Sada je: ned tra 28, 2024 7:41 pm.

Vremenska zona: UTC+02:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. S40 1.8, 06g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 5 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: sri tra 30, 2014 4:36 pm 
Offline

Pridružen/a: sri sij 22, 2014 5:47 pm
Postovi: 26
Vozi: V50
Jel netko probao na V50 staviti gume 205/55/17 ? Mrvu su vece od onoga sto je homologirano i mislim da nebi smjele strugati, al tko pita ne skita ! :) Hvala !


Vrh
   
PostPostano: sri tra 30, 2014 11:33 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: ned tra 08, 2012 5:49 pm
Postovi: 51
Vozi: v50 ; xc70
Ja imam 225/45 R17, i ne struže.


Vrh
   
PostPostano: sub svi 03, 2014 2:14 am 
Offline
.
.
Avatar

Pridružen/a: uto tra 20, 2010 9:59 am
Postovi: 178
Vozi: V50 2.0D 2004g.
Lokacija: Moslavina
Citat:
Ja imam 225/45 R17, i ne struže.
xxx/45 R17 je ukupno manji vanjski promjer kotača od deklariranog 205/50 R17, makar je guma širija. Ja nemam sreće s birokracijom i nekako mi se čini da bi mi i policajci na cesti, a bećari na tehničkom pogotovo popili svu krv na slamku, pa o nekakvim izletima van "granica" i ne razmišljam. Čak ne razmišljam o onome što je homologirano od proizvođača, već ono što je upisano u prometnu dozvolu. Sad preko ljeta imam 205/50 R17, kao i u prometnoj, a ovo me podsjetilo da po zimi imam zimske 205/55 R16 i da s policijom nema šale kad ona "odluči nekoga pošto-poto kaznit'". Imam na unutarnjoj stijenci poklopca spremnika goriva isto tako naznačene "preporučene" veličine guma, no nikad ne znam na koga ću se "namjerit' na cesti. Tko zna kako stvari stoje i kod osiguranja? Ako imaš "umpfal", i nisi kriv, a osiguravatelj ti pronađe da imaš neodgovarajuće gume na vozilu, gubiš sva prava, a ako je šteta još i manja od dozvoljene/predviđene (manja od 12 mjesečnih plaća/Uvjeti za osiguranje od automobilske odgovornosti, čl.3., st.3. toč.3.), osiguratelj ima pravo na naknadu trošova od tebe/osiguranika radi isplate protivnoj stranci iste radi kršenja ugovora, pa + kamate ... nabere se pola godišnje plaće :shock: . Neki će odmah pomisliti da sam malo pomaknut silnim fobijama, no dosta sam prošao u životu kroz takve situacije i ništa me ne bi pretjerano u tom smjeru iznenadilo, pogotovo jer podosta poznajem i samo zakonodavstvo, a također i kontradiktornu praksu, barem nižih sudova ovog šupljeg domaćeg sustava, što preko svoje, a ponešto i preko tuđe "grbače".


Vrh
   
PostPostano: uto svi 13, 2014 8:50 pm 
Offline

Pridružen/a: sri sij 22, 2014 5:47 pm
Postovi: 26
Vozi: V50
Miha, potpuno se slazem sa tobom, vraga ne treba traziti, al cuj, ja sam neke papire ishodio i danas je sjela 205/55/17 guma. Nista ne struze. Na tehnickom mi je covjek rekao da ce upisati, a jel mogu biti upisane dvije dimenzije guma zimske i ljetne u novim knjizicama, to sam zaboravio pitati. U staroj knjizici sam imao upisanu normalnu dimenziju i pod napomena jos i drugu dimenziju !


Vrh
   
PostPostano: čet svi 15, 2014 2:02 pm 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: pet kol 16, 2013 7:41 pm
Postovi: 275
Vozi: Volvo C30
Mogu biti upisane sve dimenzije guma u prometnu. Koliko ih god imaš.


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 5 postova ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan