Sada je: čet svi 09, 2024 5:43 am.

Vremenska zona: UTC+02:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. S40 1.8, 06g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 21 post ]  Stranica Prethodna 1 2
Autor/ica Poruka
PostPostano: ned srp 07, 2013 10:16 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub sij 22, 2011 2:06 pm
Postovi: 1761
Vozi: Volvo S60 D5
Lokacija: Vukovar/Varaždin/Varaždinske Toplice
Jel to za vodenu pumpi vredi za d5 iz 2003 godine

_________________
S60 D5 120kw 2003 god


Vrh
   
PostPostano: ned srp 07, 2013 12:19 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3801
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Citat:
Vodenu pumpu mi nikada ne mjenjamo na tim motorima, mjenjao sam zupcaste remenove na taxi vozilima sto su presli Preko 500000km i nikada nismo mjenjalu vodene pumpe, to je bacanje novaca. Vodena pumpa se osjeti na ruci ako je dobra a i vidi se ako negdje pusta vodu....

Fabrika nama nije naredila da se mora mjenjati vodena pumpa tako da to i ne radimo. I bolje ti je da zadrzis tu orginalnu vodenu pumpu na motoru nego da kupujes neku piratsku i mjenjas

A zamjena zupcastog kaisa na tom motoru je 160000km ili 10 god kod nas u swe

Pozd i sretno

Imali dva slučaja ( u dvije god) da je originalna pumpa počela sliniti na oko 180 000 km

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: ned srp 07, 2013 7:23 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: čet lip 17, 2010 7:37 pm
Postovi: 59
Vozi: volvo V50, 2.0D,2006
Lokacija: Čazma
Vidim da ima ovdje ljudi koji se dosta susreću sa D5 motorima, pa da ubacim u tuđu temu svoje pitanje, ako smijem... Nudi mi se xc90 sa d5 motorom, ali ima neki kvar, nekad normalno ide, a nekad uopće nema snage, tj. češće nema snage nego ima, jel je to pumpa goriva otišla ili nešto drugo? Neznam točne simptome pa je vjerojatno glupo nagađat što bi moglo bit, moram otić vidjet auto pa ću bolje znat, al reko možda je to češći kvar na tim motorima pa netko nešto zna...


Vrh
   
PostPostano: ned srp 07, 2013 7:55 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: sub lip 29, 2013 10:46 pm
Postovi: 109
Vozi: S60 T5 R
Lokacija: Sweden-Malmö-Göteborg
Sto se tice vodene pumpe za volvo mi je nikada ne mjenjamo ni na benzin ni na diesel motorima, za volvo 5 i 6 cylinder motore govorim, no mozda se mjenja ovdje u HR zbog druge klime, to vam najbolje moze reci volvov predstavnik ovdje u HR.

I naravno da sam imao susreta sa pumpama koje cure i to su bile piratske pumpe. Kao sto sam gore napisao mozda volvo majstori u HR mjenjaju pumpe zbog klime

_________________
Volvotech-sweden


Vrh
   
PostPostano: ned srp 07, 2013 7:58 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: sub lip 29, 2013 10:46 pm
Postovi: 109
Vozi: S60 T5 R
Lokacija: Sweden-Malmö-Göteborg
Citat:
Vidim da ima ovdje ljudi koji se dosta susreću sa D5 motorima, pa da ubacim u tuđu temu svoje pitanje, ako smijem... Nudi mi se xc90 sa d5 motorom, ali ima neki kvar, nekad normalno ide, a nekad uopće nema snage, tj. češće nema snage nego ima, jel je to pumpa goriva otišla ili nešto drugo? Neznam točne simptome pa je vjerojatno glupo nagađat što bi moglo bit, moram otić vidjet auto pa ću bolje znat, al reko možda je to češći kvar na tim motorima pa netko nešto zna...

Moze svasta da bude no sve se moze rjesiti :-), kvar je da se popravi

_________________
Volvotech-sweden


Vrh
   
PostPostano: čet kol 08, 2013 12:56 pm 
Offline

Pridružen/a: sri stu 07, 2012 12:00 am
Postovi: 14
Vozi: s60
Hvala ti na odgovorima.Ja sam je za svaki slucaj promenio u ovlascenom Volvo servisu kad sam menjao zub.kais.
Gorane ja imam D5 motor ali mise to nikad nije desilo do sada,jednostavno kad god das malo vise gasa od normalnog motor hoce dase iscupa iz karoserije bio hladan i zagrejan.Mada D5 imam od nedavno ali dnevno vozim 120km i nikad nisam imao takav problem.


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 21 post ]  Stranica Prethodna 1 2

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan