4 identicna, motor je stvarno OK. I da, od kada je poceo u priliku dimiti oko generalke poceo je overboostati, znaci pređe 1.5, mislio sam da je do sata pa sam uzeo od kolege VDO i stvarno isto, mjenjao i ventil onaj za boost sto dođe kod filtera kutije al opet isto,jedino kad poremetim smijer onda ide do 0.6, al i tada overboosta i vrati se na 0.6, dok kad je pravilno skopcano zakucava sve vrijeme na 1.5, dalje sat ne pokazuje... A inace je bio 0.9. Turbo se cinio uredu,ali kada ga rucno vise vrtimo osjeti se kao da zvace unutra ulje lezaj ili sto vec.
Jel itko ima predstave koji je problem, da li je turbo ili sto ? Drugo vise stvarno neznam da ima ista,motor je skoro nov sada...


Vrh
   
PostPostano: čet srp 03, 2014 9:17 pm 
Offline

Pridružen/a: čet lip 26, 2008 1:43 am
Postovi: 63
Vozi: Bmw e39 m5
Lokacija: Avenija Dubrovnik
ako si sve slozio kako treba onda bi trebala bit turbina problem, overboost je vjerovatno jer ti je izletilo vakum crijevo i ne otvara ti wastegate i onda ti nabija pritisak.
Il je izletilo il je puklo .. vjerovatno je to uzrok overboosta, tak i tak moras skinut heatshield pa mos pogledat kakva ti je turbina( men je bila onak umascena dosta pa sam odma mogo znat)


Vrh
   
PostPostano: čet srp 03, 2014 9:31 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pet srp 15, 2011 10:09 am
Postovi: 541
Vozi: Volvo V40 T4
Lokacija: Mostar
westgate ured, pregledavao, crijeva su nova, nije do njih, sve pregledano i prosli put kad sam sve sklopio, tako da nije do njih... u ponedjeljak moram u Grcku, uplatio si odmor i sad me auto *ebe s tim, trosi bruku ulja zbog tog, imam od mame bmw e46, al mi se ne mili vozati ga,pa u ova 2 dana pokusavam nesto sklepati


Vrh
   
PostPostano: pet srp 04, 2014 3:03 am 
Offline

Pridružen/a: čet lip 26, 2008 1:43 am
Postovi: 63
Vozi: Bmw e39 m5
Lokacija: Avenija Dubrovnik
ha jebg.. meni je jednom onaj sigurnosni komad metala ispo pa mi je ona sipka od wastegate actuatora pala sa onog pipca na turbini, moguce je i sam wastegate actuator steka il je nesto zastopano u
crijevima il solenoidu/manual boostu. ovak za prvu mozes probat ispuat solenoid il manualboost i probat prodrmat onu sipku sta ide iz wastegatea. Ja mislim da nesto drugo nemoze bit =/
Il nesto od to dvoje je bas crklo jebg.. neznam to je samo moje misljenje..


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 4 posta ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan