Sada je: ned tra 28, 2024 3:51 am.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 19 postova ]  Stranica Prethodna 1 2
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: sri lis 31, 2007 1:43 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: ned tra 22, 2007 9:34 pm
Postovi: 4136
Vozi: V70R
Lokacija: Zagreb
Citat:
A o sigurnosti novih-starih auti, neki dan sam vidio sudar v50 i golfa dvojke, golf je manje stradao, v50 treba u rezalište, nitko nije nastradao al je auto za bacit. I šta reč na to sad?
Pa ono kaj sam i napisal, da NCAP vrijedi samo onak kak ga se testira. Prednja lijeva strana sa 70 km/h u deformirajuču aluminijsku barijeru. I onda uspoređivati podatke raznih vozila i vrijednosti dobivene mjerenjem na lutkama. Pod nekim drugim kutem u neki drugi dio auta stvari mogu ispasti sasvim drugačije. Npr zadnji dijelovi automobila su predviđeni kao dijelovi koji apsorbiraju energiju udrca i gužvaju se puno lakše i više nego prednji. Zato takvi sudari obično i završavaju sa kobnim posljedicama po auta na koji je netko naletio odostraga. Pa je tako moguće da je golf II "razvalio" i Volvo V50.
Al imam osječaj da nije problem u autima nego u našim egoima koji ne mogu prihvatiti da su stariji Volvoi manje sigurni/čvršći auti nego novi Renault ili Fiat (sad bu ju me razguzili). Ovdje neke osobe kao da ne prihvačaju pojam vremena kao relativnu kategoriju, kao nešto što teće, mijenja se :lol: :lol: :lol: .

_________________
V70R 299 HP 7/2013 -
V70 2.4 170HP 12/2011 - 7/2013
V40D 115HP 11/2004 - 12/2011


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sri lis 31, 2007 2:18 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub tra 14, 2007 10:04 pm
Postovi: 2535
Vozi: Mazdu 4x4
Citat:
Citat:
A o sigurnosti novih-starih auti, neki dan sam vidio sudar v50 i golfa dvojke, golf je manje stradao, v50 treba u rezalište, nitko nije nastradao al je auto za bacit. I šta reč na to sad?
Jesu felge dobre? 8)
mislim da to pitanje trebaš uputiti veljku za koji dan, jer ionako svi takvi završe kod njega ;)


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sri lis 31, 2007 2:44 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub tra 14, 2007 10:04 pm
Postovi: 2535
Vozi: Mazdu 4x4
Citat:
Npr zadnji dijelovi automobila su predviđeni kao dijelovi koji apsorbiraju energiju udrca i gužvaju se puno lakše i više nego prednji. Zato takvi sudari obično i završavaju sa kobnim posljedicama po auta na koji je netko naletio odostraga. Pa je tako moguće da je golf II "razvalio" i Volvo V50.
Baš je bilo suprotno, volvo je sprašio golfa, i golf ide dalje, može se voziti, dok volvo ide sa šlep službom negdje. Deformacija je ta koja štiti putnike, i noviji auti su konstruirani iz lakših i tanjih materijala koji čvrstoću postižu vezanjem uz druge i imaju predpostavljene zone deformacije. Sila se upija u deformaciju i manja količina sile djeluje na putnike. Zanimljiva stvar je u onom testu što je stari volvo bio taj koji se deformirao jače a unatoč toj deformaciji kavez, tj. putnička kabina je ostala koliko toliko čitava.
Druga svar je renault, nisu to baš tak krhki auti a u to sam se imao prilike uvjeriti neki dan, vidio sam ogoljenu lagunu, negdje iz 2000g, taj auto ima uzduž po stranama nosive profile koji su bar duplo veći i deblji nego što ima recimo v40.


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: čet stu 01, 2007 1:24 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 1:39 pm
Postovi: 732
Vozi: Volvo 850 2.0 GLT
Lokacija: Karlovac
Citat:
Citat:
A o sigurnosti novih-starih auti, neki dan sam vidio sudar v50 i golfa dvojke, golf je manje stradao, v50 treba u rezalište, nitko nije nastradao al je auto za bacit. I šta reč na to sad?
Jesu felge dobre? 8)
Lesinaru!!! :D :D :D

_________________
Ron@ld

850 GLT 2.0 T(urbo)5


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 19 postova ]  Stranica Prethodna 1 2

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan