Sada je: sub svi 04, 2024 11:35 pm.

Vremenska zona: UTC+02:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. S40 1.8, 96g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 5 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: ned lip 29, 2014 4:11 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: uto kol 16, 2011 8:13 pm
Postovi: 93
Vozi: S40
Lokacija: Zadar
Dobar dan,
pitao sam ovo i u grupi na FB, tako da su neki vjerojatno upoznati s ovim problemom, ali tamo nisam dobio nikakav odgovor.
Radi se o S40 2003., ima 150 tkm.

Problem je sljedeći. U vožnji se čuje cviljenje na području desnog kola, i to kad se vozi ravno ili kad se volan okrene desno. Zvuk se čuje periodično, ovisno o brzini vožnje. Naglašavam: to se čuje već 2-3 tjedna, ali neki put kad se vozi auto zvuk u potpunosti NESTANE.

Obzirom da mi se inače čuju kočnice prilikom kočenja zbog visokog postotka metala u sastavu pločica (TRW), mislio sam da bi to moglo biti - recimo da kočiona kliješta ne vraćaju kako treba. Ali felga ne bude vruća. Isto tako, ne dimi i ne osjeća se nikakva vrućina iz tog područja, tako da sam problem s kočnicama eliminirao. Također, nisu ni amortizeri jer nije škripanje nego cviljenje (ne znam kako bolje opisati taj zvuk).

Auto je bio na servisu, ali oni nisu ništa mogli otkriti. Imam toliku sreću da kad sam ga dovezao tamo, zvuk se javio samo 2 puta i to lagano.
Čitajući forume na internetu, našao sam da bi mogao biti ležaj kola ili glavčina. Ako je neko od vas imao sličan problem, recite što je u pitanju jer ja ću poluditi od tih pustih zvukova koje mi auto ispušta. Kočnice me dovoljno živciraju, a sad i ovo.

_________________
S40 1.6 109HP, 2003.-


Vrh
   
PostPostano: ned lip 29, 2014 5:39 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pon pro 13, 2010 12:04 am
Postovi: 1309
Vozi: V40 2.0T i V 70 D5
Lokacija: bjelovar
Zaštitni lim diska?


Vrh
   
PostPostano: ned lip 29, 2014 8:06 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: uto kol 16, 2011 8:13 pm
Postovi: 93
Vozi: S40
Lokacija: Zadar
Lim je na gornjoj strani udaljeniji od diska nego na donjoj strani.
Dolje je dosta blizu diska, ne vidim je li ga dira... ali ista situacija je i na lijevom kolu, a on ne cvili.
Ali čvrsto je zavidan i ne može se rukom pomakniti.

_________________
S40 1.6 109HP, 2003.-


Vrh
   
PostPostano: čet srp 03, 2014 5:57 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: sri svi 04, 2011 2:55 pm
Postovi: 48
Vozi: s40 1,9d
Imao sam identicne simptome na desnom kolu oko 2 god i nakon promjene diskova (2 puta), rjesio sam problem promjenom majstora... Ovaj mi je reka da prijasnji majstor nije ima volje razradit klijesta do kraja... Ovaj je dobrih pola sata steza onim steznikom klista i vraca i psova i boga i volva i svedsku i kocnice, ali je na kraju (to je bilo prije 3-4 miseca) rijesio i cviljenje je nestalo. A onda mi se danas na povratku s posla dogodi ovo (desno prednje kolo):
slika
:violin:


Vrh
   
PostPostano: pet srp 04, 2014 12:52 am 
Offline
Avatar

Pridružen/a: uto kol 16, 2011 8:13 pm
Postovi: 93
Vozi: S40
Lokacija: Zadar
Hvala ti puno na odgovoru.
Probati ću naći dobrog majstora da mi to napravi, a to neće biti lagan zadatak u Zadru.
Nadam se da ćeš riješiti problem s felgom.
Pozdrav!

_________________
S40 1.6 109HP, 2003.-


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 5 postova ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Ahrefs [Bot] i 0 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan