Sada je: sub tra 27, 2024 11:02 pm.

Vremenska zona: UTC+02:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. XC90 D5, 05g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 7 postova ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: xc90 d5 04g.p.
PostPostano: pon pro 16, 2013 11:18 pm 
Offline

Pridružen/a: pon pro 16, 2013 9:05 pm
Postovi: 6
Vozi: xc90
Ovako,auto strasno bruji u zavojima to jest kad volan drzim otprilike 2cm u odnosu na volan u ravnom polozaju. Kad vozim ravno,ne cuje se apsolutno nista.


Vrh
   
PostPostano: uto pro 17, 2013 8:23 am 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 4712
Ležaj kotača
Letva volana
Servo pumpa
ili nešto sa pogonom, to se brže skuži kaj je na stvari, servis ili gdje več servisiraš auto.

lp

_________________
Kad već mora biti onda nek bude Volvo


Vrh
   
PostPostano: uto pro 17, 2013 1:08 pm 
Offline

Pridružen/a: pon pro 16, 2013 9:05 pm
Postovi: 6
Vozi: xc90
Mislim da nije nista od navedenog,jel moguce da je do guma? Jer vec su sazrele za mjenjanje.Primjetio sam da zadnji lijevi tocak lagano snosi vanjsku ivicu gume. U svakom slucaju stavicu nove gume i uraditi spuru. Auto je servisirano u Sloveniji,trenutno boravim u Bosni,tacnije Banja Luci.Tamo ima Volvo u sklopu f-autocentra. Sad ne znam ima li neko iskustva sa njima i koliko su sigurni da im odvezem auto,ili da navratim do nekog od vas u ZG. Poz hvala


Vrh
   
PostPostano: uto pro 17, 2013 5:28 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: čet lis 20, 2011 10:00 pm
Postovi: 975
Jel svejedno na koju stranu okreneš volan? Ako je samo jedna strana u pitanju onda ti je gotovo sigurno ležaj kotača.
Trošenje guma ti uzrokuje loš špur, a ako je još i lošiji lejaž to samo pojačava brujanje. Kad su meni zamijenjene vilice i s tim naravno raštelan špur (fulao 2 cm) a još mi je desni ležaj bio pri kraju, to je brujalo kao da će se auto razletit dok nisam napravio špur.


Sent using Tapatalk

_________________
Volvo 850 TDI Karavan
Volvo 850 2,0 T5 Karavan
Volvo V70 2,0T


Vrh
   
PostPostano: uto pro 17, 2013 6:01 pm 
Offline

Pridružen/a: pon pro 16, 2013 9:05 pm
Postovi: 6
Vozi: xc90
Desava se kad okrenem na jednu ili drugu stranu pri brzini od 80kmh i vise. I koliko ja mogu primjetim cuje se naprijed. Sad ja se bas ne razumijem u to najbolje pa pitam da znam odprilike sta moze bude.hvala lp


Vrh
   
PostPostano: uto pro 17, 2013 8:19 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: čet lis 20, 2011 10:00 pm
Postovi: 975
Ako se događa na oba kraja mislim da je manje vjerojatno da je ležaj, osim ako nisu oba za zamjenu. Ja bi prvo napravio špur, provjeri i koliko ulja imaš u servo pumpi od volana, to može brujat ako je ostalo bez ulja.
Teško ovako na daljinu odredit ali probaj prvo to napravit pa ćeš vidit ima li kakvih promjena.


Sent using Tapatalk

_________________
Volvo 850 TDI Karavan
Volvo 850 2,0 T5 Karavan
Volvo V70 2,0T


Vrh
   
PostPostano: uto pro 17, 2013 9:20 pm 
Offline

Pridružen/a: pon pro 16, 2013 9:05 pm
Postovi: 6
Vozi: xc90
Stavicu druge gume i uraditi spur definitivno,provjericu i ulje u servu pa cu onda vidim sta se desava. u svakom slucaju hvala sto si izasao u susret i koliko toliko pomogao da donesem odluku sta da radim :) hvala puno lp


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 7 postova ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan