Sada je: pon tra 29, 2024 1:01 am.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 43 posta ]  Stranica Prethodna 1 2 3
Autor/ica Poruka
PostPostano: pon sij 21, 2013 10:24 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:06 pm
Postovi: 5723
Vozi: Nissan 350z
Lokacija: Zagreb
Mislim da se u poreznoj plaća kamata na svaki dan kašnjenja nakon 15 dana od sklapanja ugovora. Radi se o nekih 10-20 lipa po danu ako se dobro sjećam.

_________________
"Svi imaju pravo na mišljenje i svi ga imaju pravo izreći, ali ako iznosite mišljenje o temi o kojoj pojma nemate, onda dozvolite i drugima, koji o tome nešto znaju da vam kažu da ste budala."


Vrh
   
PostPostano: pon sij 21, 2013 10:36 am 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 4712
To je točno

_________________
Kad već mora biti onda nek bude Volvo


Vrh
   
PostPostano: pon sij 21, 2013 10:39 am 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: pet vel 11, 2011 7:33 am
Postovi: 390
Vozi: kombi
Citat:
Citat:
ako imaš kupoprodajni nemaš frke
Nemaš frke i ne snosiš odgovornost, ali eventualno možeš imati nepotrebnih neugodnosti, to je poanta cijele priče. Nemali broj ljudi je, zbog takvih situacija (neplaćanja parkiranja koncesionarima, prekoračenja brzine, itd), morao odlaziti na ročišta kod prekršajnog suca, pisati žalbe, prigovore i slično i dokazivati da automobil nije u njihovom posjedu. Naravno da su svi dokazali ugovorom da nisu "krivci", međutim, gubi se vrijeme, gube se živci, a dobar broj njih poslije smatra da je to greška svih institucija, države, crkve i tako dalje, samo ne njih samih jer nisu odjavili vozilo sa svog imena. No, ako @Bela kaže da vjeruje čovjeku, onda ok, ne mora biti da će imati bilo kakvih neugodnosti, samo nabrajamo mogućnosti.
sve točno!! ma samo sam mislio da kad jednom potpišeš ugovor nije više tvoj auto....poz

_________________
od 0-90 km/ h....29 sec


Vrh
   
PostPostano: pon sij 21, 2013 4:19 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub tra 14, 2012 3:20 pm
Postovi: 1415
Vozi: Volvo S60 2.4/125
Lokacija: Osijek
Citat:
Ma nema smisla da on u kom slučaju može mene zajeb. a niti nam je to meni kao prodavatelju i njemu kao kupcu u interesu, ja bi mogao realno prijaviti jkrađu auta na mup jer niti smo napravili što ne pismeno niti ništa, on meni pare ja njemu auto, no prije svega moraš biti čovjek i držati se dogovora, da svi tako rade bilo bi super.
Realno, da prijaviš krađu auta, snosio bi odgovornost za kazneno djelo lažnog prijavljivanja, a okolnosti bi se utvrdile bez problema, iako niste sastavljali pismeni ugovor, vjeruj mi. Sve ostalo što kažeš je potpuno točno, no, nažalost, nisu svi takvi.

_________________
Kad čovjek umre, ni ne zna da je umro i nije tužan. Tužni su ljudi oko njega. Isto je i kad je čovjek glup.


Vrh
   
PostPostano: pon sij 21, 2013 6:59 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 4712
Realno nebi snosio nikakvu odg. jer auto ne glasi na mene, ama baš nikakvu odgovornost :)

_________________
Kad već mora biti onda nek bude Volvo


Vrh
   
PostPostano: pon sij 21, 2013 7:59 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub tra 14, 2012 3:20 pm
Postovi: 1415
Vozi: Volvo S60 2.4/125
Lokacija: Osijek
Vjeruj mi, bi, bez obzira što automobil glasi na tebe. Hipotetski govorimo, naravno, riječ je o tome da nije počinjeno kazneno djelo krađe, ti si toga svjestan, a to se utvrdi na izuzetno lagan način. Ako lažno podneseš kaznenu prijavu, a svjestan si da kazneno djelo nije počinjeno, ti činiš kazneno djelo, nebitno što automobil glasi na tvoje ime.

_________________
Kad čovjek umre, ni ne zna da je umro i nije tužan. Tužni su ljudi oko njega. Isto je i kad je čovjek glup.


Vrh
   
PostPostano: pon sij 21, 2013 8:57 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 4712
NE glasi na mene, čitaj opet.

_________________
Kad već mora biti onda nek bude Volvo


Vrh
   
PostPostano: pon sij 21, 2013 9:00 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub tra 14, 2012 3:20 pm
Postovi: 1415
Vozi: Volvo S60 2.4/125
Lokacija: Osijek
Dobro, sad mi je neugodno :oops: :D

_________________
Kad čovjek umre, ni ne zna da je umro i nije tužan. Tužni su ljudi oko njega. Isto je i kad je čovjek glup.


Vrh
   
PostPostano: pon sij 21, 2013 9:00 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 4712
Hipotetski da, da se ide u krajnosti naravno da bi vrlo vjerojatno prije ili kasnije skužuilo, ako nikako drugačije onda preko foruma :))) he he, šalim se naravno, no vlasnik vozila je ogao reč bio sam u dućan po novine, ostavio upaljen auto, izađem van nema ga, prijavi krađu ili otuđenje, to može biti njegov iskaz, bez obzira što sam ja prodao auto tj dao auto bez ikakvog ugovora, dobio novce, nema ništa na pismeno, a prodao sam NE svoj auto, jedini dok bio bio mobilni pozivi, svjedočenje kolege od kupca, ili pak ja na detektor laži :)

_________________
Kad već mora biti onda nek bude Volvo


Vrh
   
PostPostano: pon sij 21, 2013 9:13 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub tra 14, 2012 3:20 pm
Postovi: 1415
Vozi: Volvo S60 2.4/125
Lokacija: Osijek
Ma naravno, to su hipotetske i nategnute situacije, razumije se da većina ljudi nikada ni ne bi išla u takve krajnosti, ja sam govorio čisto priče radi. Međutim, imao sam jedan slučaj prije više godina kojeg se sjećam, baš se o tome radilo, to me i podsjetilo. Sjećam se da je tip prodao auto, dijelom zamjena za neki manji, a dijelom za lovu, dogovorili se da će ga ovaj isplatiti kroz par dana, a ovaj se poslije pravio blesav, izbjegava, ne javlja se, nema love, a kazne dolaze. Čovjek popi*dio i podnio kaznenu prijavu da mu je ovaj ukrao auto s parkirališta, a na kraju on dobio kaznenu za lažno prijavljivanje.

_________________
Kad čovjek umre, ni ne zna da je umro i nije tužan. Tužni su ljudi oko njega. Isto je i kad je čovjek glup.


Vrh
   
PostPostano: uto sij 22, 2013 1:04 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 4712
Rješen ugovor, ipak je na ugovoru trebalo pisati tj. dopisali smo:

REG. PLOČICE SE PONIŠTAVAJU U PP RIJEKA

dakle treba navesti ako se poništavaju u kojoj policijskoj postaji.

_________________
Kad već mora biti onda nek bude Volvo


Vrh
   
PostPostano: uto sij 22, 2013 1:12 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pet ožu 28, 2008 4:29 pm
Postovi: 1789
Lokacija: Sv. Ivan Zelina
ajde onda kad se sve zna. kakav je postupak prodaje auta?

moguca mi je prodaja za vikend, pa me interesira?

ugovor napisemo sami ili ima za kupiti gotovi?
s cim posaljem ljude doma? a kaj mi je sljedece onda?

_________________
V70, d5 autom., 163ks, '02.g. (2007.-2015.)
S80, d5 autom., 185ks, '08.g. (2015.-

pitanja u vezi arhitektonskog projektiranja, legalizacija i sl...
http://gradecki-projekt.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;


Vrh
   
PostPostano: uto sij 22, 2013 2:28 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 4712
ugovor imaš za kupiti u papirnici
ako prodaješ doma možete popuniti taj ugovor ili čisto pro forme na komadu papira napišete ja taj i taj prodajem tom i tom auto za te i te novce, potpišete se , radnim danom ti napišeš ugovor/sipuniš odeš kod bilježnika ovjeriš 47 kn košta, i pošalješ poštom ugovor kupcu kojeg on kad dobije isti potpiše i kopira ti ga i vrati kopiju poštom jer tebi treba kao dokaz da si prodao auto da možeš kasnije koristiti bonus za osiguranje i to je to. ako prodaješ na sajmu tamo imaš već ljude kaj rade ugovore na licu mjesta sve legalno

ako ljudi kupe auto njima daš to što se stavili napismeno 1 primjerak ili pak 1 primjerak KP ugovora iako ti to na isto dođe jer nema JB ovjere pošto je vikend , knjižicu, prometnu i policu koju si si predhodno kopirao i to je to.

_________________
Kad već mora biti onda nek bude Volvo


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 43 posta ]  Stranica Prethodna 1 2 3

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan