Sada je: ned tra 28, 2024 7:03 am.

Vremenska zona: UTC+02:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. S40 1.8, 06g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 9 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: ned kol 04, 2013 5:55 pm 
Offline

Pridružen/a: uto lis 26, 2010 1:59 pm
Postovi: 94
Vozi: S40
Situacija je slijedeća.

Do sad je nešto znalo tu i tamo škljocnuti kod otpuštanja kvačila.
Bilo sve ok do subote, ujutro upalim autom, sve ok i kad sam došao do destinacije (jaske, trebao sam odmah zvati majstora al nisam)
sam čuo da nešto lupka kad otpustim kvačilo. Kad je stisnuto kvačilo se ništa ne čuje.
Čim ga otpustim lagano počinje to lupkanje i osjeti se lagano kako trese papučica kvačila (kad je stisnuto kvačilo i kad se vozim ne trese).

Čisto me informativno zanima u čemu bi bio problem??
Ja sumnjam da je nešto s kvačilom, vjerojatno lamela (možda i zamašnjak).
Kolko sam čitao to zna biti problem na ovim autima (S40 2.0D, 2005g, sad ima oko 141 tkm).

Zanima me koliko bi otprilike to još držalo (ako se to uopće možda odrediti) ili da odmah idem nekamo da se to zamijeni???
Kad je pred godinu dana počelo tu i tamo šklocati, znao sam da me očekuje malo veća zamjena..

Idem na malo duži put, pa bi to htio čim prije srediti, da me negdje ne ostavi..

Prijedlozi su dobrodošli.

Hvala Vam i pozdrav svima.


Vrh
   
PostPostano: ned kol 04, 2013 6:26 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto lip 12, 2007 12:03 pm
Postovi: 2022
Vozi: XC90 2.5T
Lokacija: Jaska
Misim da ti je potisni ležaj pri kraju :think:


Vrh
   
PostPostano: ned kol 04, 2013 6:49 pm 
Offline

Pridružen/a: uto lis 26, 2010 1:59 pm
Postovi: 94
Vozi: S40
a prošli tjedan sam bio na servisu (ovlaštenom) i rekao samd asve pregledaju i nisu mi ništa rekli za to.
Morat ću otići to pogledati da nebi bilo većih problema.


Vrh
   
PostPostano: pon kol 05, 2013 2:42 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3805
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Zamašnjak,prvo se počne čuti kod paljenja /gašenja i sve dok ne počne tresti, cifra je oko 10000 kn sa svime

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: pon kol 05, 2013 4:21 pm 
Offline

Pridružen/a: ned lis 09, 2011 7:56 pm
Postovi: 127
Vozi: Volvo v50 d2, Volvo xc90 2.5T, Volvo C30 T5 S60R
Lokacija: Zagreb
http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_odkw= ... D&_sacat=0" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;


sa dostavom te ispadne nesto oko 4000kn sa potisnim, zamasnjakom, i lamelom....

a posto narucujes iz eu nemas vise carinu ni pdv...

I naravno uzimas LUK on ti je unutra u orginalu

_________________
S40 2.0D 2004god; XC90 D5 2003god; V50 2.0D 2007god; C70 2.3T5 1999god; C70T5 2001god; XC90 2.5T 2006god; XC90 T6 2004god; V50 2.4i 2006god; V50 D2 2011god; C30 T5 2007- Prodano

XC 90 2.5T 2003god; S60R 2003god -vozim


Vrh
   
PostPostano: uto kol 06, 2013 11:13 am 
Offline
član VKH
član VKH

Pridružen/a: uto kol 03, 2010 12:07 pm
Postovi: 228
Vozi: S40 2.0 D
Lokacija: Karlovac
Citat:
Situacija je slijedeća.

Do sad je nešto znalo tu i tamo škljocnuti kod otpuštanja kvačila.
Bilo sve ok do subote, ujutro upalim autom, sve ok i kad sam došao do destinacije (jaske, trebao sam odmah zvati majstora al nisam)
sam čuo da nešto lupka kad otpustim kvačilo. Kad je stisnuto kvačilo se ništa ne čuje.
Čim ga otpustim lagano počinje to lupkanje i osjeti se lagano kako trese papučica kvačila (kad je stisnuto kvačilo i kad se vozim ne trese).

Čisto me informativno zanima u čemu bi bio problem??
Ja sumnjam da je nešto s kvačilom, vjerojatno lamela (možda i zamašnjak).
Kolko sam čitao to zna biti problem na ovim autima (S40 2.0D, 2005g, sad ima oko 141 tkm).

Zanima me koliko bi otprilike to još držalo (ako se to uopće možda odrediti) ili da odmah idem nekamo da se to zamijeni???
Kad je pred godinu dana počelo tu i tamo šklocati, znao sam da me očekuje malo veća zamjena..

Idem na malo duži put, pa bi to htio čim prije srediti, da me negdje ne ostavi..

Prijedlozi su dobrodošli.

Hvala Vam i pozdrav svima.
To se i meni dešava ali samo tu i tamo. Jedan čas papučica kvačila vibrira poslije nekog vremena ništa. Onda mjesec danna ništa pa se opet javi na kratko i onda ništa. Kao duhovi. Evo ja se već 6 mjeseci vozim od prvog javljanja i za sad nemam problema.


Vrh
   
PostPostano: pon lip 02, 2014 8:47 am 
Offline

Pridružen/a: ned lip 01, 2014 7:07 pm
Postovi: 4
Vozi: Volvo v50
Pošrovani. Evo da se i ja uključim u razgovor. Kupili smo prije tjedan dana volvo v50 2.0d 2004g. I lik nam je rekao pri prodaji da ima takav problem, da se čuje kuplung kod paljenja auta i ako stoji na semaforu te da ga treba opet stisnut i da će prestat. Drugo da je sve mjenjao. Pošto imamo doma majstora odlučili smo ga kupit jer inače auto izgleda ful zdravo i očuvano. Međutim, kad smo ga stavili na dizalicu i počeli raskopavat imali smo što i vidjet. Remen od klime je bio totalno raspucan, obavezno mjenjat, skidamo lamelu i zamašnjak, vidimo sve spaljeno, zato se i čulo. Raskopali smo i spone. Ruke. Sve filtere
Kupili smo sve djelove, lamela, zamašnjak, sve filtere, sve lagere, te remen. Sve to skupa došlo nas je u Ljubljani 6.000,00kn. Tako da savjetujem ako imate mogućnost osldma kupiti lamelu i zamjeniti nego poslje kad će bit cijena trostruko veća.

I usput da vas pitam ako možda netko zna gdje nabavit ili ako ima onu plastičnu kutiju koja dođe ispod lijevog fara a u kojoj se nalazi kompjuter auta.


Vrh
   
PostPostano: pon lip 02, 2014 5:29 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: pet svi 18, 2012 6:43 pm
Postovi: 87
Vozi: Volvo V50 2.0D 2005
Lokacija: Maribor
Citat:
Pošrovani. Evo da se i ja uključim u razgovor. Kupili smo prije tjedan dana volvo v50 2.0d 2004g. I lik nam je rekao pri prodaji da ima takav problem, da se čuje kuplung kod paljenja auta i ako stoji na semaforu te da ga treba opet stisnut i da će prestat. Drugo da je sve mjenjao. Pošto imamo doma majstora odlučili smo ga kupit jer inače auto izgleda ful zdravo i očuvano. Međutim, kad smo ga stavili na dizalicu i počeli raskopavat imali smo što i vidjet. Remen od klime je bio totalno raspucan, obavezno mjenjat, skidamo lamelu i zamašnjak, vidimo sve spaljeno, zato se i čulo. Raskopali smo i spone. Ruke. Sve filtere
Kupili smo sve djelove, lamela, zamašnjak, sve filtere, sve lagere, te remen. Sve to skupa došlo nas je u Ljubljani 6.000,00kn. Tako da savjetujem ako imate mogućnost osldma kupiti lamelu i zamjeniti nego poslje kad će bit cijena trostruko veća.

I usput da vas pitam ako možda netko zna gdje nabavit ili ako ima onu plastičnu kutiju koja dođe ispod lijevog fara a u kojoj se nalazi kompjuter auta.
Citat:

Samo da dam komentar da je ta cena za sve sto ste zamenili jako dobra i da ste dobro prosli obzirom na to sta ste sve menjali. To je kod tog modela standardan problem i sigurno je taj koji vam je auto prodao znao zasto ga prodaje ;)
Sto se tice kutije, pricamo o kutiji ECU-a? To je najbolje potraziti na nekom autootpadu...u Slo ih ima nesto vise sa novijim volvo autima. Inace, proverite pri ovlascenom zastupniku-servisu, zna se desiti da te plasticne stvarcice budu bezobrazno skupe...ali isto tako i iznenadjujuce povoljne.
Pozdrav!


Vrh
   
PostPostano: čet lip 05, 2014 1:41 am 
Offline
.
.
Avatar

Pridružen/a: uto tra 20, 2010 9:59 am
Postovi: 178
Vozi: V50 2.0D 2004g.
Lokacija: Moslavina
Danijela, koliko autek ima km na displayu, ak' nije tajna?

Ako tko zna, kad se inače mijenja remen na klimi? 90.000 km, kod mene je 4. godina, valjda nikad mijenjan. I može li biti kakve štete ako pukne?


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 9 postova ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan